Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Home office miért van a cég...

Home office miért van a cég részéről kegyként beállítva mikor valójában én teszek szívességet nekik ezzel és nem ők nekem?

Figyelt kérdés

A cég (külsős céggel )kiszámoltatta neki mekkora megtakarítás a home office. Ezeken a napokon bizonyos irodák lezárva se fűtés se villany nincs, nem kell utazási támogatás se, céges menza sincs, temérdek működési és rezsiktg megtakarítás.


De mondja meg nekem valaki ha mindez így van, akkor miért kezelik kegyként a home office-t? Gyakran hallom hogy legyek hálás és köszönjem meg hogy adott napokra home-ba tesznek és nem kell bejönni.

De ha ezzel pénzt takarít meg a cég akkor miért én legyek hálás? Akkor legyen hálás épp a cég nekem, hogy hajlandó vagyok home-ban melózni és ezzel lehetővé teszem a megtakarítást.

Azért bocsi saját gép saját net saját áram otthon, a cég még spórol is, nekem meg pénzbe kerül-és még én legyek hálás ezért??


2020. márc. 6. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

sok helyen ezt egyféle szabadságként állítják be és az is azoknak, akik nem függnek az irodától.


Én pl egyedül kb 3x gyorsabban melózok mint mások közt, így nagyjából 3 óra alatt letudom a napot.

2020. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát nekem meg otthon meg kínszenvedés minden óra mert annyi de annyi mást is tudnék csinálni. AZ irodában meg meló van és kész.

Eleve a kelés is probléma mert ha menni kell irodába akkor kelni kell reggel 6kor hogy beérjek. De ha home van, akkor 9kor alig bírom magam kivakarni az ágyból.

2020. márc. 6. 20:38
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nàlunk abszolut nem kegy hanem a norma. Alapbol irodàban vagyunk de home office megy ha:


Pl tappenzen szabin vagyok, is dolgozzam, mert csak ez élethalàl most meg SOS. Es a lakàsbol sem merek kilépni mert készenlètben tartanak pl ha irnak akkor utalni kell azonnal es oràkat vàrok egy jelszora a cégtöl hogy fentröl vajon mikor hajlandok utalasi jelszavakkal vacakolni. Es csak egy 5 perces utalàs miatt ülök helyben oràkat. (Szerverelérés miatt)aztan kiderül hogy el van allitva a limit nem lehet utalni es aztan listazzam le miket kene utalni es inditjàk papiron.

Es ezzel elment felnapom.

Multkor be is irtam munkanapnak ugy, hogy el voltam szabira engedve!

2020. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*szoval nàlunk ugy van beàllitva hogy nem orrolnak ha hianyzol nyugodtan el lehet menni nem kell bejönni CSAK ezt meg azt a kis dolgot kérik. Szoval betegen vergödni meghalni sem lehet kb mert csak ezt még légyszi.
2020. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk ez totál kudarc volt, amíg volt.

Az új HR főnök vezette be, pár embernek kötelezően.


Lett egy válás, egy nő piálni kezdett, mert nem bírta odahaza a szüleit, egy másik sírva jött könyörögni, hogy inkább bejárna, mert kicsinálják a gyerekei, és többen egyszerűen ellustultak és nem voltak kész időre a melóval, mivel nem csattogott az ostor. Ráadásul rohadt sok lóvé elment futárra.

2020. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te az iroda üzemeltetése felől közelíted meg, ezért talán arra reagálnék csak, a többi szempontot hagyjuk, mert regényt lehetne írni róla.

Ha te random módon home office-zol, azzal valójában minimálisat takarít meg. Fenn kell tartani azt a területet és infrastruktúrát, ami akkor kell, ha bent vagy. Tehát az iroda méretén és fenntartásán gyakorlatilag nem tud spórolni. Az a rezsi, ami megmarad, mert nem kapcsolsz be egy számítógépet egy napon az elhanyagolható egy iroda felépítése, bérlése, fenntartása mellett. Menza szintén. Ott kell legyen a kapacitás.

A home office akkor jelent valódi megtakarítást a cégnek, ha nagyobb állomány dolgozik így és olyan forgásban, hogy viszonylag állandó a létszám az irodában, és akik bent vannak azok sem saját asztalokon, eszközökön dolgoznak, hanem univerzális workstation-ök vannak pl. Tehát valójában senkinek sem sajátja semmi. Így lehet kevesebb asztalt, széket (és ehhez szükséges alapterületet stb.) spórolni. De akkor nem kell és nem is lehet leültetni mindenkit egyszerre. Ráadásul nagyobb mennyiségű munkavállalót kell úgy alkalmazni, hogy rugalmasan, de mégis kiegyenlítve legyenek bent. Ez a szint már egy teljesen más vállalati és munkavállalói kultúra. Keleten alap a bizalmatlanság, az ellenőrzési kényszer stb. De mint írtam, ezt a részét hagyjuk.

2020. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként a #2 hozzászólásodban gyönyörűen leírtad, miért is nem éri meg a cégnek bizalmi oldalról. Te konkrétan töredéke produktivitást tudsz felmutatni otthonról, mint bentről.
2020. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Alapból is home office-ozok, valóban kellett idő míg beállt a rendszer, de most már kiválóan működik. A jó home office másik feltétele szerintem, hogy szeresd amit csinálsz és benne legyél abban, amit napi szinten dolgozol. Így nem annyira nehéz keverni a munkát a privátummal. Illetve az is nagyon fontos, hogy ne tanulmányokat vagy nagyon hosszú összefüggő anyagokat kelljen összeállítani. Akkor szerintem nem kivitelezhető.
2020. márc. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Te konkrétan töredéke produktivitást tudsz felmutatni otthonról, mint bentről."


de azért a feladatom ellátom! Azért állljunk meg! Az este 18 órás "zárásra "mindig kész az anyag amit aznap várnak tőlem!


ÉS ennyi a lényeg semmi több,Kész van? Kész van! HOgy aztán én 9kor még ágyban voltam-és? KÉsz van? Kész van.

2020. márc. 7. 06:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Tudod te is, hogy orulsz ha home officeba raknak ;)
2020. márc. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!