Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova fordulhatok, ha meghazudt...

Hova fordulhatok, ha meghazudtol a saját műszakvezetőm betegszabadságom miatt?

Figyelt kérdés
A következő történt. Vesaárnap telefonáltam be a műszakvezetőmnek, ha van elég ember a munkához aznap nem mennék be dolgozni, mert nem érzem jól magam. Azt mondta bekéne jönni, mert sokan betegek. Mondom rendben akkor bemegyek, így is lett. Hétfőn viszont szabit kértem váratlan családi okkal ami halaszthítatlan volt közben pedig tartott a betegségem. Kedden nem bírtam tovább és lementem háziorvoshoz aki kiírt egész hétre. Ezt megírtam SMS-ben a főnökömnek aki azt válaszolta, hogy nem hisz nekem és az egyenes embereket kedveli és nem az olyanokat akik saját érdekeik miatt bármire képesek. Nem elég, hogy valami komolyabb gyomorrontást összeszedtem, hétfőn még hivatalos ügyben megint távol kell maradnom a munkától még a főnökkel is megromlik a viszony. Mikor ennyire összejön minden mit tegyek szerintetek? Beszéljek az igazgatóval mielőtt a mászakvezető kitenné a szűröm?
2020. febr. 19. 13:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10-es gondolom neked még nem volt olyan időszak az életedben mikor egyszerre több dolog is összejött. Volt halaszthatatlan dolgom közben még mellette beteg is vagyok. Szerinted mi ebben annyira hihetetlen, hogy rögtön meg kell hazudtolni az embert? Az pedig, hogy vasárnap annak ellenére mentem be dolgozni, hogy már nem éreztem jól magam inkább értékelni kellene, mintsem pattogni érte. Örüljön, hogy bementem már akkor is.
2020. febr. 19. 18:37
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, de volt. Meg tudtam oldani.

Leírtam részletesen, hogy a munkáltató ebből mit lát. Cizelláljam tovább?


#10

2020. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én is megtudom oldani maximum átkérem magam másik műszakba ahol normális a műszakvezető. Engem nem érdekel a munkáltató mit lát ebből. Igazoltan vagyok távol, felelősségre nem vonhatnak ezért.
2020. febr. 19. 20:14
 14/19 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha erre hivatkozva akkor kirúgni hogy te szerinte hazudsz akkor simán munkaugyi pert lehet ebből csinálni hogy az orvosi igazolást nem fogadja el tappenz igazolásként.
2020. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

L"ehet itt köpködni a műszakvezetőre, de teljesen érthető az álláspontja.


Az ő szemszögéből:


A munkavégzés napján, ami ráadásul hétvége, akkor telefonálsz be, hogy igazából nem mennél be, csak ha nagyon muszáj. Ez a kb. nincs kedvem dolgozni, de bepróbálkozok, hátha szint."


Látom a lényeget nem sikerült elolvasni a kérdező jelezte a felettesének hogy nem érzi magát munkaképesnek. Azt meg ne a felettes tudja már jobban hogy a kérdező testileg épp hogy érzi magát. Mindenki magából indul ki, amikor egyből csak a rosszat feltételezed másról.


"Nem engedtek el, erre másnap extra fontos, halaszthatatlan családi dolog jön közbe, amire szintén az nap kérsz szabit. (Ilyenek általában olyan piti dolgok, amit azért nem konkrétumokkal indokol az illető, mert röhejes kifogás lenne csak). És ha ez nem lenne elég, akkor következő napra már orvossal íratod ki magad, ismét aznap derül ki, hogy nem mész be dolgozni. Ráadásul hozzájön a kommunikáció stílusa is. Először még telefon, aztán már csak sms."

Itt megint az látszik hogy képtelen vagy belelátni mások életébe. Ami neked piti dolog, az lehet hogy másnak nem. Nagyon rossz és alkalmatlan főnök lennél.


" Ha innen nézed, teljesen jogos, hogy azt feltételezi kamuzol. Ha volt korábban is hasonló eset (aznapra szabikérés, hétvégi munkakerülés stb.) Akkor pedig pláne érthető."


Feltételezzen amit akar, de azokkal csak sötétben lehet tapogatozni. Főleg hogy papírja van róla és orvos telefonszamot is adott neki. Akkor nyilván hazudik. Tudod ha nekem főnökkent ezt előadnád hogy egy qrva nap betegszabit is sajnálsz tőlem akkor jönnék a felmondással.

2020. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15: Látom nem sikerült értelmezni az összetett mondatokat. Az esetek láncolata és a kérdező viselkedésének változása ebbe az irányba tereli egy kívülálló nézőpontját.


Abba ne menjünk bele, hogy szerinted milyen vezető vagyok, mert kevesebbet írtam, mint a kérdező, de te még sarkosabban törsz pálcát a fejem felett, mint a kérdező felett én. Tehát te még nálam is rosszabb vagy minden téren, ha folytatjuk a te gondolatmenetedet.


És továbbra sem a betegszabit sajnálom, hanem ahogy írtam is. Ez egy láncolat, ahol a munkavállaló egyre kevésbé tűnik megbízhatónak.


Lehet magyarázni sokféleképpen, de így kommunikálva a kérdező megbízhatatlanságot sugároz.

Ha beteg, akkor szól, hogy beteg, elmegy egyből orvoshoz, nem pedig variál, hogy dolgozna is meg nem is. Akkor nincs a másnapi megint variálás. Kommunikációban pedig egyenesen, időben betelefonálás, nem egyik nap még hívás, másnap, amikor már ő is érzi, hogy nem túl korrekt a helyzet, akkor már csak sms. Az mondjuk más kérdés, hogy mennyire beteg, ha a családi dolgot harmadik nap már tudja intézni, de előtte már kiíratta magát.


Tudom, hogy itt alapvetően a legnagyobb tróger is védve van, mert a munkaadó maga a patás ördög. Csak itt a élő példa, hogy a munkavállaló elvár egyfajta hozzáállást, de ő nem azt adja.

2020. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Ha beteg, akkor szól, hogy beteg, elmegy egyből orvoshoz, nem pedig variál, hogy dolgozna is meg nem is. Akkor nincs a másnapi megint variálás. Kommunikációban pedig egyenesen, időben betelefonálás, nem egyik nap még hívás, másnap, amikor már ő is érzi, hogy nem túl korrekt a helyzet, akkor már csak sms. Az mondjuk más kérdés, hogy mennyire beteg, ha a családi dolgot harmadik nap már tudja intézni, de előtte már kiíratta magát."


Itt azért jó nagy hülyeséget írsz ám.. Miben variáltam, hogy már vasárnap este nem éreztem jól magam és beszóltam szükség van-e a munkámra vagy sem? Mivel szükség volt bementem dolgozni betegen. Aztán másnap közbe jött egy családi halaszthatatlan dolog amit akkor már betegen intéztem. Ezután pedig másnap elmentem az orvoshoz és kiírt a hétre. Nem tudom azt is honnan a frászba vetted, hogy nem túl korrekt helyzet miatt küldtem utána SMS-t. Egyszerűen nins tiltva az SMS és kényelmesebb volt. A családi dolgot pedig a kiiratás előtt intéztem. Jól sikerült értelmezned amit írtam látom.

2020. febr. 20. 19:24
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, pont erről beszélek, magyarázkodás, túlkombinálás az egyenes, nyílt kommunikáció helyett.
2020. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen csak, ha nem magyarázom meg hol vagyok akkor az a baja.
2020. febr. 21. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!