Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen iskolát válasszak, ha...

Milyen iskolát válasszak, ha késöbb "expedíciókra" szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most gimnáziumba járok és az lenne a kérdésem, milyen iskolát válasszak majd, ha a jövőben szeretnék expedíciókra menni? És ilyenek indulnak magyarországról is?

2020. febr. 5. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Indiana Jones alapfoglalkozása régészprofesszor volt. (Amúgy egyszer olvastam, hogy élő, létező személyről mintázták a karakterét)

De hasznos az állóképesség, a földrajzi ismeret, a nyelvtudás, és a nyelvészeti ismeretek is. Szóval gyakorlatilag elég sok irányba el lehet indulni.


Eszembe jutott a fickó, aki szintén gyerekkori álmát megvalósitva lett "Indiana Jones". Josh Gates-nek hivják, ő csinálja az Expedició az ismeretlenbe műsort a Discoveryn.

Egy eléggé közvetlen, szimpatikus, kedélyes fickónak tűnik, és nem mellesleg Magyarországon is forgatott már, tehát ha van valami elérhetősége, és tudsz angolul, én a helyedben biztosan megpróbálnék irni neki, és megkérdezni, ő hogyan csinálta.

2020. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
...vagy még egyszerűbb, harákeresel az életrajzára. Lehet, hogy a wikipédián is fenn van.
2020. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biológusként vagy régészként lehet leginkább expedíciókra menni. De mérnökként, orvosként, szakácsként, stb. is van rá lehetőség.

Az Antarktiszon például folyamatosak az expedíciók. Na nem olyanok, hogy ismeretlen földrészt fedeznek fel, hiszen ma már teljesen ismerjük a Föld felszínét, hanem főleg biológiai kutatásokat folytatnak. Közben pedig egy teljesen lakatlan helyen lehetsz, tehát besorolható az expedíció kategóriába. Mérnökként, orvosként pedig a kutatásokhoz szükséges infrastruktúrát biztosítják az emberek.


Pontosan mit gondolsz Te expedíció alatt? Sokat számít neked mit jelent.

2020. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én régészekkel dolgozok, elég érdekes a munkájuk, de azért hozzáteszem, legtöbbször országon belüli ásatásokra mennek (legalábbis a "mi régészeink"), autópályaépítésekre és hasonlókra.

Milyen expedícióra gondolsz?

2020. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak egy példa, hogy bizonyos állatfajok felkutatására, na arra szívesen mennék
2020. febr. 6. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Különleges "állatfajok" felfedezésére a gyakori is kiváló terep :D
2020. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biológusnak kell menned (ELTE). Óriási terület, csak ki kell választanod mi érdekel belőle, és egy teljes életen át kutathatsz, tanulhatsz :) Sok-sok kutatást, publikációt kell csinálni és oda jutsz el ahova csak szeretnéd!
2020. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem , tudom, de nekem a cserkész szó jutott eszembe

[link]

2020. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!