Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha hivatalosan is itt az...

Ha hivatalosan is itt az influenzajárvány miért ugrál azon a főnök hogy a fél gárda hiányzik betegség miatt?

Figyelt kérdés

Megkezdődött az influenzajárvány, 41%-kal nőtt a betegek száma az előző héthez képest.

2020. január 20. és 26. között 17 464 fő fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, derül ki az ANTSZ tájékoztatójából. Ez az ezt megelőző héthez képest 41,2%-kal több beteget jelent.


[link]



Nálunk konkrétan tegnap elérte a hiányzók száma az 50%-ot. Minden második ember betegség miatt távol van. A főnök meg őrjöng.

De hát nem értem mégis mit várt? Influenzajárvány van, sokan betegek. Ez van. Emberekkel dolgoztat és nem gépekkel!


2020. jan. 30. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
És akkor most milyen választ vársz a "kérdésre"? :D Te is tudod, miért ugrál. Ha főnök lennél, és nem lenne, aki dolgozna, te is ugrálnál.
2020. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"és nem lenne, aki dolgozna, te is ugrálnál."


És az ugrálással mit ér el? A semmin kívül?

Konstruktív leszek.

Mondjuk az ugrálás helyett esetleg (kimondani is szörnyű) beülhetne akármelkyik hiányzó helyére és végezhetné a munkáját. És máris eggyel több dolgos munkás!


Miért, tán leesne az aranygyűrű az ujjáról ha ő is kasszázna számlázna?


mert azzal hogy áll és őrjöng de voltaképp semmit se dolgozik azzal nem vagyunk előrébb.

2020. jan. 30. 08:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Neked ennyire jó főnökeid voltak eddig, hogy ezen csodálkozol? Irigyellek :D


Nekem sajnos sok ilyenhez volt szerencsém. Nem szerette, ha szabit veszel ki, ha nem túlórázol sokat, stb.

Neki robotok kellenek. Ha túlsagosan nem stresszes vele a munka, akkor nem kell vele törődni. Idegesítse magát ezzel, téged ne.


Nyilván ott van a feszkó is benne, hogy nem halad a munka, talán nem tudja tartani a határidőket, szóval ez is benne lehet.

Ha jóban vagy vele, hívd el sörözni.

2020. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Nyilván ott van a feszkó is benne, hogy nem halad a munka, talán nem tudja tartani a határidőket"


Hát szar ügy de aki ezt nem bírja ne menjen főnöknek.

Egy volt helyemen engem akartak megtenni műszakvezetőnek amolyan kisfőnöknek. Meg is tettek. még jó hogy csak havi megbízással mert 1 hónapig csináltam. Soha többet semennyiért nem vállalnám.

2020. jan. 30. 08:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd ugyanazt éri el a pattogással, amit te ezzel a kérdéssel. Pont ugyanazt.
2020. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na csak nem mindegy hogy egy főnök pattog akire 30 másik figyel (és csinál bohócot magából) vagy én akire a kutya se fiygel.
2020. jan. 30. 08:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez az ő és a vezetés hibája, mert kb minden évben ez van, hogy január - februárban kidől a fél társaság, tehát ennek tekintetében kell vállalni és szervezni a munkát akár kicsit hosszabb határidővel.

Gondolom azért őrjöngő, mert az ő tökén is állnak. Erre nem lehet mit mondani nyelj egy nagyot és dolgozz tovább.

2020. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Emberekkel dolgoztat és nem gépekkel"

Hidd el, ha megtehetné akkor gépekkel dolgoztatna. Mert akkor amelyik elromlik azt le lehetne cserélni azonnal egy másikra.


Másrészről valószínűleg azért nem ül be a más dolgát csinálni mert az övét sem csinálja meg senki. A fizetését meg azért kapja, nem a kasszázásért. Ettől persze még nem ér el semmit az őrjöngéssel.

2020. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki hogy 5e Ft egy védőoltás emberenként és évenként. Ettől lehet lenyugszik és a jövőben beoltatja a munkásait.
2020. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

Azért ne legyünk álszentek... Elég sokan szeretik meglovagolni a járvány hullámot és kis tp szabira. Ilyen időszakban a házi orvos lényegében bemondásos alapon minden embert kiír. Most ki ne akarna otthon maradni 1-2 napra csak úgy. Ahol régebben dolgoztam ott ez tulajdonképpen bevett szokás volt a dolgozók részéről. Volt, aki hónap elején majd végén is eljátszotta. Ami már pontya 3-4 nap. És utána meg sírt a szájuk, hogy a főnök fenyegeti meg nyilvánosan alázza.


Biztos vagyok benne, hogy az otthon maradt emberek negyede nem is igazán beteg, inkább csak munkaundora van. :D

2020. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!