Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú után mennyivel...

Állásinterjú után mennyivel később szoktak visszaszólni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam állásinterjún, egész jól sikerült. Belekérdeztek mélyen szakmai dolgokba és egy kivételével az összesre tudtam válaszolni, több mint egy órahosszáig tartott. Azt mondták, két héten belül szólnak, hogy megkapom-e vagy sem az állást. Viszont amikor mentem el, az egyik interjúztató mondta, hogy lehet már a héten szólnak. Na most ilyenkor mire számítsak? Valahol azt hallottam, minél hamarabb szólnak annál jobban kellenék az állásra. Ez tényleg igaz?

Ez volt az első igazi állásinterjúm. Ezelőtt csak gyakornokként interjúztam.



2020. febr. 26. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem adtak a kezedbe ott helyben munkaszerződést, buktad. Ezeken a helyeken az interjú után másnap már kezdeni kell. Ha nem így van, nem fognak hívni.
2020. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát másnap biztos nem tudtam volna kezdeni, mert még dolgozom egy cégnél és onnan fel is kell mondanom. :)
2020. febr. 26. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy héten belül szólnak. Utána már ne nagyon várd.
2020. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hány jelentkező volt az állásra. Minden jelentkezőt nem tudnak egy napra behívni és meghallgatni. Általában az egy napon meghallgatottak közül rögtön kiválasztanak egy-két potenciális jelöltet. Ha már mindenkit meghallgattak, akkor a napi egy-két pontenciálist összevetve döntenek arról, hogy kit vesznek fel. Ez a folyamat előfordul, hogy egy hétig is eltart. Ha egy hét elteltével nem szólnak, akkor felejtős.
2020. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom hányan jelentkeztek még.
2020. febr. 26. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Változó: van, hogy senki, van, hogy egy-másfél héten belül visszaszólnak.
2020. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már több helyen is, hogy azt ígérték 1 héten belül válaszolnak, 95%-ban válaszra sem méltattak. Volt, hogy 1,5 hónappal később kaptam egy elutasító e-mailt, de általában ha pár napon belül nem értesítenek akkor negatív lesz a kimenetel.
2020. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kör 2 hónap alatt volt meg, az 1. kör után 1,5 hónapig se kép, se hang, a 2. kör után 4 nap múlva hívtak, hogy felvettek.
2020. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig (több kör esetén a végsőről beszélek) leginkább másnap szóltak, ha sikeres volt, de maximum 2 nap múlva.
2020. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!