Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nincs munkaszerződés, hogy...

Piriiiii kérdése:

Ha nincs munkaszerződés, hogy zajlik a felmondási idő?

Figyelt kérdés
9. hónapja dolgozom a kérdéses helyen (pult), 2 hete szombaton felmondtam, mert kaptam ajánlatot máshol, ahol a pultozás mellett el is kezdtem dolgozni, heti 1-2 nappal (próbaidőszerűen napi bejelentővel). Nyilván nem akartam gerinctelen lenni, mondtam, hogy várok, míg találnak a helyemre mást, kb 2 hétre gondoltam, ami most le is telt (holott sem szóban, sem írásban nem egyeztünk meg felmondási időben, sem semmiben). És találtak is, sőt én is utána jártam (pedig nem az én dolgom lenne), ma jön be a hölgy, akit találtam, van 2 másik is, de a főnök nem nagyon tud dönteni, vagy nem tudom, nem is nagyon mond semmit, (se nekem, se a jelölteknk), de én már mennék teljes munkaidőben az új helyre. Ma és holnap dolgozom, de nekem már holnap se sok kedvem van bejönni. Azt a maradék kedvet is elvette ezzel.
2020. febr. 2. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szerződés, ne menj be és kész.
2020. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az erkölcsileg nem valami jó megoldás. De jeleztem a főnöknek újfent, hogy távoznék...

Köszi a választ azért. :)

2020. febr. 2. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval jelezted hogy felmondanál de még maradsz. De hogyhogy nincs munkaszerződés? Nem voltàl bejelentve?

Szerintem korrekt voltál, de kérdezd meg a főnököt hogy sikerült-e választania, mert neked lépned kellene. Ha nem döntött és tudsz még kicsit várni akkor tedd azt de ha sokat töketlenkedik az az ő baja. A lényeg hogy ne szó nélkúl lépj le, habár munkaszerződés nélkül nem köt semmi szabály de így korrekt

2020. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Így történt, ahogy írod. 2 hete, január 25-én mondtam fel, azóta minden műszakomat teljesítettem. 2 hölgy már jött dolgozni, az elmúlt 2 napban ők dolgoztak, ma pedig egy általam kerített jelentkező is jön a főnökhöz.

Nincs munkaszerződés, vagyis nem írtunk semmit és nem írtam alá semmit. Elvileg be vagyok jelentve 4 órában (azt hozzátenném, hogy 17+ órázom). Tavaly napi bejelentővel voltam, bár a 90 nap 7 hónap alatt bőven elfogyott... szóval munkaszerződés híján lehet, hogy bejelentve sem vagyok.

2020. febr. 2. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Január 18*
2020. febr. 2. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Erkölcsösségről beszélsz, amikor kihasználnak és sz@rnak egy szerződést adni.


hihetetlen hogy egyes emberek milyen buták és naivak...

2020. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi ebben a kihasználás?
2020. febr. 2. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:

"hihetetlen hogy egyes emberek milyen buták és naivak..."


Fogd vissza magad!


A kérdező igenis abszolút korrekt, nem pedig buta és naiv.


A szerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége. Ha nem teszi, a dolgozónak a munkába állását követő 30 napja van arra, hogy erre hivatkozva azonnali hatállyal megszüntesse a munkaviszonyát (ezt írásban!).


Attól, hogy nincs írott szerződés, még a jogviszony fennáll, és érvényesek rá az MT szabályai. Tehát adott esetben felmondási idő is van.

Az írott szerződés és annak hiánya között csak annyi a különbség, hogy a szóban kötött megállapodást nem tudod könnyen bizonyítani, ha mindkét fél mást állít.


Én első körben kideríteném, hogy most éppen milyen jogviszonyban voltál a cégnél. Munkaviszony, vagy egyszerűsített foglalkoztatás, vagy egyik sem. Annak megfelelően járnék el.

Ezt ügyfélkapun keresztül tudod probléma nélkül megnézni.


Ha erre már nincs időd, akkor beszéld meg a főnökkel és légy határozott arra vonatkozóan, hogy Neked menned kell!

2020. febr. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!