Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen rosszak a lehetőségeik a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Amikor egyetemre jártam, egy mobilitási program keretében, tanulhattam egy partnerintézményben Németországban.

Sok barátot szereztem, többel máig tartom a kapcsolatot.


A szak, amin diplomáztak szinte teljesen ugyanaz, mint amin én végeztem.Gazdasági szak.

Mindegyiküknek jó helye van, projektvezető,junior minőségügyi projektvezető......stb.Elég jó fizetésekért.És elég jól élnek.



Amikor mesélem nekik,hogy itthon egy még egy járműmérnöknek (öcsém az) sem egyszerű váltani vagy állást találni, csak néznek, nem is hiszik el.


Győr-Moson-Sopron megyében élek, ami elvileg az ország fejlett régiója.De, én nem érzem azt a nagy fejlettséget.Beszélek németül tárgyalási szinten, angolul folyékonyan, van gazdasági diplomám.Mégis, úgy érzem nehéz a munkaerőpiacon.

Állásom is van, de váltani akarok.A diplomámhoz, nyelvtudásaimhoz mérten, kevés a fizetésem.Illetve, ami zavar, nincs karrierlehetőség sem.


2020. márc. 1. 10:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%

"Beszerzőként dolgozom, a nettóm most 3 év tapastrakat után érte el a nettó 300 ezret"


Már ne is haragudj, de árajánlatok kéréséért és rendelések írogatásáért ennél sehol sem fognak többet adni.


Én rövid időn belül lelépnék innen, elgondolkodnék egy vállalkozáson, vagy valami piacképesebb szakmán.


Ha felmerült benned a külföld, akkor nézz ki egy állást és menj. Látni fogod, ott sincs kolbászból a kerítés.

100.000€ a családi ház, 1500€ az albi, ja igen kaja/ruha nem drágább, de azon kívül minden.

Úgy viszont megéri, ha 3-5 év után visszajössz, de csak úgy lesz megtakarításod, ha eközben virslit meg nokedlit eszel, mást nem nagyon. A szórakozás meg: lent a parkban netezel.

2020. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Már ne is haragudj, de árajánlatok kéréséért és rendelések írogatásáért ennél sehol sem fognak többet adni." Kb. igen.

Ha szériaanyag beszerzőből előrelépne valamiféle projectmunka, új termék beszerzés/bevezetés irányába, akkor kereshetne jóval többet. De széria beszerzőben tényleg kb. ennyi van beosztottként. Másik lehetőség, ha akkora a cég, akkor széria beszerzők felett valaki kisebb csoportvezető, középvezető

2020. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Győrben, szintén beszerzőként dolgozom. Ugyanennyi nettóért + cafetéria 13. havi, 2 nap home office.

Ennél többet itt, most, ebben a szakmabában nem fogsz tudni megkeresni.

Ez számít most versenyképes fizetésnek, mert a cégek - mintha összebeszéltek volna - mindenhol csak ennyit fizetnek.

Ez a fizetés, juttatásokkal még nagyon jónak is számít ebben a regióban. Audi bruttó 450K, BOS bruttó 430K, Fliegl bruttó 330K.


Németországban ugyanebben a munkakörben ca. € 2.700,- 3.000 bruttó. (függ a várostól is) Lakbér kb. 800 - 1.000 + rezsi 200- 240 € (városfüggő) Villany 4X-e a magyar áraknak, autó biztosítás, autó adó, telefon ésatöbbi, ... hadd ne soroljam. Ugyanott tartasz, mint Mo.-on.

Házat nem fogsz tudni venni ott 100K-ért inkább 500-ért és azt még fel kellene újítani.

2020. márc. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"€ 2.700,- 3.000 bruttó"


Bocsánat. Nettó'

2020. márc. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Ha orvos lennél vagy gépészmérnök lennél, kapkodnának utánad." - mekkora fäszság, istenem, férjem gépészmérnök és váltani szeretne, elárulom, nincsenek túl jó lehetőségek a piacon, ugyanis nevetséges fizetésekért kínálnak munkát olyan követelésekkel, hogy csak nézett. És nem az a baj, hogy nem felel meg nekik, hanem hogy milyen munkakörülményekkel és miként jutalmaznák.

Az orvosok meg biztos a fene nagy fizetéseik miatt mentek már el szinte mind külföldre, vagy nyitottak magánrendelést, hogyne. Nekem van orvos munkatársam, aki elvégezte az egyetemet, de sosem dolgozott orvosként, mert gyereke született és nem szeretett volna éhen halni a rezidens évei alatt.


Egyébként is utálom, amikor valaki jön és megmondja, hogy mást kellett volna tanulni. Elég vad elképzelés, hogy mindenkinek orvosnak vagy gépésznek kell lennie, ha normálisan szeretne keresni. Mintha a többi szakmára nem lenne szükség, és mások nem érdemelnének normális bért.

2020. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

bocs, elírtam. nem 100.000 az, hanem 300.000 egy tök alap német 100 m2 ház VIDÉKEN.


Nincs azzal semmi baj, ha nem elégszel meg azzal, ami van, csak akkor merj váltani.

2020. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

26-osnak.


Hol 300 000 Euró egy vidéki ház? Küldenél linket? 100 körüliek simán vannak. Legalábbis ahol én nézem.

2020. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!