Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan kiabált velem?

Jogosan kiabált velem?

Figyelt kérdés
Belekötöttem a kollégámba, mert ő hozott egy döntést, ami nekem nem tetszett. Felülbíráltam és eltöröltem, amit ő hozott! Tudni kell azt, hogy ő fiatal én meg nyugdíj előtt állok, szóval szakmailag nem olyan jó, mint én. Erre ő úgy regált, hogy leordította a hajamat, hogy hagyjam abba az állandó piszkálódást és törődjek a saját magam dolgával. Menjek a főnihez árulkodni?
2020. márc. 14. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Mindenképpen ezt javasolnám, hogy fordulj a főnökhöz! Majd ő meghatározza, hogy kinek a döntése volt jobb. De készülj fel rá, hogy hiába is volt a te döntésed helyesebb, nem biztos, hogy a főnök is így ítéli meg. Lehet, hogy ő is hülye. :D

Csak akkor fog kiderülni, hogy jogos volt-e a kiabálása, ha a főnök kiválasztja a győztest. Ha ő nyer, akkor jogos volt.

2020. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Az idösek eleve szeretik ha nekik van igazuk, mert csak. A kiakadás jogos, a kiabálás csak akkor, ha ez a sokadik eset. Szóval nekem az jön le, hogy a kolléga döntése szakmailag oké, csak neked nem tetszett, különben azt írtad volna, hogy rossz döntés, szakmaiatlan, vagy egyéb jelzõ. Neked csak simán nem tetszett, mindenféle indok nélkül. Aztán csodálkozik mindenki, hogy a fiatal felbszódik,mert minek is megbeszélni vele, hogy figyeejémá Laci ezt lehet nem így kellene, hanem emígy jobb. Neeem inkább ott bszol alá, ahol tudsz. És még csodálkozol, hogy mi baja van? Ezt te se gondoltad remélem komolyan. Mikor még tanár voltam, a 60 körüli kollégáim mindenbe beleszóltak, kellemetlen volt. Én mondjuk nem hagytam magam és a módszereim is kimutathatóan hatékonyabbak voltak. Egy sík hülye osztályt egy év alatt felhoztam arra a szintre, hogy sikerült leérettségizniük angolból. Elsõ órán némelyik bemutatkozni sem tudott. A kollégák utáltak- és ezt a gyerekek elött is kifejezték- a szülök, a gyerekek és a vezetöség imádott. Amikor a kollégák miatt felmondtam, nem akartak elengedni, végül külföldre költöztem. A lényeg az, hogy attól, hogy te tapasztaltabb vagy, még nem biztos, hogy tévedhetetlen is, lehet az a döntés éppen jó volt. Azt meg szerintem nem véletlen mondta, hogy hadd abba az állandó piszkálódást. Örülj, hogy nem ment még a kolléga a fõnökhöz rád panaszkodni az indokolatlan piszkálódásaidért. Nem értem, miért kell lenézni a fiatalokat ennyire. Ennyi infóból ennyit tudtam leszürni.
2020. márc. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

En meg egyszer arra mentem be hogy atrendezte a doksikat(amikböl dolgoZUNK) a kollega mert neki ugy kenyelmesebb.

Es szimplan közölte csak.

A föni meg a mappákat szokta önkenyesen a gépemen aztan nem talàlok semmit.


En sem tudom ilyenkor nekem csend a nevem vagy ez mi? Es egyidösek vagyunk.

