Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szellemi dolgozóként mit...

Szellemi dolgozóként mit gondoltok a fizikai dolgozókról?

Figyelt kérdés
Általánosságban mi a tapasztalat velük kapcsolatban? Ők vesztes emberek akik lusták voltak tanulni vagy szeretnek a munkájukkal foglalkozni? Mennyire intelligensek? Sok köztük a buta ember?

2020. febr. 23. 12:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amit egyes ír, volt ahol megtapasztaltam. Pl nagyobb városban nem volt így, de kisebb helyen tényleg nem fogadják be, vagy hülyének nézik aki kicsit magasabb szinten van. Kb. a sakkozó galamb esete, ha vitatkozol az ilyenekkel. De pl székesfehérváron az ibm-ben amíg volt, nem volt jellemző, ott sokféle nép keveredett.
2020. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig takarító voltam. Sajnos elhúzódott az érettségim mert hülye voltam, viszont ahogy meg lett szellemi munkára váltottam és egyetemre is felvettek. Alapjáraton szerettem a takarítást és sokáig olyan kolléganőim voltak akikkel lehetett normálisan beszélgetni de aztán kezdett lecserélődni a bagázs és jöttek ezek a mocskos szájú taplók akiknek nem volt más témájuk csak az, hogy ki kivel b*szna és hasonlóak. Nem tartom magam többre senkinél de nem bírnék még egyszer ilyen társaságban dolgozni. Minden munkanap végére teljesen leépült az agyam az ilyenektől. És igen, nagyon sok buta van köztük akiknek esélyük sem lenne továbbtanulni mert alkalmatlanak lennének rá.
2020. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Vree ***** válasza:
85%

Irigylem őket, amiért ingyen edzenek :D Mi többiek ezért súlyos pénzeket fizetünk.

(Mondjuk - "meglepő" módon - sok fizikai meló egyáltalán nem edz jól, mert hiányzik belőlük a célzott rendszerezettség.)

Mégse tudok beállni közéjük, mert a melósok sajna töredék pénzeket keresnek.

(Bár amúgy hiányszakmákra ez sem igaz.)


Igazából a legnagyobb visszatartó erő a számomra, hogy a legtöbb melós akit ismertem, primitív állat. A szakmájában igen, ott olyan céltudatos és hatékony, mint egy M82es. Mégse bírok velük sokszor együtt dolgozni, mert a primitív "poénok" és alpári szokások idővel kikészítenek.

Persze ez is eszméletlen durva általánosítás. Sok mesterember akit ismertem, abszolút szelíd, finom, művelt.


Nemtom, lehetetlen úgy általánosítani, hogy ez a munkád ergo olyen vagy. Ha én elmegyek fizikai munkásnak, akkor megváltoztam? Mindannyian folyamatosan váltunk munkáról munkára, ami akkor éppen legjobban megfelel. Hülyeség ez alapján valakit megítélni.

2020. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én "fizikai" dolgozó vagyok, de inkább végeznék szellemi munkát, az még kérdés, hogy az ehhez szükséges dolgokat megtudom-e teremteni, de nagyon nem illek be azok közé, akik fizikai munkát végeznek. Viszont azt leszeretném szögezni, hogy rengeteg kivétel akad, akik intelligensebbek, mint a szellemi munkát végzők. Még hobbi grafikussal is futottam össze életem során, aki sajnos nem tudta főállássá tenni a tudását, így másba kényszerült.
2020. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én ápolónő vagyok, fizikai munkát végzek és nem érzem magam unintelligensnek. Szóval nem mindegy milyen fizikai munkáról van szó. Rengeteg van, amihez igen is tanulni kell, és folyamatosan képezni magunkat. Hogy csak a saját területemen maradjak, ápolók, gyógytornászok, gyógymasszőrök mind-mind fizikai munkát végeznek, de mellette sokat tanultak, és tanulnak folyamatosan. Vagy ott vannak a fodrászok. Egy jó fodrász nagyon ért a kémiához, tudja mit mivel vegyíthet, és folyamatosan tanulnak. Mégis egész nap talppal.
2020. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Senki sem érzi magát unintelligensnek.
2020. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szellemi munkásnak készültem, de lecsúsztam a depi miatt, segédmunkás lettem érettségi után, volt egy cigány bácsi ott, régészetről beszélgettünk, tök jó volt,meg tanulságos, volt egy másik az meg azon röhögött, hogy át tud köpni pisijén amikor vizel. Szóval kétélű a dolog. Most mint hivatásos sofőr, azaz fizikai munkás -bár alul vagyok- nem nézek le senkit, de nem zavar ha velem úgy beszélnek ahogy nem kéne, én mindig is egy türelmes jó indulatú segítőkész arc maradok. :)
2020. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
De jó egyébként, hogy a fizikai munkást egyből azonosítják az 1 bites idiótasággal. Legközelebb akkor hívjál gázszerelőt, ha meggyőződtél róla, le tudja írni a nevét, vagy azért lett az, ami, mert nem lusta volt...
2020. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bírom őket, mert sokuk jobban megállja a helyét a való életben, mint egy más foglalkozású személy. Vannak, akik nyersek, de szerintem ezt a gyerekkoruk is befolyásolja, hogy ilyenek lettek.
2020. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!