Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen rosszak a lehetőségeik a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Amikor egyetemre jártam, egy mobilitási program keretében, tanulhattam egy partnerintézményben Németországban.

Sok barátot szereztem, többel máig tartom a kapcsolatot.


A szak, amin diplomáztak szinte teljesen ugyanaz, mint amin én végeztem.Gazdasági szak.

Mindegyiküknek jó helye van, projektvezető,junior minőségügyi projektvezető......stb.Elég jó fizetésekért.És elég jól élnek.



Amikor mesélem nekik,hogy itthon egy még egy járműmérnöknek (öcsém az) sem egyszerű váltani vagy állást találni, csak néznek, nem is hiszik el.


Győr-Moson-Sopron megyében élek, ami elvileg az ország fejlett régiója.De, én nem érzem azt a nagy fejlettséget.Beszélek németül tárgyalási szinten, angolul folyékonyan, van gazdasági diplomám.Mégis, úgy érzem nehéz a munkaerőpiacon.

Állásom is van, de váltani akarok.A diplomámhoz, nyelvtudásaimhoz mérten, kevés a fizetésem.Illetve, ami zavar, nincs karrierlehetőség sem.


2020. márc. 1. 10:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Csak azért panaszkodsz, mert gazdasági végzettséged van. Ha orvos lennél vagy gépészmérnök lennél, kapkodnának utánad.
2020. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha Európa egyik legfejlettebb országához méred a lehetőségeket és fizetéseket, mindig elégedetlen leszel. De ha tárgyalási szinten beszéled a németet, és szakmailag is profi vagy, miért nem mész ki Németországba? A haverjaid biztos segítenek állást találni, és királyság lesz.
2020. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves 1#


Az orvos más kategória.


Viszont, a gépészmérnökökért itt a megyében nem kapkodnak.

2020. márc. 1. 10:51
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 1! Sajnos nem lehet mindenki mérnök, orvos vagy akár informatikus. És nem is csak ezekre a szakmákra van szüksége az országnak, tehát a többi ember számára is kéne normális állás és fizetés.
2020. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
10%
#3: Aha Győr-Moson-Sopron megyében nem kapkodnak a gépészmérnökökért. Ez viccnek jó. Szerintem még jobban kapkodnak értük mint Budapesten. Neked meg gazdasági bizbaz szakra kellett menned. Csak magadra vethetsz.
2020. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

#1! Ja, mert a jó orvosok már nincsenek kint külföldön, mi? :D


Egyébként én dolgoztam kint és vissza is fogunk menni, amint befejezem ezt a sulit. Neked is ezt tanácsolom, ha beszélsz társalgási szinten. Nem is értem miért vagy még itt.


Karrierlehetőség van, csak éppen kint a dupláját megkeresed annak mint itt és (tapasztalataim szerint) sem Németországban sem pedig Ausztriában nem drágább az élet mint idehaza. Szóval ha vannak lehetőségeid, én mennék a helyedben.

2020. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
60%os,örülünk ha te mérnök vagy egyéb szuper szakmáju vagy, de továbbra sem erről van szó itt.
2020. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Azt kell mondjam, hogy hazudsz vagy ennyire béna vagy.

Járműmérnök ha picit is értelmes, válogathat a munkák közt az ország 70%ban, többek között GyMS megyében is.

Normális gazdasági szakkal pedig max Szabolcs megy Borsod megyékben nehezebb elhelyezkedni

2020. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
75%os,remélem te is itt élsz a megyében, hogy ennyire tudod és nem mondjuk Zalából gépelgeted, hogy itt nekünk kolbászból van a kerítés.
2020. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam,hogy gazdasági szakkal nem lehet elhelyezkedni,vagy váltani hanem azt, hogy a lehetőségek nem annyira jók.


Kevés a karrierlehetőség, kevés a jól fizető pozíció.

2020. márc. 1. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!