Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emlékeztek még életetek első...

Emlékeztek még életetek első állásinterjújára/munkahelyére?

Figyelt kérdés

Én 16 évesen kezdtem el dolgozni a vendéglátásban annak idején, még gimi mellett. Az első munkahelyem egy szezonális étterem volt. Májustól augusztus végéig dolgoztam ott, mint konyhai kisegítő. Persze mindez napi bejelentéssel, és nagyjából, mint a kutyával, úgy bántak velem.

Nem csupán konyhai kisegítő voltam, hanem mindenes. Mosogatásból mentem büdösen, izzadtan és mosogatóvizesen felszolgálni. Közben takarítottam. Közben vécét pucoltam. És a legizgibb dolog az volt, hogy ugyanazzal a ronggyal törölték a vécé ülőkét, amelyikkel a pultot. Itt vágtam el életemben először csontig két ujjamat is mosogatás közben. Imádtam!


Aztán ez az étterem bezárt nyár végén, mert véget ért a szezon és elmentem egy kávézóba dolgozni. Innen 2 hónap után elküldtek, mondván, hogy nem nyalom fényesre a kedves törzsvendégek hátsóját. Már az állásinterjú fura volt, olyan kérdéseket tettek fel, hogy vannak e barátaim, mit szoktam csinálni szabadidőmben, milyen lányok tetszenek nekem stb.

Jelenleg már 20 éves vagyok, tanulok és mellette szuper munkahelyem van, amit nem csak imádok, hanem egyben a hobbim is.


Nektek milyen emlékeitek vannak az első munkahelyeitekkel kapcsolatban?

Történeteket várok :)


20/F



2020. febr. 15. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, emlékszem. Pont 2 éve volt. Szeptember végén kirúgtak, mert elvesztették a projektet amire felvettek.
2020. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Életem legelső munkahelye (diákmunkákat is számolva) csomagolás volt Budapesten, 20-30 percnyire a lakhelyemtől.

Összesen 8 napot voltam ott.

Tudni kell rólam, hogy mentális dolgok miatt igen nehezen illeszkedem be, sőt, van egy olyan tippem, hogy igazán az életben sehova se fogok beilleszkedni. Mégis ezen körülményekhez képest jó volt a hangulat, egy nagy tábor volt az egész.

9 órát kellett lenni, ebből 1 órányi szünet volt elosztva 3 részre.

A legrosszabb talán az volt, hogy alig bírtam állni; munkaidő végefelé már azt hittem, hogy konkrétan össze fogok esni, mert nem bírnak tovább tartani a lábaim. A villamosra pedig kézzel húztam fel magam hazafelé menet.


Életem első normális munkahelyén még 1 évvel ezelőtt is ott voltam. :)

Összesen 2,5 évig voltam ott. Irodai adminisztrátor munka volt.


Amint elkezdtem állást keresni, baromi hamar találtam meg. Határozott idejűnek indult, határozatlan lett belőle.


Eleinte még nem untam, rengeteg volt az új infó, sőt, kifejezetten lassan tanultam bele.

Hiába monoton adatmásolgatás, semmi kreatív problémamegoldás, azért ahhoz, hogy tudd, mit csinálj, kb. fél évig kőkeményen tanulni kell az új infókat. Mondjuk 1, 1,5 év múlva már halálunalmas a meló.


Szűken ültünk, laptopokon dolgoztunk, de nem volt dokkoló se, így pici monitor, alacsonyan, kényelmetlen körülmények. Hely semmi, egymás hegyén-hátán, pedig néha papírokkal dolgoztunk.


Eleinte se nyomtatási lehetőség, se saját email, de később céges telót is kaptunk, még később nagyobb személyes terünk volt, egy fokkal normálisabb székek.

2020. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetem első évében voltam életem első munkahelyén, júliustól októberig, egy 3 hónapos gyakornoki pozícióban. Ez egy multi cég volf, a központi irodaházukban kellett lenni,még üzleti dresscode is volt.:D Emlékszem,hogy nagyon féltem az interjú előtt,rengeteget készültem rá és anyukámmal elkísértettem magam az épületig. :D az interjú után úgy éreztem nem sikerült,tuti nem engem választanak,majd másnap jött a telefon ,hogy felvettek .:D

Nagyon nagyon szerettem ott dolgoznj,magyon jó élmény maradt. Rajtam kívül nem volt más gyakornok az egész cégben és mindenki középkorú vplt,néha úgy bántak velem,mint egy gyerekkel,de nagyon kedvesek voltak és rengeteget tanultam ott az excelről,amit aztán statisztikán hasznosítottam.:D soha nem kellett kávét főzni illetve megalázó feladatokat csinálni,próbáltak minden szakmai tudásukat átadni.

Összességében imádtam mindent és mindenkit.

Utána szóba került,hogy maradhatnék,de az órarendem ezt nem engedte.

