Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen rosszak a lehetőségeik a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Amikor egyetemre jártam, egy mobilitási program keretében, tanulhattam egy partnerintézményben Németországban.

Sok barátot szereztem, többel máig tartom a kapcsolatot.


A szak, amin diplomáztak szinte teljesen ugyanaz, mint amin én végeztem.Gazdasági szak.

Mindegyiküknek jó helye van, projektvezető,junior minőségügyi projektvezető......stb.Elég jó fizetésekért.És elég jól élnek.



Amikor mesélem nekik,hogy itthon egy még egy járműmérnöknek (öcsém az) sem egyszerű váltani vagy állást találni, csak néznek, nem is hiszik el.


Győr-Moson-Sopron megyében élek, ami elvileg az ország fejlett régiója.De, én nem érzem azt a nagy fejlettséget.Beszélek németül tárgyalási szinten, angolul folyékonyan, van gazdasági diplomám.Mégis, úgy érzem nehéz a munkaerőpiacon.

Állásom is van, de váltani akarok.A diplomámhoz, nyelvtudásaimhoz mérten, kevés a fizetésem.Illetve, ami zavar, nincs karrierlehetőség sem.


2020. márc. 1. 10:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, xar helyre bármikor felvesznek bárkit, jobb helyekre meg állandóan az ismerős ül be. Ebbe többször is belefutottam már, úgyhogy van tapasztalatom.
2020. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Győr-Moson-Sopron megyében pedig nem kapkodnak a mérnökök iránt.


Ez egy óriási tévhit, amit az ország más részén élők hisznek.

Régebben tényleg kapkodtak, mert az Audi állandóan bővített, nem tudtak annyi mérnököt képezni, mint amennyi kell.De, mára az Audi megtelt.Szinte lehetetlen bekerülni oda és létszámstop is van.


Illetve, vannak a gyakornoki programjaik, nos onnan sem nagyon kerül be senki.

Én is ebben a gyakornoki programban vettem részt.

2020. márc. 1. 11:41
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Mégis milyen konkrét végzettséged van? Milyen nyelvvizsga? Mi a bérigényed? Hány év szakmai tapasztalat?


Úgy érdekelne ezek után. Bocs, de úgy érzem te ilyen örök elégedetlenkedő vagy. Az ezüsttálcán felszolgált kaviárba is belekötnél, miért ennyire hal ízű...

2020. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

13#


Nemzetközi gazdálkodás.

Német C1- Telc bizonyítvány.

Angol B2 - Euroexam bizonyítvány, viszont erősebb a tudásom, mint b2.

Mindkettő nemzetközileg elismert.


Beszerzőként dolgozom, a nettóm most 3 év tapastrakat után érte el a nettó 300 ezret.Amit, nagyon soványnak érzek.


A bérigényem pedig nettó 400, ezzel a tapasztalattal, nyelvismeretekkel.



Van egy 16 éves autóm is, amit lecserélnék, de hát ebből a szotyi fizetésből, nem egyszerű.

2020. márc. 1. 12:10
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak az Audi van GyMSban

És ha én kohómérnök végzettséggel kb 1 hét alatt találok új munkát, akkor járműmérnökként is lehet

2020. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%
Dolgozott ismerősöm az Audiban, tudnék nevetséges dolgokat mesélni, azért ott sem olyan minden, mint ahogy hiszik. Egyébként még mindig nem tudtam meg, hogy ha ennyire tré a helyzet, akkor miért ragaszkodsz ehhez az országhoz.
2020. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
4%
Ahhoz képest, hogy felsőfokú végzettséggel rendelkezel, nincs sok sütnivalód. Nyilván a kereslet-kínálat határozza meg a munkaerőpiacot is. Túl sokan rendelkeznek hasonló végzettséggel és a munkáltatók válogathatnak a jelentkezők között, plusz bértárgyalásnál is jobb pozícióban vannak.
2020. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja, persze, rohangálnak itt a felsőfokú német meg angol nyelvtudassal rendelkező diplomások :D az emberek többsége, hiába fiatal és diplomás, akkor se tud idegen nyelven két szót se kinyögni, holott akár a nyelvvizsga papírja is megvan. Szóval nem hinném, hogy az ok itt a nagy konkurencia lenne. Sokkal inkább az, hogy felveszik a kis Julit, mert az apja ott van harminc éve a cégnél vagy a tesója vagy akárki, aztán nem számít, hogy utána több kárt csinál mint hasznot, nagyon max kirugjak, aztán jöhet a következő protekciós.
2020. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A Hidrostal Kft. 9082 Nyúl, Potyondi ú 3 "Geschäftsführer"t keres.


brutto 700 K + 1,5% a forgalomból.

Áprilisban jön a svájci CEO interjúztatni.



(A végzettséged + tapasztalaid alapján szerintem tökéletesen megfelelsz) Ne hagyd ki! Irodában csak 5-en vannak az ügyvezetövel együtt.

2020. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%

Na most két lehetőség van:

1. Nagyon rosszul méred fel a helyzetet, itt más világ van, mint Németországban, nem csak bérekben, hanem a megélhetés költségeiben is.

2. Ha te tényleg ilyen végzettségekkel, nyelvtudással rendelkezel, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz karrierépítés terén.

2020. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!