Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek maradjak, vagy...

Szerintetek maradjak, vagy kezdjek el új munkahely után nézni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta álláskeresésben vagyok és múlt héten kezdődött meg egy munkalehetőség. Pontosan mondva, csütörtök óta. Tehát 4. munkanapja vagyok egy irodában próbaidőn. A főnökkel sosem találkoztam és nem is beszélhettem vele, csak egy kolléganőm van az irodában. Ő múlt hét csütörtökre behívott egy próbanapra 6 órás munkaidőbe és azóta is voltam 4 napot 6 órában. Első napon le kellett adnom a TAJ számomat, az adószámomat, de semmilyen papírt nem kaptam. Azóta 4 napot ugyanúgy mentem dolgozni 6 órában, remélve, hogy akkor ezek szerint fel vagyok véve. Ma kérdeztem a kolléganőmet, hogy akkor most mikor kapok valami papírt arról, hogy náluk dolgozom, illetve mikor kapom meg a januári 2 próbanapra a fizetést. Erre azt mondta, majd egy hónap múlva kötnek velem munkaszerződést, HA ÚGY LÁTJÁK JÓNAK. Tehát most az van, hogy egy hónap betanulási idő után majd eldől, hogy felvesznek-e. Most nem értem, hogy velem van-e a baj, de én nem akarok úgy betanulni valahova, hogy aztán egy hónap után kitalálják, hogy mégse kellek...jelenleg kb 30 ezer forintom van, rettegek, hogy egy hónap után dobnak, vagy hogy ki se fizetnek...elvégre a januári 2 munkanapra már meg kellett volna, hogy kapjam a béremet, nem? Igazából akárhányszor rákérdezek, hogy most akkor milyenek a kilátásaim, és hogy fel vagyok-e véve, mindig az a válasz, hogy "majd kiderül". Azt se tudom, hogy vannak-e még jelentkezők rajtam kívül, mert az állásinterjún múlt héten azt mondta a kolléganőm, hogy vannak még jelentkezők, de ennek ellenére az elmúlt 4 napban szó se volt róla, hogy lenne bárki is rajtam kívül. Szóval most nagyon tehetetlennek érzem magam..ha azt mondanák, hogy fel vagyok véve, csak mondjuk az egy hónapos betanulási időben kevesebb óraszámmal, vagy kevesebb pénzért, hát oké, benne lennék, de így...az, hogy azt mondják, hogy egy hónap után majd még eldöntik hogy akarnak-e engem, ez azért eléggé frusztrál...

2020. febr. 4. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Gyanús ez a hely. Engem még régen egyszer behívtak próbanapra, de az csak 4-5 óra volt és tényleg arra volt jó (vagy kellett) hogy egyrészt megnézzem nekem tetszeni fog e a munka amit ott csinálnom kell, meg hát alkalmas vagyok e egyáltalán rá. Nem fizettek ugyan érte de arra nem is vártam el, és a nap végén elköszöntünk egymástól egy közös értékelés után. Szerintem a próbanap az ilyen. De ha próbanap után is ott maradsz dolgozni akkor már kell szerződés, stb.
2020. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Emiatt nem kell pánikolni.

Én úgy kezdtem, hogy első héten a főnököt sem láttam. Papírt, semmit sem kaptam. Igaz én is kíváncsiskodtam, hogy most hányadán is állunk, de engem megnyugtattak, hogy nagy eséllyel maradni fogok, mert aki nem válik be, azt max egy hét után elküldik.

Így is lett. Bár, teszem hozzá én majd 5 hónapig papírok nélkül dolgoztam. Elméletileg ez időre megkaptam az egyszerűsítettet, mikor 15 napra vagyok bejelentve, de ettől függetlenül egész hónapban kellett mennem, valamit semmilyen papírt sem kaptam. Aztán mikor a hivatalos forma szerint lejárt a 90 napos munkaidőm megkaptam a szerződést.

Bár, az egészben a legkínosabb, hogy megkaptam a szerződést, az előző kolleganőm állítólag nagyon meg volt velem elégedve. Sajnos ő már nem dolgozik velük, helyette új van, aki évekig ebben a munkakörben dolgozott. Ő meg persze ki akar tenni, mert nincs velem megelégedve. Ki érti... Megvédeni magam pedig esély sincs. A tapasztalan nagy szó itt.

Csak ügyesen, egy papír még nem a világ. Addig nincs baj még nem éreztetik veled, hogy te oda nem kellesz.

2020. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem tudom, az országnak melyik részén élsz és dolgozol, ahol ennyire nem találsz munkát, de ez a fajta "foglalkoztatás" teljesen jogellenes. Amennyiben nincs munkaszerződésed, és nem tudod igazolni, hogy egyáltalán azon a helyen te végeztél munkát (munkaszerződés, jelenléti ív), ha nem fizetnek ki, sem tehetsz semmit, nem tudod érvényesíteni a munkavállalói jogaidat, mivel hivatalosan jogviszonyban sem álltok, nem vagy munkavállaló, ő pedig nem munkáltató. Én ebbe a helyzetbe bele sem mentem volna. Ott, ahol "próbanappal" nyit egy vállalkozó, nem vagy bejelentve, reálisan csak inkorrektségre számíthatsz. Esélyes, hogy minél tovább dolgozol ott, annál tovább végzel ingyenmunkát. Véleményem szerint mielőbb keress olyan helyet, ahol legálisan foglalkoztatnak, mert ez nem más, mint feketemunka, amit kötelezően, törvény alapján nem kevés munkaügyi bírsággal sújtanak, ha egy ellenőrzéskor véletlen tetten érik őket.

(1996. évi LXXV. törvény a munkaügyi ellenőrzésről

6/A. § * (1) * Munkaügyi bírság kiszabása nem mellőzhető, ha a foglalkoztató

a) a munkavállalói jogalanyisággal kapcsolatos életkori feltételekre (ideértve a gyermekmunka tilalmát is) vonatkozó rendelkezéseket megsértette,

b) * nem tett eleget a foglalkoztatásra irányuló jogviszony, ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásra irányuló munkaviszony létrejöttére vonatkozóan jogszabályban előírt bejelentési kötelezettségének.)


+ ha orvosi ellátásra szorulsz, biztosítva sem vagy. Az ilyen típusú "munkahelyen" nem becsülnek meg senkit, tipikusan az a fajta vállalkozó, hogy ha neked nem jó, van helyetted 100 másik. Egy napig sem járnék oda tovább dolgozni.

2020. febr. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Majd azért leírhatnád, végül mi lett.
2020. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
Az első egy hónapban én is napi bejelentővel voltam, de a jelenléti ívet minden áldott reggel és munkaidő végén alá kellett írnom. Nem is értem, hogy nem félnek attól, hogy betoppan egy munkaügyi ellenőrzés. Kérd te is a jelenléti ívet, ha nem adják, akkor név nélkül tehetsz erről bejelentést.
2020. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!