19 voltam akkor. Most 22 évesen azt mondom,hogy nagyon jó épmény volt az első munkahely,talán annak is köszönhetem hogy most is az egyetem alatt soha nem volt gondom az álláskereséssel.

2020. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Az egyetem után felvettek egy önkormányzati céghez dolgozni, kemény brutto 110.000 / hó fizuval. (Igaz, ez már 15 éve volt, de ez akkor is nagyon szarnak számított közgáz diplomával.) Mindegy, valahol el kellett kezdeni.

Első nap bemegyek a HR-re aláírni a szerződésemet, látom, hogy 100.000 van rajta. Mondom, ez mi a fene, a főnökkel egy 10essel többen állapodtunk meg. Sajnos az nem lehet, mert bérfeszültség keletkezne. Na itt döntöttem el, hogy innen amint lehet húzok a retekbe, egy év múlva sikerült is váltani háromszoros pénzért.

2020. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Még általánosba jártam, hivatalosan nem dolgozhattam volna, de a tesóm több körzetet vállalt és osztoztunk a pénzen. Szórólaposztás postaládákba. Nehéz volt nekem fizikailag. De semmi durva nem történt. Néha nem fizettek ki minket, az rossz volt.
2020. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
80%
16-18 éves koromig napszámban dolgoztam nyáron, uborkaszedés, paradicsomszedés, almaszedés stb. de ilyen rendes munkahely jellegű 19 éves koromban volt először, műanyaggyár, 12 óra éjszaka...életem legszarabb munkahelye volt, pedig azután még vagy 10 helyen dolgoztam, általában éjszaka és volt hogy 16 óráztam is. Az ott dolgozól lenéztek minden diákot, a 12 órában volt hogy csak a 8-ban engedtek ki wc-re, enni-inni meg pláne úgy kellett kikönyörögni magam mert a gépek sosem álltak le, elvileg szünetre váltva lehetett menni de minket sosem akartak váltani a dolgozók, mondván mi úgyis csicska diákok vagyunk, akik et anyuci eltart, ránk fé a munka. Csak az nem esett le nekik, hogy ha anyuci eltartana bennünket, akkor mit kerestünk hétvégén éjszaka a gyárban. :D 3 hónap után tudtam ott hagyni, akkor találtam másikat de azóta is a hideg ráz attól a helytől, ja és a termékeiket szándékosan nem vásároljuk meg a párommal (ő is ott szopott anno diákként).
2020. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Igen, emlékszem arra, hogy amikor én kezdtem el dolgozni, akkor nem szórakoztatták a munkáltatók az embereket azzal, hogy feleslegesen tartották idegfeszültségben a munkára kiszemelt embert, - nem húzták, halasztották az eseményeket, mint a mézes madzagot és nem állították különböző rejtvények megoldása elé, nem kértek egy mezei munkakör betöltéséhez 3000 papírt, bizonyítványt, nem kotorásztak könyékig a múltjukban, számoltatták el nanopercre visszamenőleg minden idejével csak azért, hogy hitegethessék, mielőtt nemleges választ adnak az alkalmazás lehetőségére. Sőt, vissza is jeleztek a legrövidebb időn belül, hogy mikor kezdhet, - nem hogy válaszra sem méltatják, mint ahogyan az manapság trendi.
2020. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20 évesen, nyár elején hirtelen jött a lehetőség, pedig épp vizsgák után voltam, a nyarat még végig akartam héderelni, de végül elkezdtem dolgozni. Én is imádtam, csak középkorú férfi munkatársaim voltak, elkényeztettek mindig édességgel és nagyon sokat nevettünk. 5 év maradtam ott, de addigra megváltozott már a helyzet: felbomlasztották a csoportunk, változott a munka is... léptem én is. 12 évbe telt újra olyan helyre kerülnöm, amit ugyanígy szeretek.
2020. febr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14 éves voltam, újságot árultam egy rally-n, nyáron, három napon át.

Utána át akartak vágni, a keresetem kevesebb mint felét akarták odaadni - magabiztosan kimondtam, hogy nem kérem az összeget, és kisétáltam. Emlékszem a felnőttek arcára, ahogy rám néztek. Szégyen és döbbenet volt rajta.

Aztán megjárták ők is, mert a főszervező meglépett az összbevétellel, és senki sem lett kifizetve - sok év után kapták el valami szigeten, azt nyilatkozta, neki megérte :D


Nekem is, tanultam belőle :)

2020. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első állás, szoftvercég egy vidéki városban. Behívtak interjúra. Bemegyek, a nagyfőnök ott fekszik egy fotelben kigombolt ingben, kezében a CVm.


- Jó napot, jól látom, hogy ön az xxx gimnáziumba járt?

- Igen

- Remek, oda nem járnak hülyék, fel van véve, mennyit kérne

- ööö, x forintot.

- Én dupla ennyit adnék, jó lesz?

- Igen, persze


Azóta azért voltak ennél nehezebb diók is :)

2020. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!