Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológusok hogy bírják,...

Pszichológusok hogy bírják, hogy egész nap mások traumatikus élményeit hallgatják?

Figyelt kérdés
Nagyon szép hivatás másokon segíteni, de hogy tudják szétválasztani a munkahelyet a magánélettől? Egész nap mások problémáit hallgatni elég fárasztó lehet. Aztán még otthon, esetleg család, gyerekek. A hangulatukra nem nyomja rá a bélyegét egy-egy tragikus sorsú paciens története?

2020. márc. 9. 21:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#7 válaszoló: Remélem eszedbe lesz és nem felejted el megírni. Tényleg kiváncsi vagyok, hogy mit tesz ha őt is eléggé megrázza, felkavarja amit hall.


#9 válaszoló: Igen, egy jó pszichológusnak empatikusnak kell lennie. És természetes, hogy valamilyen szinten kötődik a betegekhez. Csak ez nem megy az ő mentális egészsége rovására. Értem, hogy tanítják, meg ezt választotta, ez egy munka csak hogy tudsz mindig empátiával fordulni mindenki felé, kötődni lelkileg de mégse annyira, hogy magával rántson. Nem jár itt valami pszichológus aki elmeséli, hogy is áll ehhez? Hogy zárja azt ki, hogy az ő érzelmeire ne legyenek hatással miközben empatikus és valamilyen szinten kötődik az adott beteghez

2020. márc. 10. 14:33
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

8.vagyok, ehhez

"Ez is egy munka és aki másként tekint rá, az nem való pszichológusnak."

fűznék szeretettel egy kommentet.

Szerintem pont a jó, akkor tudja eléggé lelkesen, tiszta, teli szívvel, teljes bedobással, másokat igazán érdeklődően meghallgatni valaki, hogyha nem munkaként tekint rá, amit csak azért csinálja, hogy "kell a pénz." Tehát szerintem ponthogy nem jó, ha munkaként csinálja, munkaként áll hozzá, akként éli meg; mert hanem pl ha mondjuk ő ebben érzi, hogy ki tud teljesedni , hogy segít másoknak, az csak mellékes, hogy pénzt is kap érte. Tehát a munka az, amit elsődlegesen pénzért csinálunk; nem azért , mert nekünk magunknak, vagy bárkinek jó; ami pedig fontos nekünk, ami pedig szívügyünk, hogy pl átsegíteni másokat a bajaikon, felkarolni őket, segíteni; az például hivatás; vagy ha másik munkakört nézünk, nem pl a pszichológust, lehet akár hobbi is. Tehát szerintem fontos az is, hogy aki pl ebben dolgozik, az ne munkaként tekintsen rá, amit "azért kell csinálni, mert kell a pénz, egyébként marhára nem érdekel, hogy mi baja a másiknak de azért meghallgatom,és mondok rá valamit"; hanem tényleg az tök jó, hogyha hivatással, szívből segít, és akkor lehet, hogy pl jobban át is érzi mások gondját,és mondjuk több motivációja van, jobban akar segíteni, lehet, hogy pl aki mondjuk hivatásból csinálja, annak sokkal több jó megoldási alternatíva jut az eszébe; mert tényleg fontos is neki, hogy segítsen a másiknak megoldani a gondját. És például ez is lehet nekik egy ilyen feltöltő erő, hogy "na , Xy-nak megint milyen jó tanácsot adtam, már mosolyogva távozott a rendelőből, pedig előtte milyen le volt sújtva."

2020. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
58%
*bár mondjuk a segítés, az is lehet hobbi egyébiránt.
2020. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!