Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmem? Karácsony előtt kezdtem pályázni, akkor 8 pályázatot is betudtam nyújtani. Még sem kelettem sehova.

Figyelt kérdés

Ez egy nem túl nagy város. Szakmámban nincs sok lehetőség, ami van azt megpályázom. De eddig nem kellettem sehová, illetve egy esetben pedig nem tudnak rám várni márciusig, nekik azonnal kell valaki.

Gyermekem márciusba megy bölcsibe, ha nem tudok addig munkába állni elvesztem a gyed jogosultságom, ha nem adom be akkor bölcsibe akkor pedig a bölcsi helyet vesztem el.

Tudom van még addig idő, de kicsit csak kétségbeejtő a helyzetem, emiatt feszült és ideges vagyok.


2020. jan. 25. 10:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Januárban 2 helyre tudtam eďdig pályázni, természetesen nem kerestek.
2020. jan. 25. 11:00
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
A gyárakba mindig keresnek embert
2020. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ne aggódj és ne is stresszelj ez nem tesz jót az egészségednek.

Menj el személyesen érdeklődeni ezekhez a cégekhez hidd el ez valahol nagyon is számít, ahová nem keresnek embereket oda is menj el, ki tudj lehet hogy oda is keresnek embereket csak nem hirdetik nagyon, olyan munkát próbálj meg választani ami tetszik is, nem érdemes rossz munkahelyet választani maximum akkor ha már tényleg nagy a gond.

Ha semmi sem sikerülne akkor a munkanélkülibe jelentkez be és válassz egy okj képzést ami tetszik és ad kereset pótló juttatást, sok sikert és kitartást.

2020. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbben így vagyunk. Nekem viszonylag ritka végzettségem van, én is megpályáztam több helyet is év vége felé. Visszautasítanak azzal az indokkal hogy találtak nálam alkalmasabbat, majd később látom hogy újra meghirdetik ugyanazokat az állásokat! De olyan is volt, hogy egy helyről olyan kamu dumával utasítottak vissza, hogy olyat vettek fel aki nálam tapasztaltabb miközben a munkánál kikötés volt, hogy ne legyen még tapasztalatod mert frissen végzett embert keresne!
2020. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Csodát ne várj, szűk a piac, kisgyerekkel és még te akarod szabni a feltételeket is (kezdés három hónap múlva), így nem lesz könnyű.
2020. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok én feltételeket szabni. A bölcsi már novemberben azt mondta, hogy van egy hely márciusra, ha szeretném töltsük ki a papirokat. Én hozzájuk alkalmaszkodom, mert mi mást tudnék tenni.

De rúgj belém még egyet, köszönöm.

2020. jan. 25. 11:58
 7/18 A kérdező kommentje:

Velem is előfordult már, hogy elutasítottak és utánna rögtön újra hirdették az állást.

Személyesen a portáig jutok talán el, biztos, hogy nem fognak felengedni a HR-re.

2020. jan. 25. 12:07
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
#2 ja küld el gyárba szerencsétlen csajt, készüljön ki teljesen idegileg. Ostoba.
2020. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Online portálokra feltöltötted az önéletrajzod? Profession..stb. Ott is szoktak kutakodni. Érdemes lenne az önéletrajzot egy hozzáértővel is átnézetni, mert ha nem hívnak vissza sokszor ott keresendő a hiba. Egyáltalán nem hülyeség egy-egy önéletrajzot ott hagyni olyan helyen, ahol amúgy hivatalosan nem keresnek. Nem feltétlenül neked kell flejutnod a hr-re, elég ha az önéletrajzod és néha a portások, kasszások, recepciósok szoktak ennyit segíteni, hogy "na jó beodbjuk hozzá az irodába vagy ha erre jár odaadjuk neki". Végső esetben ha nem szakmában helyezkedsz el ideiglenesen az is segít.. gyorséttermek, tömegközlekedési vállalatok elég sokat keresnek embert.
2020. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem rúgtam beléd.

DE a munkáltató szempontjából igenis te akarsz feltételeket szabni.

Nem tudom milyen állás pontosan, nem is számít. De nem azért hirdetnek decemberben (amikor eleve kisebb az aktivitás), mert ráérnek még három hónapot várni rád. És ugye abba ne menjünk bele, hogy három hónap alatt ezerszer találhatsz jobb lehetőséget, így még nagyobbat kockáztatnak amellett, hogy hónapokig kell együttélni a létszámhiánnyal. Nagyobb részben az 1 hónap felmondási időt sem tudják megvárni cégek, nemhogy 3 hónapot mire újdonsült anyuka hajlandó beadni a bölcsibe a gyereket és leválni róla. (És ismét nem személyeskedés, a munkáltató ezt látja az ő szemszögéből)

2020. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!