Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire számít kínosnak és...

Mennyire számít kínosnak és megalázónak az a helyzet, amikor a férfi pincér nem képes távozásra bírni a vendégeit?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi, hogy mi a társadalmi megítélése egy-egy olyan esetnek, amikor egy pincér, vagy pultos megpróbálna bezárni a munkaidő végén, azonban a lerészegedett vendégek egyszerűen "nem"-et mondanak arra, hogy "szeretnék zárni, kérem, hogy távozzanak!"? Ez szégyen a pincérre nézve?


Kis problémának tűnik, azonban hosszútávon egyáltalán nem vicces. Én dolgoztam ilyen helyen, férfiként, úgy, hogy csak női kollégáim voltak, és a főnököm is nő volt. Köztük, és a törzsvendégek közt is magától értetődő helyzet volt, hogy nekem meg kell tudnom oldani minden ilyen helyzetet, hiszen férfi vagyok, és elvárás, hogy sikerrel járjak. Ha nem sikerül, az nagy szégyen. És elég sokszor volt ilyen helyzet. Majd 2 méter magas, lerészegedett, csoportban ivó prolikat igen csak nehéz távozásra bírni egy alacsony 20 éves férfinek, hajnali 2-kor. Egyszerűen könnyedén megteszik, és meg is tették, hogy annyit mondtak rá, hogy "nem". Hozzáteszem, az esetek kb 98 %-ában távoztak a kérésemre, de maradt 2 %, amikor nem.


Tapasztalatom szerint, ennek mások általi megítélése annyi volt, hogy "meg kellett volna oldanod, miért hagytad magad".


Végül, amikor a főnöktől tanácsot kértem, hogy szerinte mi a helyes megoldás, kirúgott, kifejezetten azzal az indokkal, hogy ezekre a helyzetekre nem tudom a megoldást, így ők nem aludtak nyugodtan.



2020. jan. 20. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francért nem hívtad ki a zsarukat? Vagy csak meg kellett volna mondani nekik, ha nem hagyják el a helyet, hívod a hatóságot intézkedni. Ennyire egyszerű lett volna.
2020. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Zàràs elött màr nincs kiszolgalas mondjuk fél oràval. Es folyamatosan jelezni kell diszkreten hogy zàrunk. Talan fel ora elég mire kiszallingozik az összes.
2020. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert sima abc ben es ruhaboltokban is szolni szoktak hogy hamarosan zarunk
2020. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiszolgálni, le kell kapcsolni a lámpát rájuk és kinyitni az ajtót hogy lefagyjanak.
2020. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak a biztonsagi orok nagyobb kocsmaknal alap kidebb helyeken meg neked kell veszekedni, nem egyedi eset a szakma velejaroja nem lehet vele mit kezdeni, verekedni nyilvan nem kell, es nem is szabad. Ha valaki lenez mert nem tudod elintezni az ostoba, el kell fogadni ezt is.
2020. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Ez azért helyzetfüggő. A probléma inkább kocsmákra jellemző és nem éttermekre. A megoldás sokféle lehet. Férfiként én simán kidobtam volna őket és ennyi. Egy részeget még egy gyengébb fizikumu is simán kitud dobni. Vagy mondtam volna, hogy a kinti teraszra viszek nekik fejenként 2 sört, aztán kivittem volna üres üvegeket és kizártam volna őket.

Amúgy nem, ez nem csak a férfi dolga. Sőt... Aki járt már vidéki kocsmában, az láthatta, hogy jellemzően női pultos van, aki pár kedves szóval simán kitessékeli az összes férfit.

2020. jan. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Én nem érteném, miért olyan idióta, hogy maga áll neki emberkedni ahelyett, hogy rendőrt hívna, vagy beszélne a főnökkel hogy kerítsenek egy kidobót, ha ilyen a hely hogy agresszív arcok járnak oda.

Nem szeretem az ilyen komplexusos fiúkat, akik az ésszerűséget telibe röhögve igyekeznek bizonyítani valamit.

2020. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Vendeglato szakmàban nem "emberkedünk".a vendégekböl él a cég nagyokosok. Intelligensen is lazan megoldhato fentebb is irták de ezt is szoktàk. Zene le, ajto kinyit stb
2020. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*ill nem rendört szitunk a nèpre
2020. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

A kérdésben nem "vendégekről" van szó, hanem saturészeg, falkába tömörült, vélhetően agresszív prolikról.

2020. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!