Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csatlakoznátok sztrájkhoz...

Csatlakoznátok sztrájkhoz szolidaritásból ha a szakszerv követelése nem is érint?

Figyelt kérdés

A szakszerv sztrájkot jelentett be, a követelése a fizikai munkakörben (raktár, termelés) dolgozók bérrendezése. De csak az övék rendezése, az admin-irodai munkakörökben dolgozókról szó sincs.

A támogatottság a fizikaiak körében már most 80% feletti,de a szakszerv megkér mindenkit ,még az admin-irodai kört is hogy szolidaritásból csatlakozzon mert a sztrájk akkor értelmes, ha minél többen vannak ez evidencia.

Csatlakoznátok így?

A bérrendezés engem nem érint, ha nyer is a szakszerv az én bérem akkor se változik

- ráadásul az összes „szervezkedő“ a vezetőség célkeresztjében van, a bosszú borítékolható. A szakszervi tisztségviselőket védi a mentességük (nem tudják őket kirúgni) de a sima sztrájkolót semmi se védi. Ha holnap lapát mert a főnök azt mondja akkor ez van.


Mit tegyek? Szimpatikus a fellépés és a követelés, mert röhej hogy egy évi 500 milliós hasznot realizáló cég sajnál bruttó 10-20.000 emelést is.


2020. jan. 29. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Én nem csatlakoznék, én csak szívhatok vele
2020. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na ez az, de ha így állok hozzá, akkor eleve nem lesz meg a szakszerv hajlandósága hogy egy köv bérrendezésbe az irodaiakat is belevegye.

Mert arról is szó van, h a szakszerv miért nem képviseli az admin dolgozókat és erre az a válasz hogy mert nem szakszerv tag egyik se.


Ami igaz,de ha meg belépek, akkor pláne támogatnom kell a sztrájkot.

Ha meg nem lépek be, akkor meg nem is várhatom hogy az én érdekemben fellépjenek.

2020. jan. 29. 08:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Te meg vagy elégedve a jelenlegi béreddel?
2020. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem és nem is lépnék be a szakszervezetbe.

Vagyok annyira jó a szakmában, hogy ha nem kapnám meg amit kérek itt, akkor fognám magam és mennék máshová gond nélkül, mert kapnék munkát.

Amúgy is a véleményem az, hogy amit itt szakszervezet címen művelnek (országosan, általában), az röhej.

2020. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 qkker1 ***** válasza:

"Te meg vagy elégedve a jelenlegi béreddel?"


Hagyd, ez a munkaügyis troll!


Tegnap azon volt kiakadva, hogy miért akar béremelésről tárgyalni a szakszervezet?! Már azt is törölték.

2020. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az audiban sztrájkoltak, te szóról-szóra ugyanezt a kérdést írtad ki, csak ott úgy állítottad be magad, mintha te is ott dolgoznál. Komolyan nem unod a napi 6 kamu kérdés kiírását?
2020. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Te meg vagy elégedve a jelenlegi béreddel?"



Ki van megelégedve a bérével? Senki.

Mindenki többet és többet akar.


Csak az a kérdés ( az én esetemben) ha innen netán kirúgnak találok -e mást ami több és jobb ennél, vagy nem találok csak ilyet/még ilyet se.

Magyarán megéri-e nekem ugrálnom.


Mert egy fizikai melós holnapra elmehet 10 másik helyre (mennyiért az kérdés de hely az van bőven) míg egy irodai? 1 pozira 100 pályázat jön, itt nem lehet ugrálni

Fizikai melóst lepkehálóval fogják, irodai 1 helyre 100an is.

Ha én ma felállok, nem érdekli a céget, holnapra 10 másik ül a helyemre akik örülnek majd a bérnek nem még emelgetést akarnak.


Ez a realitás.

2020. jan. 29. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7#

Ne aggódj, a tegnapi kérdésed alapján most csinálod a negyedik diplomádat. Ha az is meglesz, akkor képtelenség, hogy ne tudj elhelyezkedni

2020. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

" Ha az is meglesz,"


Már csak 3 félév... és ha az is meglesz, akkor 4 semmire se jó keményfedeles szar lesz a fiókban. Ez lesz.

2020. jan. 29. 11:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, Balázska, hagyd már a hülyeségeidet.


"Ki van megelégedve a bérével? Senki."

Én meg igen. Nyilván lehet több, de halad a karrierem folyamatosan lépek előre. Elmehetnék irodai munkára máshova esetleg kicsit többért, de ezen a szinten már nem csak a nettó számít.


Értelmes irodai munkára sem könnyű embert találni. Olyat aki értelmes is, beszél nyelvet, nem csak valami billentyűzetverő droid kell.

2020. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!