Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baj az, hogy nem akarok túl...

Baj az, hogy nem akarok túl sok ideig egy munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés
A szakmámban a legtöbb álláshirdetésnél határozatlan időre keresnek embert. De akármilyen izgalmasnak is tűnne a munka, szívesen váltanék legfeljebb 2-3 év után, addigra megunom az adott területet vagy kiábrándulok belőle (eddig egy helyen dolgoztam, 5 évig voltam ott, de négy különböző irodán/területen). Vagy csak az érez így, aki nem szereti a munkáját? Ezt egy állásinterjún vajon el szabad mondani, ha határozatlan idejű az állás? :) Csak mert nem szeretek zsákbamacskát árulni, akkor inkább tudják meg hogy nem onnan akarok nyugdíjba menni.

2020. febr. 16. 02:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Úgy mellesleg, miért nem a szakmai kihívásokat keresed, a másik hely helyett?


#6

2020. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"nem szeretem a szakmám túlságosan. De sok más emberen is látom, hogy bele vannak fásulva a munkájukba, és ilyenkor arra gondolok, hogy elég lenne megkeverni kicsit a lapokat hogy ne fulladjanak unalomba a mindennapok."

Szerintem ne erre rendezkedj be, hanem inkább szerezz másik szakmát is, amit jobban szeretsz.

2020. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
2020 hívja a kedves válaszadókat és üzeni, hogy elég régóta nem szokás senkitől azt várni, hogy 2-3 évnél tovább maradjon egy pozícióban. Én ha bárkit interjúztatok, maximum annyit szoktam megkérdezni, hogy tervez-e legalább egy évre. Pedig nem ilyen semmi kis pozícióról beszélünk, hanem rendes jólfizető, magas ptesztízsű melóról.
2020. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: mármint hogy ott kellett volna maradnom, és várni amíg jön egy komolyabb kihívás? Vagy legyek vállalkozó? Az mondjuk tényleg nagy dolog lenne.

12.-es: a szakmaváltás nagy kihívás lenne. Sajnos nincsenek nagyon elképzeléseim hogy mit csinálhatnék. De most hogy új munkát keresek legalább a szakmán belül elmozdulhatok valamerre.

13-as válaszoló :)) Ez tetszik :) Na igen, ha nem is fogalmaz ilyen nyíltan minden munkaadó, de lassan megszokják hogy ez a helyzet. És miért hagyják ott az emberek az amúgy jó állásokat?

2020. febr. 17. 01:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Mint írtam, keresd, ne azt várd, hogy az öledbe pottyanjon a lehetőség...


#6

2020. febr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"elég régóta nem szokás senkitől azt várni, hogy 2-3 évnél tovább maradjon egy pozícióban"

Pozícióban. Tehát nem munkahelyen. A cégnek is az az érdeke, hogy ha valakiről kiderült 2-3 év alatt, hogy jó munkaerő, megbízható, stb., akkor ne lelépjen a cégtől 2-3 év után, hanem ott maradjon - legfeljebb, sőt, lehetőleg másik pozícióban. De ugyanazon a munkahelyen.

Egyébként még 2020-ban is van olyan terület, ahol a cégnek is az a jó, ha a munkavállalók évtizedekben gondolkodnak.

2020. febr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
@14 Azért, mert legyen bármilyen jó egy meló, 2-3 év alatt fejlődsz annyit, hogy tudj valami másba fogni. Én például elég jól fizetett középvezető vagyok, de maximum négy éven belül szeretnék felsővezetői szintre jutni, ha nem a jelenlegi helyemen, akkor máshol.
2020. febr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Ma már szerintem elég nagy a mobilitás a legtöbb területen, személy szerint nem tartom problémának azt, hogy néhány év alatt beleunsz adott munkakörbe. Egyébként valahogy én is így látom a helyzetet. Szeretek/szeretnék fejlődni és nem csupán rutinból dolgozni. Valakinek ez tetszik, valakinek nem. Ha te így érzed magad jól, és van rá lehetőséged is, hogy lépkedj egyik helyről a másikra tedd azt 🙂
2020. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!