2020. márc. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az kulcs esemény: belekötni. SENKI nem szereti, ha kötözködnek vele és különösen nehezen viseli el az emberek többsége, ha ezt a magatartást igazságtalannak is érzi, amelyet az irányába tanúsít a kötözködő. Saját bevallásod szerint belekötöttél valakibe. Akibe belekötnek vagy érez arra esélyt, erőt arra, hogy megvédje magát a támadástól, vagy nem. Ha igen, akkor számolni kell az ellenreakciókkal, amelyek különböző, - emberre, szituációra szabott vérmérsékletűek. Az, hogy adott esetben 3000 éve dolgozik valahol egy egy helyen, nem érdem, nem dicsőség, ugyanakkor nem is szégyen, viszont nem is több, mint egy állapot, - nem jogosítvány arra, hogy akit csak kedvünk szottyan, alázzunk. Sokkal többet érsz el azzal, ha szemtől szembe, higgadtan ismerteted az álláspontodat a szerinted problémás emberrel, hogy miért javaslod másként a munkamenet végrehajtását. Illik végighallgatni az ellenérveket is, - hiába tűnik praktikusabban a jó magyar szokás, hogy beleszarunk a másik véleményébe. Ha kicsit térnek el az álláspontok, akkor léphet színre a kölcsönös alkalmazkodás, amikor az ellentétes álláspontot képviselők kölcsönösen engednek a személyes érdekeik érvényesítési szándékából annak érdekében, hogy együtt tudjanak működni és közösen tudjanak eredményeket felmutatni. Ha nincs remény az álláspontok közelítésére, akkor érdemes kérni a főnöktől egy pár percet arra, hogy meghallgassa a problémátokat, érveiteket, majd iránymutatást adjon a továbbiakkal összefüggésben, - azért van nála a felelősség, hogy ilyen helyzeteket is kézben tartson, koordináljon. Amit ő határoz meg, az nem mindig kedvező ránk nézve, de innentől kezdve senki nem játszhatja az értetlen hülye gyereket! Az idősebb korosztályoknak a korral haladást, az ifjabbaknak,az élettapasztalat tiszteletét illene be/elfogadniuk. Igaz - sajnos, - hogy az idősebbek eléggé rugalmasan hajlamosak értelmezni az ebből rájuk eső részt, a fiatalabbaknak viszont türelmük nincs "szarozni". Ahol csak lehet, kamatoztatható, ha személyre szabott körülmények biztosításával (apró szabadságokkal, amelyeket például egy profil alkalmazása képes nyújtani) van esély áthidalni az emberek közötti súrlódási felületek fenntartását. Nem voltam ott, így nehéz megmondani a távolból, hogy kinek volt igaza, ugyanakkor nem élheti le az ember az életéből munkával töltött idejét háborúskodásban, - javaslom, mutass több hajlandóságot az együttműködésre másokkal, a hiszti nem vezet sehová és látod, neked is sikerült kihoznod más emberből, s lám, neked sem esett jól.
2020. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha belekötöttél, akkor jogos volt a reakciója. Meg kellene már végre tanulniuk az idősebbeknek, hogy a korkülönbség nem jogosítja fel őket fölényeskedésre, és nem is jelenti automatice azt, hogy mindig nekik van igazuk. Ahogy a tisztelet sem jár alanyi jogon, az idősebbnek is ki kell érdemelni a fiatalabb részéről, nem csak fordítva.
2020. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha ehhez megvan a jogod, hogy eltöröld a döntését, akkor nyilván te vagy a "feljebbvaló" azon a munkahelyen. Nem felettest írtam, hiszen nem biztos, hogy az vagy, de neked van ott több szavad. Ha nem így lenne, akkor nyilván ezt nem is tudtad volna megtenni vagy ha mégis, akkor ő meg eltörölte volna a te döntésedet.

Tehát mivel te vagy ott a több, az erősebb, nyugodtan szólj a főnöknek. Valószínűleg ő is téged fog pártolni, és neked ad igazat. Ha így lesz, akkor pedig mondd meg a főnöknek, hogy szóljon a kis taknyosnak, hogy ne ordítson veled.

2020. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
6: Látom, te is az a fajta vagy, akiről írok. Azt hiszed, mert valaki a kora szerint a fiad lehetne, akkor az csicskulásra van kötelezve.
2020. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nagy az aránya azoknak az embereknek, akik abban a tévképzetben élnek, hogy egy gépezet működéséhez elég, ha a legfőbb alkatrészek jelen vannak, (magukra tekintenek eként,) a többi csak van. Nekik írom a számukra lehangoló hírt: nem így van! Ezzel csak azt szeretném tudatni a nagy világgal, hogy mindenkinek a munkájára szükség van ahhoz, hogy sikeres lehessen egy projekt. Nincs fontosabb, erősebb, mint ahogy sokan képzelik. Példaként említem meg a sokszor lenézett takarítónőket! 10 napig nem mennének dolgozni, a szar zabálna fel mindent, mégis lealacsonyítónak érzi magára nézve számtalan gyökér, hogy VISSZAköszönjön neki, amikor belép egy helységbe takarítani, - pedig nem kerül pénzbe a gesztus. Bár már nem használatosak a mechanikus órák, de ez is jó szemléltetés: ha csak egyetlen rugócska elszakad, elenged benne, már nem, vagy nem teljes értékűen működik. Az csak egy dolog, hogy valamelyik szar nehezebben bomlik le a természetben, de attól még az is le fog bomlani idővel, - nem mérvadó, hogy valaki hány évet tudott a szürkeségben meghúzva magát eltölteni egy munkahelyen. Bizonyára sértően hangzik az általános "bölcselet", hogy aki nem csinál semmit, az nem is hibázik! - Tehát így is el lehet tölteni 30 évet sok helyen! Ez egy állapot, - nem jogosítvány semmire! S írom ezt annak ismeretében, hogy én magam is számtalan embernek átadtam már a szakmai ismereteimet, (nem is akármilyen színvonalon,) - nem pályakezdő munkaerő vagyok. Még sem érzem magam feljogosítva arra, hogy egy 20 éves srácot ott alázzak, ahol csak módomban áll. Sőt! Nem lealacsonyító számomra szemtől szembe elismerni, ha én hibáztam valamit! Többek között ez is azok közé tartozik, amivel a tanítványaim tiszteletét kivívtam!
2020. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha jól veszem ki nem először fordult ez elő és elszakadt nála a cérna. Azaz folyamatosak a piszkálódásaid, a kötekedésed.

