Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Nagyon csúnya konfliktusom volt a főnökömmel, eléggé eldurvult a helyzet a részemről is, kérjek szerintetek bocsánatot, vagy tegyek úgy, mintha nem történt volna semmi?

márc. 5. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
Fejtsd ki a lényeget esetet , ez kevés .

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont márc. 5. 15:45 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Szerintem kérj bocsánatot szóban, egyszer, munkaidőn belül.

Gondolom, ha más összeveszne Veled, Neked is jól esne, ha odamenne és bocsánatot kérne.

Arra figyelj, hogy ne munkaidőn kívül tedd, a szabadidejében, ne ömlengős legyen és ne folyamatosan kérj bocsánatot (ezt azért emelem ki, mert volt olyan ismerősöm, aki kb úgy kért bocsánatot, hogy napokon át tette és eléggé idegesítő tud lenni).

Illetve, hogy a továbbiakban igyekezz odafigyelni, hogy az ilyen konfliktusok ne alakuljanak ki.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont márc. 5. 15:46 Privát üzenet

Te voltál a hibás? Akkor is bocsánatot kérnél ha nem lenne a főnököd?

Ha nem akkor inkább tegyél úgy mintha nem történt volna semmi, nem érdemes megalázkodni. Fordított esetben megbeszélheted vele a dolgot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont márc. 5. 15:46 Privát üzenet
Vagyis mindenképp megbeszélheted vele de bocsánatot csak akkor kérj ha neki volt igaza.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont márc. 5. 15:48 Privát üzenet
Ezeket jobb kibeszélni. Menj oda hozzá, kérdezd meg hogy van-e egy perce, és mondd hogy sajnálod hogy tegnap kicsit elszabadult a konfliktus, és hogy örülnél ha meg tudnátok beszélni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont márc. 5. 15:52 Privát üzenet

2. voltam

"eléggé eldurvult a helyzet a részemről is" - ergo a kérdező IS hibás volt.

# 6/8Időpont márc. 5. 15:53 Privát üzenet

Nekem amúgy az a filozófám, hogy egészséges kollégiális viszony az, ha a konfliktusokat megbeszélik (főnök beosztott, beosztott-beosztott, főnök-főnök).

# 7/8Időpont márc. 5. 15:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is hibás voltam, erre ő reagált egy kicsit indulatosabban, aztán szó szót követett. A lényeg az volt, hogy kiadott egy feladatot amit határidőre kell megcsinálni, de elmondta, hogy mit is kellene pontosan, csak nem fejtette ki részletesen(egy projektről van szó). Én meg elkezdtem ahogy ő mondta, amikre meg nem szabott feltételt e legjobb belátásom szerint csináltam meg(pénteken kezdtem, hétvégén is dolgoztam rajta, de főnök nem volt bent, így nem tudtam kérdezni tőle semmi részletesebbet), meg nem is akartam, gondoltam, ha annyira fontos lenne, mondta volna mint a többinél(pl az árnál). Tegnap megnézte, akkor szabadult el az indulat, amikor meglátta, hogy mégis milyen munka ez, ezt ő nem így gondolta. Én meg ráválaszoltam, hogy nem volt egyértelmű az információ, s feszültség, határidő, kimerültség stb stb tetőzte a bajt, csúnya szóváltás kezdődött.

# 8/8Időpont márc. 5. 16:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kell reagálni arra, ha az ember szemébe mondják mások előtt, hogy ronda?
14 éves lány vagyok.5. -es korom óta szoktam magam izgatni, de nem ujjazni, csak úgy játszani vele. Aztán ez nem volt elég, szoktam úgy húzogatni, meg st. Na és az a helyzet,...
A valóságban is létezik hogy olyan jó külsejű fiúnak mint az Éjjel-Nappal Budapestből Lali nem sikerül becsajoznia?
Egyik "barátnőm" egyfolytában mondogatja, hogy ronda vagyok. Szinte már semmi önbizalmam. Tényleg ennyire rossz a helyzet?
Mit csináljak, ha csúnya (állítólag szép szemeimen kívül semmi sem jó rajtam lányok szerint) és aszociáli, vagiys nem egy nagy társasági arc típusú fiatal, viszonylag...
Mi lehet a helyzet Mo. -on ez ügyben?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!