Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hresek miért ilyen idegesítően...

Hresek miért ilyen idegesítően kedvesek és miért kérdezik meg, hogy jelentkeztem -e máshova?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok

Nincs tapasztalatom bármilyen végzettséghez illő munkát elfogadnék.


2020. jan. 18. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Mert mézesmázosnak kell lenni, hogy a cégről jobb benyomást keltsenek, téged jobban megnyerjenek. Egy bunkó, zárkózott, szűkszavú emberrel szemben még kellemetlenebbül éreznéd magad.

Azt pedig normál esetben azért kérdezik meg, hogy máshova is jelentkeztél-e, hogy felmérjék mire számíthatnak tőled. Pl. ha esélyes vagy és felírja magának, hogy van másik három nyitott pályázatod is, ahol az interjú után a második körre is behívtak, akkor úgy áll hozzád. Vagy igyekszik gyorsan lépni, behívni második körre, vagy éppen egyből kukázza az önéletrajzod, mert úgy érzi kapni fogsz máshol jobb lehetőséget/nem vagy annyira jó, hogy érdemes legyen tovább pazarolni az időt rád.

2020. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát attól kérdezik meg hogy jelentkezett-e máshova akit esélyesnek látnak?
2020. jan. 18. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg igen, de ez nem garancia.

A HR szakma kritikán aluli Magyarországon. De nem valószínű, hogy olyantól megkérdezi ezt egy értelmes ember, akiről már az interjú alatt tudja, hogy esélye sincs.

2020. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A HR-esek mosolygó hóhérok, bármi, amit mondasz nekik, felhasználható ellened a bíróságon.
2020. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, amikor megkérdezik, hogy jelentkeztem-e máshova. Persze, hogy igen, mert munkát szeretnék. Bár a tudásommal már eleve kevés helyre tudom beadni. :D

Legutóbb telefonban kérdezett ilyet, egy olyan pozi kapcsán, ami nagyon nem nekem volt meghirdetve - csak nyilván próbálkozom. Személyes interjún be is égtem, de tapasztalatszerzésnek talán jó volt.


Én egyébként azt nem kedvelem, amikor megkérdezik, hogy mi fogott meg a cégben, miért oda jelentkeztem. Esetleg már a telefonban.

Most mondjam meg az igazságot, hogy szakmán belül kb bármit elfogadnék? :D

2020. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

Zöldfülűként még nincs ebben tapasztalatod, no de sebaj, Feri bátyád majd segít.

Hogyaszongya:


"Dehogy jelentkeztem én sehová, csókolom-csókolom, csak ide, magukhoz."


Szívesen.

2020. jan. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rögtön nem olyan mézesmázosak, ha nekik szegezed a kérdést, hogy az álláshirdetésben és az interjú alatt ígért munkakörülmények köszönőviszonyban sincsenek a valósággal, és ez vajon miképpen lehetséges?

Mint a sarokba szorított vad:D

2020. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
1-es jól körbejárta a lehetőségeit. Nem tudjuk milyen helyeken voltál eddig és neked megszokott-e a faragatlan modor, de egy normális munkahelyen jó a kapcsolat a kollégák és vezetők között, erre egy HE-es legfeljebb csak egy diszkrét árnyalatnyit fog rádobni, de, hogy idegesítően kedves az számomra elképzelhetetlen. Csak kedves és kész.
2020. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz vissza hogy mert önök pedig behivtak màs jekebtkezöket is..?
2020. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 zseni vagy így fogok csinàlni xdxd
2020. febr. 7. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!