Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekem dolgozol vagy velem...

Nekem dolgozol vagy velem dolgozol-egy jó főnök mondhat olyat hogy nekem? Nem velem?

Figyelt kérdés

Egy jó főnök attól jó főnök hogy nem képzeli magát se többnek bármely embernél. Vagyis nem neki dolgozom, hanem VELE. Egy vagyok a csapattal, és annak a csapatnak ő is része nem felette hanem BENNE van. Nagy különbség.


Ha egy főnök mindig azt mondja : NEKEM dolgozol (és aztán úgy is kezeli az embereket-ide mész oda mész ezt csinálod azt csinálod, nem azért vagy it hogy gondolkodj...) akkor az egy ROSSZ FŐNÖK?


2020. febr. 6. 08:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8:

Ha rabszolgahajcsár típusú főnököd van, akkor igazad van. Nekem még ilyen típusú főnököm nem volt. A kinek dolgozom kérdésre, ha nem a cég a válasz, akkor konkrétan inkább a belső vagy külső ügyfelek azok, de nem a főnök. Emellett volt olyan főnököm, aki konkrétan azt is csinálta, amit mi, illetve volt olyan ia, aki csak koordinálta a munkát, illetve a csapatot képviselte a vállalaton belül, de egyik esetben sem volt olyan, hogy a főnöknek dolgoztunk, hiszen nem ő "rendelte" a "produktumot".

2020. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ettől lesz valaki jó vagy rossz, hanem attól, hogy pozícióból fölényeskedik. Nekem például két főnököm is alulképzettebb volt, mint én. Az egyik egy hólyag pöts, a másik meg már-már barátom... Igen, nekik dolgoztam, de a második sosem erre élezte ki a viszonyunkat, hanem arra, hogy kedvel a tudásomért. Meg akart tartani, korrekt volt. És nem csak pofázott "mert ő a főnök". A harmadik főnököm szakmailag nagy hal és elég szigorú is. Én tőle simán el tudom fogadni azt, hogy azt mondja, hogy mi itt nem bírunk olyan hatalommal, mert neki dolgozunk. Meghallgat, de nem engedi, hogy akárkinek képzeljük magunkat vele szemben. Megvan a hierarchia és úgy érzem, van is mire. És hasonlóan viselkedem én is a kezem alatt dolgozókkal. Nem vagyok a barátjuk és ez nem is baj. De nem azért csinálom a hatalmaskodást, mert én vagyok a kisfőnök vagy mert nekem jólesik a hajcsárkodás és a lekezelés.


Ez szerintem olyan, mint a szülőség. Sok hulladék szülő is úgy nevel gyereket, hogy "csináld/kussolj mert az anyád vagyok". Nem, mama, majd ha meglesz az indok, hogy logikára neveld a gyereked, meg ha példát mutatsz tiszteletből. Majd akkor fogja csinálni a gyerek szigor nélkül is. A szülői tekintély sem jár alanyi jogon. Lehet szigorú szülőnek lenni, de nem úgy, hogy egy büdös bunkó parasztként tipródsz a kölök előtt, "mert te szülted". Amint lesz magához való esze, csak ott fog hagyni a francba és átcsesz. Ha pedig nem tudsz ilyen szülő lenni, ismerd el, hogy nem kérsz logikus dolgokat és nem vagy ura a helyzetnek. Úgyis megérzi a gyerek és az állat is a labilitást. Hiába vered. És a munkavállaló is. Hiába szivatják.

2020. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Pitiáner szócséplésen őrlöd magad feleslegesen.
2020. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mindegy, Mo.-n sokak hatalommániásak.
2020. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Pitiáner szócséplésen őrlöd magad feleslegesen."


Igazából nem őrlöm én magam semmin , a döntést már meghoztam, állást keresek már most is és ahogy lesz valami akkor léptem is le.


Ezért mert a főnök így áll hozzá. Most lehet csodálkozni hogy ezért.. igen, ezért.

2020. febr. 6. 17:37
 16/18 anonim ***** válasza:

A munkaviszony definíció szerint alá-fölé rendeltségi kapcsolat.

Nem azt mondom, hogy ezt lépten-nyomon a képedbe kell dörgölnie, de ha úgy alakul, és nem tud vagy nem akar a sarkára állni az alkalmazottakkal szemben amikor a helyzet megkívánja, akkor rossz főnök.

2020. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

" de ha úgy alakul, és nem tud vagy nem akar a sarkára állni az alkalmazottakkal szemben amikor a helyzet megkívánj"


Ha jó a főnök ilyen sose jön el. Ha már eljött, nem jó főnök.

2020. febr. 6. 19:41
 18/18 anonim válasza:
Oke hogy ala fole rendeltseg van, de vegulis ha te meg a tobbiek nem dolgoznal akkor neki sem lenne cege, tehat valahol Egyutt dolgoztok. Nyilvan o is dolgozik, o is tesz a cegert. Vagy o is dolgozik valakinek?! Kinek hogy tetszik. Te is hozod neki a penzt es o is neked. Nem helyeslem a “nekem dolgozol” kifejezest.
2020. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!