Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kocsmahangulat és hangzavar...

Kocsmahangulat és hangzavar munkahelyen (irodában), lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

Irodai munkám van, alapvetően ez egy tök jó csendes hely lenne, de vannak a folyosón páran, akik nem igazán járulnak hozzá a nyugodt környezethez.

- az informatikusok néha bömböltetik a zenét a szobájukban, néha kiabálnak

- a szomszéd irodában egy más részleghez tartozó hölgy egész nap ordítva telefonál (magánügyben, "sziiiiaaaa Jucikám, mi újság veletek?" kaliberű beszélgetéseket folytat, csak vékony gipszkarton fallal vagyunk elválsztva tőle, mindent hallunk)

- két másik részleghez tartozó hölgy minden nap bömbölteti a zenét a szobájukban

- egy harmadik részleghez tartozó úriemberhez hetente 2-3 alkalommal jönnek valami emberek megbeszélésre, csapkodják az ajtót, kiabálva beszélgetnek, bútorokat tologatnak (??)

- a folyosó végén a kollegináknál nagyon jó szokott lenni a hangulat, egész nap fel-felharsog a visítva-nyerítve röhögés

- egy kollégát mostanában ritkán látunk, akkor bezárkózik a szobájába és ordítós metált tol jó hangosan

Plusz még néhány alkalomszerű hangzavar.


Eléggé idegesítő, ha az ember próbálna dolgozni, valamire koncentrálni.

Igyekszem zenét hallgatni fülhallgatóval hogy kizárjam, de egyrészt ha ezt el akarom nyomni, akkor hangosan kell hallgatnom ami szintén zavaró, másrészt nem "süketíthetem" meg magam, mert a kollégámmal kell egymáshoz szólnunk folyton a munka miatt. (Emellett a füleim nem bírják a dugaszt 8 órán keresztül elviselni.)


Természetesen az illetőknek már szóltunk, de semmi. A főnökeiknek is szóltunk, de mivel a főnökeik nem is ebben az épületben vannak, semmi kihatásuk nincs a dolgokra a gyakorlatban.


Mi mást tudunk tenni, hogy normálisan, nyugiban lehessen dolgozni?


2020. febr. 6. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából semmit. Megszoksz vagy megszöksz. Amit tehettél megtetted. Hangszigetelést úgyse kapsz, nem olcsó.
2020. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mivel már mindent megtettél, amit meg lehet tenni, további lehetőségeid:

- kilépsz

- megszokod

(Én megszoktam, teljesen ki tudtam zárni a zavaró hangokat, pedig az első hetekben azt hittem megőrülök.)

2020. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sörös partyhordót állíts be a sarokba.
2020. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Láttad már a hivatali patkányok című filmet?

A tipikus jeleneteit leírtad :D

2020. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

nagyjából semmit


estleg mond a főnöknek ha nem tudnak megoldást akkor elmész, hátha tudnak más lokációt neked...


ha mégse, akkor elmész

2020. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (számviteli osztály, multicég) az irodában bömböltette a rádiót két kolleganő + az idióta rendszergazda (sajnos a mi irodánkból nyílt az ő irodája). Én fél évig bírtam, aztán kiléptem. (Nekem soha nem kellett "alapzaj", hogy bármit is csinálni tudjak, sőt idegesít is, főleg munka közben, amikor figyelni kell arra, amit csinálok.)

Most itthon dolgozom, olyan kuss van az irodámban, hogy a légy zümmögést meghallom.

2020. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Meg is őrülnék, ha süket csöndben kéne egész nap dolgozni...

Ha koncentrálok valamire, simán kizárom ezeket, vagy max bedugom a fülem - füles helyett amúgy fejhallgató kell, az nem bántja a füled, és "szigetel" akkor is, ha nem ordít, amit hallgatsz.

2020. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Meg is őrülnék, ha süket csöndben kéne egész nap dolgozni..."


Mindenkinek más a munkaigénye.

2020. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7

A fejhallgató elviselhetetlen számomra, belepréseli a szemüveg szárát a koponyámba. :/

2020. febr. 6. 11:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Munkahelyet említettél a kérdésben, nem kuplerájt. A kuplerájban a vendég az első mindig. Sajnos csak lelépni tudsz innen, - ha nincs meg senki irányába az oda-visszautaltság. Ha van ilyen, akkor lehet úgy irányítani a dolgokat, hogy oda helyezed prioritásba a segítségeket/közreműködéseket, ahová az együttműködési készség sorolja ezeket.
2020. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!