Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szellemi dolgozóként mit...

Szellemi dolgozóként mit gondoltok a fizikai dolgozókról?

Figyelt kérdés
Általánosságban mi a tapasztalat velük kapcsolatban? Ők vesztes emberek akik lusták voltak tanulni vagy szeretnek a munkájukkal foglalkozni? Mennyire intelligensek? Sok köztük a buta ember?

2020. febr. 23. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok közejük beilleszkedni. Leginkabb ez motivalt abban hogy haladjak inkabb felfelé. Penzügyi, logisztikai, de barmely területen én még olyan taplo bunkozast pletykat stb soha senkitöl nem kaptam mint gyàrakban vagy szalagokon.

Egyeb velemenyem nincs roluk. Màs vagyok mint ök ennyi csak.

2020. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

# 1


Akkor fizikai dolgozó voltál és továbbtanultál?

2020. febr. 23. 13:09
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Is-is. Vannak akik tényleg ezzel szeretnek foglalkozni, vannak akik lusták voltak. Ezt csak úgy nem tudom megítélni és nem is fontos igazából. Az ő munkájuk is fontos és hasznos és valakinek el kell végeznie. Nem tudok túl sok mindenről beszélgetni velük, de nem nézem le őket vagy ilyesmi
2020. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon fárasztó a munkájuk, a helyükben nekem se lenne erőm utána olvasni meg színházba járni, olyan kimerítő, amit csinálnak. Elképesztően ügyesek tudnak lenni, sokan közülük mindent, de tényleg mindent meg tudnak szerelni, felépíteni. Épp emiatt, mert nem marad erejük intellektuális dolgokra, hosszabb ideig nem bírnám ilyen társsal. Hiányozna az értelmiségi érdeklődés.
2020. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
A szüleim fizikai munkát végeztek (apukám házakat restaurált, anyukám szabóként dolgozott). Nagyon szép munkájuk van, akkoriban ez volt a divat, nem a szellemi munka. Nem buták, különben nem juttatták volna el a lányukat sem a posztgraduális képzésig... De én magam nem dolgoznék ilyet és nem akarok még egyszer olyan ember mellett élni, aki igen. Láttam őket tönkremenni, több sérvük van, sosem pihentek és kerestek igazán jól, legalábbis az utóbbi 20 évben nem, egyszerűen méltatlan. Az ennél durvább fizikai munka meg aztán...
2020. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Sok köztük aki műveltebb mint a szellemi dolgozók. A szellemiek elvannak sokszor a saját kis területükön, máshoz meg hozzá sem tudnak szólni. Én mérnök vagyok, de lent kezdtem.

És vannak a dogozó szintről is kapcsolataim, meg magasabb szintekről is. Mindegyik szinten ismerek buta barmot, meg művelt intelligenst is.

Pl. jópár éve volt, hogy Bp.-en egy mérnök kollégának meséltem, hogy Lekéstem a 28-as villamost, 1 perc múlva felszálltam a 38-ra, hátha beelőzi.

Persze hangosan röhögni kezdett, hogy hogy tudna már egy villamos előzni. Ő is ezekkel jár. Illett volna tudnia hogy ez a kettő párhuzamos utcákon megy jó pár km-t. De egyszerűbb a saját sötétségünk miatt mást hülyének nézni még felsőfokú végzettséggel.

Szóval pont annyi buta van köztünk is.

2020. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

# 4


Neked mi a véleményed, hogy például egy gyárban egy karbantartót vagy technikust is fizikai dolgozónak veszik pedig ők azért szerintem félig szellemi munkát végeznek. Szerinted?

2020. febr. 23. 13:14
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A winner /looser gondolkodási séma eleve egy zsákutca


A lehetőségeken belül azzal kell foglalkozni amit legjobban szeretsz csinálni és sokkal boldogabb ember leszel mintha papírod lenne róla hogy nem azzal foglalkozol


Ha boldog vagy már looser eleve nem lehetsz de nálam ez amúgy is egy nehezen értelmezhető fogalom

2020. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Suli mellett voltam dolgozni meg nyàri szünetekben, rengeteg fele munkahelyem volt
2020. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Én egy olyan cégnél vagyok irodai dolgozó, ahol javában fizikai munkát végző emberek vannak.


Nos, vannak köztük kifejezetten intelligens dolgozók, akikkel nagyon szeretek beszélgetni, mindig tudnak érdekeset mondani, mindig keresik a korszerű megoldásokat a problémákra, jól dolgoznak, szeretik is. Egyik mondta is, hogy ő nem szeretne íróasztal mögött ücsörögni, élvezi ha menni kell erre-arra, ha kihívás valamit megszerelni (közvilágítással, villanyszereléssel foglalkozunk), tényleg nem egy irodai dolgozó beállítottságúak. Vannak napok amikor bent kell lenniük, jegyzőkönyvet vagy rajzot készíteni, látszik hogy szabályosan szenvednek hogy nem kint vannak terepen. Amikor meg kint ásni kell a kábelárkot, meg a viacolort visszatenni, csak úgy pattannak tényleg szeretik.


Ez úgy a 30 fős szerelő brigadbol 5 emberre igaz. Mondjuk ők hiába fizikai munkások, 2 épp főiskolán van, beiratkoztak így 30+ évesen, egyik villamosmérnök lesz, másik földmérő. Tehát, ők pont azok, akik nem lusták tanulni, és nem vesztesek. Akarnak, ezért csináljak is.


A többire se mondanám hogy hülyék, mert a szakmájukhoz értenek, bár nem szeretik csinálni. Van köztük olyan aki annak örülne ha a 8 órában csak cigizni meg kávézni kellene és megkapnák a bérük. Egyszerűen ostobák, nem tudok maskep fogalmazni. Mindent meg akarnak magyarázni a főnöknek, ellenkeznek, kifogásokat keresnek.

A héten pl beállított az egyik hozzám, hogy egyik hónapban ennyi fizut kaptak, másik hónapban annyit, hogy is van ez.

Mondom, egyik hónapban ennyi munkanap volt, másikban annyi. "jó, jó, de mindkettő 1 hónap". És nem tudod neki elmagyarazni hogy 22 és 25 munkanapra nem ugyanannyi bér jár, ő csak annyit ért hogy november meg december ugyanúgy egy egy hónap ...

Szóval ilyenek.


Én azokat kifejezetten szeretem, akiken látszik hogy lelkesek, törnek előre, érdekli a munka stb.


Akik csak tengnek lengnek, és mindig azt nézik hogyan nem kell dolgozni, hogyan tudja elkerulni a munkát, meg hogyan lehet atbszni a másikat, azokat bizony (nem lenezem) sajnálom, ők számomra vesztesek.

2020. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!