Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan "élvezzem" a munkát...

GyakoriKiwi kérdése:

Hogyan "élvezzem" a munkát mostantól?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemsokára véget érnek a sulis időszakaim és el kéne kezdenem dolgozni. Voltam már egyszer mikor kihagytam évet suliban, de nagyon nehezen bírtam. Mindig nézegettem az órát, mikor lesz már vége a napnak. Pedig jó voltam benne a dolgozók és a főnök szerint is de nekem sok volt. Utána szerencsére újra suli volt és ott tök jól elvoltam. De most már kéne dolgoznom, ha pénz akarok. Ősszel talán még tudnék menni még egy szakmára nappalin de addig sok idő van és valamit csinálnom is kell. Hogyan szokjam meg a munkát, az új légkört, hogy másnak kell majd valamit csinálnom, az új embereket, lesz főnököm stb..Igen ezeket mikor akkor dolgoztam megtapasztaltam, de nehéz volt. Szerintetek ha eljön az ősz keressek valami szakmát és üljem le nappalin vagy folytassam a munkát életem végéig? Hogyan vegyem rá magam, hogy reggel korán felkeljek és induljak munkába? Hogyan bírjam, ki őszig? Ősszel lesz majd megnyugvásom, de addig is valamivel le kell kötnöm magamat, de amint rágondolok, hogy munka, görcs lesz a gyomromban, a testem merev lesz és pánikolok. Most jelenleg munkát keresek és ha találok mindig félek tőle. Pedig nem kéne.Van ötletek, hogyan járjak be jó kedvel dolgozni? 22l

2020. febr. 4. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Figy mos tmég 1-2 évig felesleges sulis köröket húzni csaka zért hogy ne kelljen dolgoznod butaság. A szüleid felé meg rohadtul nem fair hogy eltartatod magad csak mert nem élvezed a munkát.


Én az itthon gépezgetésből kezdtem bejárni 10 órás munkanapra és vállalkozóként itthon dolgozni, me gkell mondjam az elején nemm voltam jól, minden kellékbe beleettem, mert lent volt a vércukrom a koránkeléstől (még jó hogy kajával dolgoztam) nap végére rongy voltam, de szép lassan otthonossá vált. Igazából amíg nem tudod mi hol van, mindent kérdezned kell hogy kell és rá vagy utalva ismeretlen kollégákra addig nagoyn kényelmetlen de ha belakod már jó, csak az nem biztos hogy 1 hónap.


Fura amúgy mert én a sulit jártam így végig, hogy csaka z órát néztem hogy eltelt e már ez a hülyeség, és a munkámban szinte alig néztem rá.


Ne bizonyíts rá a boomerek hülyeségére, hogy ennek a generációnak büdös a munka, légyszi, de keress egy oylan amit nem utálsz, mert amúgy ez nem olyna hogy van a MUNKA és az olyan amit próbáltál, minden munkahely más, keresd meg ami a motivál.

2020. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, azt írod, suliban tök jól elvagy.

Ott nem másnak kell dolgoznod (azt csinálni amit más mond), nem kell korán kelni, stb.?

Egyébként annyit tudok tanácsolni, hogy olyan munkát keress, ami érdekel is, mármint személyesen érdekel. Úgy teljesen jó. :)

A korán kelésre nem tudok sajnos mit mondani, az nálam is borzalmas kínszenvedés, egész héten kimerült és fáradt vagyok. Állítólag léteznek munkák, amikhez nem kell korán kelni... (Csak akkor olyan partner, gyerekek, barátok, stb is kell, akik mind délutános munkát tolnak, ez meg elég irreális.)

2020. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy fogalmazd meg mi a különbség a mmunka meg a suli közt, szerintem ez sokat segítene nekünk is és magadnak is megérteni hogy mi a gond, és hogy lehetne rajta segíteni. Mert amúgy ja a suliba is bejársz, sokkal kötötebb, korán kelsz...szóval mi számodra a különbség?
2020. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na itt vannak félreértések. Szeretnék még egy szakmát, mert ami jelenleg van nem tudok vele elhelyezkedni. És suliban kb egy padban ülök, tanulok igen másnak tanulok de teljesen más a suli és a munka. Dolgozni természetesen elmegyek amint találok egyet,de szeretnék még egy szakmát, hogy tovább tudjak lépni.
2020. febr. 4. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Annyira nem más a munka, ami különbség van, abban szerintem milliószor jobb dolgozni mint suliban r0hadni. :D

2020. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lehet mondjuk :D. de akkor is meg kell szoknom valahogy. :(
2020. febr. 4. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De légyszi mond már el miben más :D Mert akkor könnyebb segíteni. Csaka zt mondod hogy más és meg kell szoknod, mi az amiben az??? MI? :D


Mert mi most így azt éljük meg hogy ugyangúy bemész egy helyre, ugyanúgy ott vagy fix órát, csak a suliért te fizetsz (vagy a szüleid, esetleg állam) a munkáért meg te kapsz fizetést

2020. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ha kell még egy szakma akkor kell és végezd el. Ennyi. Egyébként meg a sulit és a munkát is valahol magadnak csinálod, illetve magadnak is, ez nem ellentmondás, hanem ez ilyen, ez kölcsönös dolog. Egyik sem baj a két hozzáállás közül, az sem ha magadnak csinálod és az sem ha másnak, mert a tevékenység az hasznos. Legjobb ha mindkettőt figyelembe veszed, és részben élvezed a munkádat legalább valamennyire és tudod azt is, hogy a jól végzett munka az jó a kollégáknak és a cégnek is. Teljesen rendben van a cég szempontjait is figyelembe venni.


Azt meg majd megszokod és kitapasztalod magadnak ami a munkával jár. Nyilván más mint iskolába járni, de nem egy feltétlenül rossz dolog. Iskolában és munkahelyen is ugyanúgy együtt vagy másokkal, végzed azt amit kell, csak más a konkrét tevékenység. A szünetekben meg ugyanúgy beszélgetsz, stb, stb.

2020. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rosszlanyok.hu
2020. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!