Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha álláskeresően vagyok a...

Ha álláskeresően vagyok a munkanélküli központból, akkor onnan is behívhatnak az Önkormányzathoz közmunkára, abban az esetben ha előtte jóval több mint 3 évet dolgoztam a vízügynél, ami szintén közmunka ugyebár?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy ha lejár a vízügyes szerződésem most hó február végén, és nem írom alá a további hosszabbítást.

Akkor jól tudom hogy havi 48600Ft jár 3 hónapig?Illetve

ez esetben ha bőven meg van a 3 év bedolgozva, akkor

be hívhatnak közmunkára az Önkormányzathoz, amikor még

az álláskeresői jár, vagy csak akkor mikor már a 22800Ft- ot igénylem meg a kormányhivataltól?Várom tapasztaltabbak válaszát akik konkrétan tudják is ezt biztosra, köszöntem.


2020. febr. 18. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt hogy dolgoztam 3evet egy cégnél és utána felmondtam egyéb okok miatt! Bementem munkaügyibe és olyat lehetett hogy állás keresési járadék igénylése! Attól a naptól hogy igényeltem kaptam napi 4460ft-ot de az mindennapra járt hétvégére is! Azt mondták 3honapig jár! Szerencsére 2het után találtam munkát így megszüntették a járadékot és pár hónapra rá a fent maradó összeget ami még járt volna azt visszatudtam igényelni csak az volt a feltétele hogy ne ahhoz a céghez menjek vissza amelyiknél már dolgoztam! Majdnem 200at visszakaptam! Azt hogy ki küldhetnek-e közmunkára nem tudom mert engem abban a két hétben nem köteleztek rá!
2020. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szintén vízügynél voltam közmunkás 2 évig. Mivel a munkaügyi nem engedte a következő programban való részvételt, a cég kérésére se, így más lehetőség híján megigényeltem az álláskeresésit, 2 és fél hónapig kaptam, nem akartak közben sehova kiközvetíteni, mondjuk utána se. Az egyik volt kollégám, aki szintén így járt, őt se.
2020. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Irodában dolgoztam, ott nettó 70e volt a fizink, az álláskeresési erre napi 2200 körül volt bruttóban, ebből vontak járulékokat, nettó 40-50 közé esett havi szinten.
2020. febr. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!