Nekem is volt hozzád hasonló kollégám. Pár éve volt a nyugdíjig, már ahogy megjelentem (25 évesen) rendkívül bosszantotta, hogy magasabb az iskolai végzettségem, illetve annyit keresek, mint ő (meg tudta nézni). Ennek hangot is adott, ha valamiben nem értettünk egyet akkor mindig csak a tapasztalatra és a korra tudott hivatkozni, na meg hogy erre való tekintettel köteles lennék őt tisztelni hisz szinte egész életében itt dolgozott amikor én még meg sem születtem.

Én nem kiabáltam vele, inkább igyekeztem minimálisra csökkenteni a vele történő kommunikációt, ugyanis nem csak munka terén de bármely általános magánéleti, hétköznapi beszélgetést úgy hozott ki, hogy nekem még bőven van mit tanulni. Pl. egyszer egy másik kollégának meséltem, hogy mit főztem hétvégén, amibe a vén kolléga is becsatlakozott és kioktatott, hogy azt az ételt másképp kell elkészíteni (ahogy ő szokta), mert úgy finomabb.

Összességében a vége az lett, hogy amikor már néhány év múlva besokalltam és felmondtam, neki kellett volna átadnom a feladataimat amíg nem találnak a helyemre valakit. Akkor már rögtön jött kedveskedni, hogy ne mondjak fel mert ő nem bír ennyi munkát, illetve nyájaskodott, hogy mindent alaposan magyarázzak el neki mit hogy csinálok. Persze kiderült hogy azért tart annyira a munkámtól, mert eléggé maradiak az informatikai képességei is - megnéztem volna hogy mikor nem voltam már, hogy dolgozott pl. excelben függvényekkel. Később visszahallottam, hogy az egykori feladataim egy részét jócskán leegyszerűsítették amiből igen nagy káosz lett mert sok minden épült rájuk, de a kolléga nem bírta megcsinálni és akit később a helyemre találtak az meg már nem bírta helyrehozni a galibát.

Szóval szerintem elég cudar mentalitással bírsz te magad is, de vénségedre sem késő még változni! Ne add fel, hidd el sikerülhet!

2020. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

7.

Rosszul gondolod. Ezért írtam, hogy szóljon a főnöknek! Mert ha a főnök úgy gondolja, hogy a fiatalnak van igaza, akkor jogos volt a kiabálás. De ha a kérdezőnek ad igazat, akkor nem volt jogos. Tudod, a főnöknek mindig igaza van. Akkor is, ha nincs.

Tehát a főnöknek kell döntenie. Ezért az a leghelyesebb, ha elmondja neki a történteket.


Azért az már jelent valamit, hogy eltörölte a fiatal kolléga döntését. Ilyet nem mer olyasvalaki megcsinálni, aki tudja, hogy később megütheti emiatt a bokáját.

Ha az a fiatal annyira biztos lett volna abban, hogy helyes amit csinált, akkor nem engedte volna, hogy eltöröljék a döntését. Ment volna reklamálni a főnökhöz. Vagy ugyanúgy eltörölte volna a kérdező döntését. Nem tette. Miért nem? Mert neki nem volt joga ehhez. A kérdezőnek meg igen.

2020. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!