Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elvállaljátok amit a főnök...

Ti elvállaljátok amit a főnök munkaidőn kívül sózna rátok?

Figyelt kérdés
Fizetség nélkül gondolta, vagyis nem tért ki rá.Egyszerűen tényként közölte egy másik munkás elvégzi a munka egy részét délelőtt a kifizetést, papírok átadását nekem kellett volna végeznem. Ezt jól félreértettem és a másik munkással való egyeztetés alapján vált világossá a helyzet.Meg is írtam neki ami útba esik azt megcsinálom de kitérőket nem teszek.Azt is mondtam jobb lesz erről hétfőn személyesen beszélni indítványoztam a fizetést végezze az előző munkás a papírokat meg küldjük postán keresztül úgy lesz más helyeken is ahol nincs helybeli munkás.Nem tudom egyáltalán hogy képzelte hogy majd szaladozok házakhoz vagy az emberek járkálnak hozzám,hogy átadjam a papírokat.Az már plusz munka lenne és reálisan annyi keresete nem lenne rajta,hogy a másik munkadnak meg nekem is fizesse.A másik dolog meg az,hogy ez a személy és határaim megsértése.Nem szeretném ha rám szoknának az emberek az ilyen ügyeik intézésénél az nagyon hálátlan feladat.Nekem elég a helyhez kötött munka a terepet végezze a terep munkás. De biztos úgy volt vele vannak ezen a helyen helyben emberek akkor farag a költségvetésén persze a másik kárára.A posta költség nem egy horribilis összeg de miért is ne tartaná meg annak is az árát ha mas3majd ingyen megcsinálja ezt?Nem tudom miért képzelte, hogy majd szívességet teszek idegen embereknek és neki a szabadidőmben ami megfizethetetlen.
2020. febr. 23. 10:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és azért akarta,hogy a munka egy részét én végezzen, hogy be terheljük le azt aki bedolgozna nekünk. A nyelvemen volt,hogy ezek szerint engem lelehet terhelni.
2020. febr. 23. 10:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nem.
2020. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Elvállalom, ám kössünk róla szerződést. Adja írásban, azt a tarifát, amit mondok érte. Különben ott a munka szerződés, ami azon felül kell, az extra.

Ez üzlet. Ez így működik. Nem puszira megy. Nem vagyok sem rabszolga, sem a Máltai Szeretetszolgálat nincs a homlokomra tetoválva.


A magyar fizetés a szakmámban így is negyede az uniós átlagnak, de még a magyar átlag minimum alatt is fizet a cég.


Nekem nem a melóval van bajom. Szívesen, precízen, igényesen dolgozom. A fizetség meg legyen piacképes.

2020. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Magyar minimum alatt... Közünk nincs a átlag fizuhoz... (csak elírtam)
2020. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
igazad van a szerződéssel kapcsolatban,ez nincs definiálva a munkaköröm leírásánál.Az viszont benne van mennyit kell fizetni a plusz munkáért.Ezt egyébként nem akarom csinálni,elég a napi munkaidő nem fogok utána még melegben, télen,hóban,esőben sárban futkosni másokhozfőleg nem ingyen de még pénzért sem.
2020. febr. 23. 11:16
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez világos. Ne vállald, ha nem akarod. Telejsen tiszta.
2020. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A posta azert is kell mert azzal igzolni lehet hogy àtadasra került.

Amugy meg hivatalosan atvetlit kene irni minden dokumentumrol egyesevel.

2020. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Nos az én helyemen rendszeresen jön mailben melóidő után egy excel vagy sql tábla amit "rögtön de azonnal " meg kell csinálni. Apelláta nincs, és ez nem vicc, volt aki visszautasította már egyikük sincs itt.

Ha meg akarod tartani a melót akkor kuss és csinálod ha vasárnap délután van akkor is. Fizetség érte semmi de még 1 köszönöm se, nemhogy pénz.

Az a köszönet hogy állásban maradsz.

2020. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as: csak ez így tartósan nem működik.Néhány táblázatot már megcsináltam én is itthon a gépen nem gond ha van valami meg a web oldalon is épp most válaszoltam meg egy üzenetet egy érdeklődőnek.De a szabadidőmben sétálgatni nem fogok máshoz meg azt sem szeretném ha mások rászoknának arra,hogy hozzám eljöjjenek a dokumentumokért,mert ha kiejölöd,hogy jöjjenek 16-18h között egy az hogy otthon kell tartanod az orrod miattuk és bár nem csinálasz semmit a munkához vagy kötve kettő lennének olyanok akik 20h után jönnének,telefonálnának,irogatnának.Ha ez a munkaadónak nem tetszik,sajnálom.Nem vagyok csivska.Ha egy valamit bevállalok utána majd lenne még tíz másik.Arról ne is beszéljünk ő késik a fizetéssel, útiköltséggel...
2020. febr. 23. 13:03
 10/18 anonim válasza:
60%

Nos nekem sehova se kell menni és hozzám se jön senki mailben jön az anyag és mailben is megy, csak épp egy combosabb excel gatyába rázása 1-2 óra is lehet, amit ugye grátisz a cégnek végzek bőven a melóidő után mert "kell"


Ha nemet mondanék az lenne velem is mint azokkal akik nemet mondtak. Hello lapát.

2020. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!