Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavállalókkal mi a franc...

Munkavállalókkal mi a franc történt?

Figyelt kérdés

Rászóltak az új fiatal kollégára, hogy ne mobilozzon munkavégzés közben, erre közli, hogy csak egy szavunkba kerül és most azonnal felmond! És hogy van ezer másik hely ahová mehet, szóval döntsük el hogy kell vagy nem kell nekünk!


Hová tűntek a tiszteletet még ismerő munkavállalók?



2020. febr. 22. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Minek tisztelet ott, ahol a piac diktál mindent? Ha valakiért kapkodnak, az bármit megtehet és meg is teszi... Ez nem ez az eset szerintem, de van ilyen is. Ugyanígy nevetséges hűséget várni. A kutya legyen hűséges, ne egy ember, akinek nem mindegy hol tölti a napja harmadát és mennyiért...


Visszatérve, nem az ilyen nullaprofitos taknyok azok, akiknek elég egy rossz vélemény a volt főnöktől és már nincs is nyitva előtte minden ajtó... De aki lehúzott egy 10-est a szakmában és ért olyan technológiákhoz, amihez a cégnél maximum még egy ember ért, azzal azért okosan viselkednek. Kár, hogy sokan nem ilyenek és csak azt hiszik, hogy pótolhatóak... Nálunk is rémesen kretének a gyakornokok közül, sok fiatal interjún is húzza a száját a nettó 200-as bérre, mert ő 300 alatt nem dolgozik. Sok egyetem is a semmire legyen nagy pofád stílusra nevel (pl. BME mérnöki szakjain bevett szokás az oktatóktól és a felsőbbévesekrőp azt sugallni, hogy akkor is te vagy az isten, ha csak ide jársz és semmi mást nem tettél le az asztalra, sajnos ezt tapasztaltam ott én is). Ha mellé az illető gazdag családból jön, duplán szívás lesz letörni a szarvát.


Egyébként meg én is gyűlölöm azokat a munkahelyeket, ahol rászólnak az emberre minden miatt. Legyen nekik elég, hogy kész van-e az adott munka az adott minőségben az adott időre, ne azt figyelgessék, hogy ki milyen szünetekkel, egyenletes vagy meg-meglóduló munkateljesítménnyel dolgozik, ha a végeredmény ugyanaz. Ha pedig nem ugyanaz, akkor nem kell alkalmazni, érthető okokból. Egy átlagos munkavállaló 8-ból érdemben 3-5 órát dolgozik. Ennyi egy felnőtt kapacitása, egybefüggően maximum 1-1,5 óra, ha nem akar kiégni... Nekem sosem volt panasz a munkámra, de én sem tudok úgy dolgozni, hogy igába vagyok fogva. Kreatív munkakörben dolgozom (egyesek szerint a programozás annak számít), igenis fel fogok kelni bámészkodni, mobilt nyomkodni, kávézni, aztán visszamegyek és megcsinálom, amit kérnek és ahogy kérik a megadott időre. Ne az ő dolguk legyen, hogy hogyan készül el, ez ugyanúgy a munka része.

2020. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért de én pl akkor szoktam elővenni a mobilom munkahelyen amikor épp nagyon nincs mit csinálnom. Feladatok kellenek, akkor nem lesz idő mobilozni :)
2020. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Ez jellemző, sír a szájuk, hogy kevés pénz de dolgozni nem akarnak. Ha így áll hozzá egy idő után nem lesz neki hova menni, máshol se fogják szó nélkül hagyni, ha munkavégzés helyett a mobilját nyomkodja. Mi lenne, ha mindenhol mindenki ezt csinálná? Neki se tetszene, ha bemenne egy hivatalba vagy bankba és az ügyintéző mobilozna ahelyett, hogy végezné a munkáját.
2020. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Kezd megjelenni a munkaerőpiacon ez a túlzottan liberálisan nevelt tróger korosztály. Ez van.
2020. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

#1-es, en az egyetemrol kilepve elso munkahelyemen 200 nettot kertem es azt mondta a fonokom, hogy az nem eleg szakmai, ezert 270-et ajanlott.


Ha piackepes szakmaja van valakinek, akkor realis a 300 koruli kezdo fizetes Budapesten.

2020. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tette. Több ilyen ember lehetne az országban, akkor nem itt tartana a munkaerő kizsákmányolása ahol most, hogy a kiszolgáltatott helyzettel ocsmány módon visszaélve a munkáltatók bármit megtehetnek az alkalmazottakkal.
2020. okt. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy le pontozott a sok proli. Szomorú.
2020. okt. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja csak Budapesten kívül még van 92511 négyzetkilóméter terület az országból, ahol ez nem egészen így van...
2020. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!