Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az exem nem jelentkezik ki a...

Az exem nem jelentkezik ki a közös lakcímünkről, mert így felveszi az utazási támogatást. Ha kényszerkijelentéssel élek, akkor mi történik? Nem akarok szemét lenni, h a munkahelyén jelzem.

Figyelt kérdés

Pár hónapja költözött el, nagyon csúnyán dobott el, mert összejött mással.

Nem is voltam magamnál, eszembe sem jutott ez a dolog.

Most pár napja rákérdeztem, hogy kijelentkezett-e.

Jaj, hát neki ez eddig nem jutott eszébe, mással volt elfoglalva...

Mondtam neki, azért az a plusz pénz jól esett, ugye? Meg meg szokta nézni a bérpapírját, biztos feltűnt neki...

Megyeszékhelyen dolgozik, de vidéken laktunk, kocsival járt dolgozni.

Tavaly kb 6000-7000 ft-ra jött ez ki havonta, idén már 10 ezer vagy több, én sose láttam a bérpapírját.

Amúgy abba a városba költözött, kocsival szerintem 10 perc alatt ott van a munkahelyén.

Ha elmegyek az önkormányzathoz és élek a kényszerkijelentés lehetőségével, akkor mi történik?

Már csak a tudatot sem akarom, hogy ide legyen bejelentve.

De a lakcímkártyája nála marad, és a pontos új címét nem is tudom, meg ki tudja, mikor költözik oda az új nőjéhez.

A munkahelyén is legszívesebben bejelenteném, csak hogy megleckéztessem.

Mert összesen már nem pár ezer forintról van szó, hanem több tízezerről.

És ezért azért esik rosszul, mert nagyon sok tartozással hagyott itt, meg emellett együtt ruháztunk be olyan dolgokba, amik most félbemaradtak, és engem terhelnek. (nem tudom kigazdálkodni, mert egyedül nem is vágtam volna bele).

A sok tartozás pedig nagyon durván megterhel, ott tartok, hogy a kajapénzből veszem el, sőt a gyógyszereimet nem váltom ki, hogy az adósságokat rendezzem. (szívgyógyszerek)

Ugyanis néha, de csak néha hajlandóságot mutat rá, hogy fizessen valamennyit. Máskor meg idegbeteg, és olyanokat ordít telefonba, hogy nehogy már ő fizessen nekem.

Szerettem volna egy korrekt elszámolást, pár hétig erőltettem, akkor még nem volt hajlandó, azóta beszéltünk párszor normálisabb hangnemben, de annak se lett jó vége.

Pénze van egyébként, sokkal jobban keres nálam, csak hát éli az új életét, és az nem olcsó.

Az új nőjét viszi ide-oda, új kocsit nézeget, karambolozott, azt megjavíttatta, a facebook-fotói szerint tele van új ruhákkal...

tudom ez a része nem rám tartozik, de hogy még emellett felveszi azt a költségtérítést, ami nem jár, mert ez az én lakcímem, és még ezt sem hajlandó beleadni abba a tartozásba, ami általa keletkezett, ez már sok.

(vannak közös adósságok, és vannak amiket kifejezetten ő generált)

Szóval bocsi, ha hosszú lett, de ez a lakcím dolog lenne a kérdésem lényege.

És egyébként nem akarok szemét lenni, mert van lelkiismeretem. Megérdemelné, hogy visszavonják tőle visszamenőleg is, de ha ezt meglépném, én is olyanaljas lennék, mint ő, és akkor a jövőben tuti 10 fillért sem adna a még mindig elég nagy tartozásába.


2017. jan. 9. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Te vagy akinek a csávója lelépett egy új csajjal te meg kutyakaját követelsz tőle, meg, hogy apád fuvarozza?


Amúgy semmi. Kijelentheted, de a munkahelye nem fog értesülni semmiről és ha ő nem szól akkor továbbra is utalják neki a költségtérítést.

2017. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem, szerintem leírtam a kérdésben, hogy mi a problémám.
2017. jan. 9. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem látom értelmét, hogy a sok problémád mellett még ezzel is foglalkozz.

A munkahelye nem fog értesülni a kényszerkijelentésről, amíg a lakcímkártyája érvényes, addig a rajta szereplő címmel kapcsolatban joga van költségtérítést érvényesíteni. A bejelentésed alapján nem vonhatja meg a cég ezt.


Én azt mondom, lépj túl ezen, kerekedj felül a sérelmeden, és ne eméssze még ez is az igazságérzetedet.

Hidd el, mindenki visszakapja egyszer...

2017. jan. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!