Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A család nem érti miért...

A család nem érti miért váltottam, úgy hogy közben nincs másik munkahelyem. Ti mit gondoltok erről? Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy több hónapja vagyok munkanélküli, volt egy határozott idejű szerződésem, a féléves próbaidő lejárta előtt ott hagytam. Munkakörülményeket tekintve nem volt rossz, irodában dolgoztam, fix munkarendben, de minimálbérért, nulla kihívással. Nem szerettem volna még 2 évig ott maradni mindenféle szempontból a negatív hatását éreztem és bár közben keresgéltem nem találtam megfelelőt. Végül úgy döntöttem mégis felmondok. A helyzet az, hogy szeretnék olyan munkát találni amit szívesen csinálnék, ahol fejlődhetek, ahol van előrelépési lehetőség. Van hozzá képesítésem, tudatosan készültem adott pályára, csak sajnos nehéz ezen a területen elhelyezkedni. Szóval azt éreztem, hogyha benne maradok a jelenlegi helyzetben akkor oké, van fix havi fizetésem még két évig, de közben elúszik úgy ez az idő, hasznomra nem válik hosszú távon és megéri a kockázatot a felmondás. A férjem ebben támogat egyébként, a család nem érti miért voltam ilyen felelőtlen, szóval ezek miatt kezdem azt érezni, hogy talán mégis rossz döntést hoztam. Érdekelne, hogy esetleg más van/volt-e hasonló helyzetben. Ha igen mesélnétek róla hogy alakult végül?
2020. febr. 24. 07:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A köv. állásinterjún, ha megkérdi a HR-es, miért hagytad ott ezt a munkahelyed, mit fogsz mondani?

.

"ahol fejlődhetek"

Amikor ide mentél dolgozni, nem tudtad, hogy a munka és a képzettséged nincsenek köszönő viszonyban egymással?

.

"ahol van előrelépési lehetőség"

Nem tudom, milyen, képzettségednek megfelelő munkát szeretnél végezni, de tudnod kell, az előrelépési lehetőség mindenütt erősen korlátozott.

Bárhova mész is, ott lesznek idősebb, nagyobb szakmai tapasztalattal rendelkező szakik - ráadásul újabb, legalább 5-10 új dolgozó léne, hosz csoportvezetőként szükség lenne rád. No és mindíg ott vannak az ott több időt eltöltő dolgozók, akik ugyancsak előléptetésre várnak.

.

Visszamenőleg változtatni nem tudsz, ezért gondolkozz azon, a 'kényes' kérdésekre milyen választ adsz!

2020. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%
Nincs baj azzal, ha otthagyod ami nem pály,a se ameló nem volt jó se a fizu, és még el is köteleztek volna. tök értem mirét nem amradtál, viszont hónapok óta munkanélküli vagy, ez kívülről elég rosszul festhet...legalább egy kis gyakornokoskodást vállalj ha tnaulni akarsz :D Abból leőbb lesz eredmény mint a zálláshirdetés pörgetésből
2020. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Utolsó vállaltam, januártól gyakornok vsgyok.
2020. febr. 24. 16:19
 14/14 anonim ***** válasza:

Melyik jobb számodrA? Minimálbérért csinálni olyat, amit annyira nem szeretsz, de mégis pénzt keresel vagy határozatlan ideig otthon ülni pénz nélkül? Ahogy kiveszem az irományodból már korábban is egy ideje kerestél állást és csak ezt a minimálbéreset, a szakmádtól távol, sikerült kifogni.

Én nem hagytam volna ott. Hoztam már hasonló döntést: ott hagytam a munkahelyemet, mert jött egy retardált főnök. Teljesen abban a hitben éltem, hogy ha nem is jobbat, de ugyanilyet bármikor találok. Hát nem. Feléltem minden tartlalékomat, mire 8 hónap után sikerült találnom egy olyan munkahelyet, ami ugyan jobban fizet, de nem egészen azt csinálom amit szeretek.

2020. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!