Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő? Letöltőd vagy...

Felmondási idő? Letöltőd vagy nem?

Figyelt kérdés
Drága mindenki! Ha fel szeretnék mondani,mert találtam egy számomra kedvezőbb munkahelyet,deeee van felmondási időm akkor mit tegyek? Nyilván úgy lenne szép ha le tölteném,de mi van ha nem vár rám a másik munkáltató? Én meg ott maradok meló nélkül. Ha meg nem töltőm le nyilván kirúg,de mi van ha nem fizet ki? Valaki????????
2020. febr. 5. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Azonnali hatályú felmondás mond valamit?
2020. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Első, ilyen nincs. Felmondási idő akkor is van
2020. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2:

És? Nálunk eddig senki nem ment be dolgozni a felmondási ideje alatt. :D

2020. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
2! Tévedsz, szerintem elég egyértelmű az elnevezése, munkaviszony azonnal megszűnik, nincs felmondási idő, nem jár végkielégítés sem. Közös megegyezésen alapuló felmondásnál van /lehet felmondási idő, de ez a megegyezés része.
2020. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy letöltöd-e a felmondási időt, az nem rajtad múlik, hanem a munkáltatón.

[link]

2020. febr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató eltekinthet a felmondási időtől. Nekem is volt, hogy éppen lezárult minden projektem egy cégnél, befutott egy jobb ajánlat, következő héten már a másik cégnél voltam. Kicsit sajnálták, hogy megyek és mondták, ha nem jön be az új hely menjek vissza. Tök korrektek voltak.
2020. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg nem töltőm le nyilván kirúg,de mi van ha nem fizet ki? Valaki???"


Azzal, hogy nem töltöd le a felmondási idődet, megszüntetted a munkaviszonyodat, csak éppen jogellenesen. Miért kéne kirúgnia? Nem hülye, hogy vágja maga alatt a fát. :)


Nem fizet ki? Azt nem teheti, a ledolgozott időre bérezés jár. Bérből levonni/visszatartani önkényesen nem lehet egy munkáltatónak sem, kivéve, ha munkabér előleget vettél fel. Azt visszavonhatja jogszabályi keretek között.


Ha mégsem fizet: Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságot. Ott kell panaszt tenni.


Azt nem árt, ha tudod, azzal, hogy jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed, jár a cégnek a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. Ő ezt követelheti Tőled azért, hogy "hirtelen" leléptél.


Kettőn áll a vásár!


Korrektebb, ha megbeszéled velük, engedjenek el a számodra kedvező dátummal.

2020. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!