Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszautasított béremelés...

Visszautasított béremelés után maradnátok a munkahelyen? Főleg hogy mások kaptak?

Figyelt kérdés

Lehet csak én agyalom túl.

Jó ideje nem kaptam emelést hát bementem a főnökhöz (sose tettem még ilyet, bér kapcsán legalábbis) és elmondtam hogy kérek.

Rövid tárgyalás volt, nagyon rövid, elmondták hogy nincs keret és ha nem felel meg a bér nézelődjek más munkahely felé.

Mindezt úgy hogy tudom mások kaptak az elmúlt időben emelést nem is keveset (akár 20-30%-ot is) így a nincs keret nettó hazugság.

Szóval nem emelnek egy dolog, de még hazudtak is.

Ezek után maradnátok?

Ez egy sértés volt. Szerintem.


Van olyan ismerősöm aki azt mondja erre azonnal álljak fel (na ezt biztos nem teszem meg) de van oylan aki annyit mond, hát ez van, örülj hogy van helyed.


2020. márc. 4. 17:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én surgosen elkezdenek keresni, es amint van jobb lehetőség mennék.
2020. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szóval te se tennéd azt hogy máról holnapra felállnál. Előbb az új hely meglelése, és aztán. És ha az új hely felhajtása 5 hónap mondjuk, akkor még 5 hónap itt?
2020. márc. 4. 19:48
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha az alapbér korrekt,arányos a munkához,megélhetés szempontjából oké,e miatt nem állnék fel egyáltalán.

Nem minden a pénz,persze egy egészséges alap összeg szükséges.

2020. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Ha az alapbér korrekt,"


Semmiképp nem tartom korrektnek azt a helyet amely a főnök fiának ilyen olyan ott dolgozó de valóságban be se járó rokonának X % emelést ad csak azért mert a fia /rokona, aki meg tényleg melózik annak meg nincs keret.

Ez hányinger. Undorító.

2020. márc. 4. 20:10
 15/18 A kérdező kommentje:

",persze egy egészséges alap összeg szükséges."


Bruttó 200 alatt amit 4 éve nem emeltek.

2020. márc. 4. 20:10
 16/18 anonim ***** válasza:
Uhh kérdező az nagyon rossz fizu! Innen menekülj!
2020. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdést olvastam el a hozzászólásokat nem.

Én ugyanígy jártam már kétszer pár év különbséggel. Jeleztem, hogy szükségem lenne béremelésre, meg is indokoltam azzal, hogy a bérem nincs arányban a cégnél azonos munkakörben, végzettséggel, munkaviszonnyal/ máshol jóval magasabb bért tudnék keresni, mivel a bérem a piaci átlag alatt van XY%-kal. Erre az volt a válasz mindkét helyen, hogy sajnos nem tudnak bért emelni, mert jelenleg nincs rá keret.

Első helyen még hozzátették, hogy kilátásban van az előreléptetésem fél év múlva, amit még ugyan nem mondtak, de némileg több bérrel járna.

Második helyen azzal álltak elő, hogy a jó hangulatot tartsam szem előtt, illetve hogy ide már beilleszkedtem, ha elmennék lehet hogy többet keresnék, de ki tudja milyenek lennének a kollégák.

Mindkét helyen 1-2 hónappal az incidens után beadtam a felmondásomat. Ekkor már rögtön lett volna fedezet a béremelésre, jóval magasabb, mint amekkorát kértem.


Én nem maradnék ilyen helyen, max addig amíg nincs jobb.

2020. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"Én nem maradnék ilyen helyen, max addig amíg nincs jobb"


Én is ezt tervezem de a baj hogy mire jobb lesz az hónapok is lehet. AKár 1 év is.

Mert szar az lenne holnapra akár na de oda nem megyek.

2020. márc. 5. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!