Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti szoktátok hívogatni,...

Ti szoktátok hívogatni, keresni a kollégátokat, ha nem megy be dolgozni? Muszáj lenne nekem is?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk egy-egy irodában a munkahelyemen.

Ha a "párom" hiányzik, mindenki rajtam keresi - hol van, miért nem jött be, jön-e még ma később, holnap jön-e, a héten jön-e még, stb.

Nem értem, nekem ezt honnan kéne tudnom, hiszen értelemszerűen nem élek vele együtt.

De el is bizonytalanodtam, mert ez az első ilyen irodai teljes munkaidős állásom, szóval nincs tapasztalatom. Ilyenkor nekem kellene a kollégámat hívogatni, meg bombázni üzenetekkel? De ha szabin van vagy beteg akkor nem hinném hogy ezt szeretné reggel... Az meg enyhén szólva életszerűtlennek tűnik nekem, hogy minden este ráírjak vagy felhívjam, hogy másnap jön-e...

De az láthatóan elvárás hogy tudnom kellene, mert mindenki annyira mélységesen döbbent arcot vág, mikor megmondom hogy nem tudom mi van vele... mintha evidens lenne, hogy 8:00-kor hívogatni kezdem, ha nem jön be.


Nálatok ez hogy szokás?

Ilyenkor muszáj "zaklatnom" a kollégám?


2020. márc. 9. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Irányítsd a főnökhöz őket. Mivel a szabit ő adja ki, tudnia kell, hogy ki mikor és meddig van, ha pedig beteg, erről is neki jelentenek.
2020. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szoktuk zaklatni egymást ha az egyikünk távol marad. Az a főnök dolga.
2020. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

el ne kezd zaklatni a kollégát. Bár ha szabira megy, azt elvileg neked illene tudnod, hogy hogyan készülj. Mármint neki kéne elmondania, hogy hé figyelj 1hétig szabin leszek, kitartást.puszi.

De ha meg betegség miatt nem dolgozok, az megint más, nyílván nem tudja az elején az ember,mikor megy vissza.

2020. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk mindenféle hiányzást a főnök felé kell jelezni, ő persze nekünk szokott szólni, hogy mi a helyzet, de így is inkább hozzá irányítom az érdeklődőket, neked is ezt javasolom.
2020. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A főnökünk nem velünk egy épületben van, és a nap nagy részében nincs is bent, vagy pedig valaki van nála megbeszélésen, így oda tényleg nem tudnak csak úgy bármikor besétálni hogy rákérdezzenek, ennyiből jogos hogy nem ott próbálkoznak.

De úgy érzem, ettől még ez nem az én "hibám" és nem tisztem bárkit hívogatni... csak tényleg már fura az a mélységes megrökönyödés az emberek arcán, mintha azt mondanám, hogy életemben nem is hallottam az illetőről.

2020. márc. 9. 11:28
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha már ketten vagytok mindig összezárva, szerintem az ő részéről lenne elvárható, hogy szóljon neked, hogy kb. mire lehet számítani vele kapcsolatban. Nem azért, mert "beszámolóval" tartozik neked, hanem praktikus okokból, hogy pl. téged kérdeznek, hogy mikor lehet rá számítani. Szerintem nem egy nagy elvárás, hogy ha valamiért nem jön, akkor tudassa veled. NEKED nem kötelességed tudni róla.
2020. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Szerintem is, ezt már meg is beszéltük vele, de ha ennek ellenére se szól, akkor nem vagyok az anyja, hogy én hívogassam... :/

Egyébként engem is zavar, én szoktam szólni ha bármi miatt nem jövök be, meg mindenki más is ír legalább egy embernek, de ő valamiért nem.

2020. márc. 9. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is annak kell szólnia a másiknak, aki bármi miatt váratlanul nem megy be. A szabit gondolom azért előre meg lehet beszélni.

Persze ehhez minimális baráti viszony kell.

2020. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1. Esetleg, ha olyan a légkör, akkor felvetheted , hogy csináljatok egy excelt, amibe mindig beleírjátok, hogy mikor mentek szabira.

2. Ilyen esetben le szoktam rendezni a kollégát azzal, hogy xy általában ekkorra jár (ha késik àltalában akkorra ), nekem nem említette, hogy szabadságra menne, a főnököt kérdezd, hogy tud-e többet.

2020. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Neki csak a főnökének köteles szólnia. Nekem a legtöbb munkahelyén mindig volt egy kollégám akivel baráti viszonyban voltam, ha volt vmi neki is szóltam. Mivel a többiek tudták, hogy jóban vagyunk nem lépő, hogy kérdezgették. De amúgy nem tartozik rájuk. Ha valakit munkájában érint egy hiányzó dolgozó, akkor a főnöknek kell szólnia az érintettnek, hogy xy nincs x napig.
2020. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!