Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet mindig ugyanolyan...

Hogy lehet mindig ugyanolyan jókedvvel és lelkesedéssel csinálni a munkád heti 40-50 órában hacsak nem vagy OCD-s?

Figyelt kérdés

Egészséges ember mindent megun egy idő után, még a legkedvesebb hobbiját is képes megunni ha több órán át csinálja. Még a szexet is meg lehet unni pedig az egy intenzív élvezet.


De mindazok akik azt állítják, hogy szeretik a munkájukat azok sosem érzik azt, hogy elég már? Véleményem szerint valamilyen mentális betegségük lehet, például OCD vagy hasonló, hiszen az agy nem képes ugyanazért a dologért jutalmazni heti 40-50 órában több évtizeden át.


Még a legjobb dolgokat is megunod 2-3 óra után, nemhogy egy munkát, ami stresszel, felelősséggel, fáradtsággal jár


2020. márc. 3. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Önfegyelem. "Egészséges ember" (hogy téged idézzelek) nem csak olyasmit képes csinálni, ami folyamatosan csiklandozza az izgalomreceptorait.
2020. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

Vagyok ocd-s, de amit szeretek azt nem unom meg. Persze mindenkinek van olyan napja, hogy nem akar valamit (vagy épp semmit) csinálni, de az azért nem normális, ha ez tartósan fennáll...


Inkább az a figyelemhiányos, akinek a figyelme ennyi idő alatt fluktuál és a lelkesedése szalmalángszerű. Persze az agy egyhuzamban kb egy órát tud aktívan koncentrálni, de attól még a motiváció és az érdeklődés nem változik...


Én legalábbis nem untam meg 10+ év alatt sem a hobbim, sem a munkám, sem a párom. Azok a dolgok érik meg igazán, amivel rendszeresen foglalkozol és ez motiváció is egyben... Feltéve, ha a munkád nem valami robotmunka.

2020. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
*Nem vagyok ocd-s
2020. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene feltétlenül MINDIG jókedvvel csinálni? Én szeretem a munkám, de én se úgy nyomom mint valami nemnormális, hogy 24/7 vigyorogva, lelkesedve. Elég fura is lenne. :D
2020. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a munkatársaimmal elhülyéskedünk közben, mérgelődünk néha, szivatjuk a főnököket, stb. Valamennyire jól kell érezned magad a munkahelyeden ha már az életed harmadát ott töltöd.
2020. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%

OCD? :D

Tudod, a hülyék mindig azt hiszik, hogy ők maguk a normálisak, és mindenki más a hülye.

2020. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16


Te most lehülyéztél?

2020. márc. 3. 15:03
 18/21 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, igen élesszemű meglátás ez a részedről.
2020. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18


Tahó!

2020. márc. 3. 15:37
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan emberek szeretnek dolgozni, akik szeretnek emberek között lenni, szeretik a rendszerességet, ha a társadalom számára hasznosak lehetnek (bár a legtöbb meló nem az).



Magát a tevékebységet az ember hamar megunja.

Hányan mondják, hogy minden munka monoton, unalmas pár év alatt?!

2020. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!