Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetés közben rám kiabált az...

Vezetés közben rám kiabált az oktató. Jogosan tette?

Figyelt kérdés
Nem viselem jól a konfliktust. Eddig nem is volt baj az oktatómmal. Második alkalommal voltam nála és tudja hogy életemben nem vezettem még, kivéve nála. Szóval ügyetlenkedek meg minden, és ismerkedem vezetés közben még a kuplung gáz használattal. És rámkiabál hogy ne nyomjam a gázt kuplung közben, mert sokadjára hibázok ezzel. Nehezen viselem az ilyen kofliktusokat és most ezt megértem de remélem jogtalanul nem fogja ugyanezt csinálni.
2016. jan. 20. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Kereshetsz toleránsabb oktatót is. Nem mintha nem hibáztál volna a kuplung és gáz egyidejű benyomásával, de a nyugodt vezetés lehetősége akkor is fontos. Épp most szándékozom újraéleszteni a háztáji gazdaságunkat és jól jöhet egy nagy hangú tehénpásztor.
2016. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt elolvanám a részleteket:

SOHA nem jogos, hogy kiabál az oktató a tanulóval. Nemhogy oktatóként, emberként nem megengedhető a dolog.


Elolvastam, és továbbra sem jogos, ráadásul még csak olyat sem tettél, ami meglepő lehetne :o


Én azt gondolnám, hogy a nem kevés pénzért minimum elvárás, hogy normálisan viselkedjen. Te fizetsz, ő szolgáltat.

Ha nem vagy vele megelégedve, zavar, idegesít, megalázónak érzed, mielőbb keress mást.

2016. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is történt hasonló szituáció. Első órán rögtön forgalomban kezdtünk, holott mondtam, hogy én még csak szovjet kamiont(talicska) vezettem. Azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány, a gázon ragadt a lábam, leblokkoltam, de tényleg rendesen, mert csak azt vettem észre, hogy ütögeti a jobb lábamat és kiabál, hogy vegyem már le a gázról.

Én akkor abban a helyzetben köpni nem tudtam volna, nem, hogy szólni. Később tisztáztam vele a helyzetet, hogy velem ne kiabáljon, mert ütök ám, de hírtelen. Komolyra fordítva a szót, mondtam, neki hogy ha lehet akkor kerüljük a későbbiekben ezt a hangnemet. Ezek után nem fordult elő többet ilyen.

2016. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

lehet finnyáskodni, oktatót cserélni, de a közlekedés, benne az autó, bizony veszélyes üzem...

...ha most nem tanulod meg a pedálok kezelését, akkor soha...ezért van a fazon..

hogy jól- rosszul? a sikeres vizsga után elfelejted, oszt jónapot.


Jelenleg hárommillió jogsi van kézben...ebből másfél millióval biztos kiabáltak..

...jogosan-jogtalanul? sosem tudjuk meg.

2016. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem gond az önmagában, ha 1-2x kiabál, de egyébként mindent elmagyaráz idővel. ha mindenért kiabál, hogy "neked ezt tudnod kéne", na akkor válts.

én emiatt IS vizsgáztam forgalomból 5x. nyilván elismerem, én hibáztam a vizsgákon, de nekem ilyen alapból idegbeteg oktatóm volt...második ráadásul...az első 2 vizsgámat egy nyugodt embernél töltöttem, de ő nem magyarázott, és sok tanítvány miatt alig vezettem.


akihez átmentem az tudta nagyon jól, hogy pont ezért mentem át hozzá, mert csak a pénzeket fizettem oda, cserébe nem oktatott, nem mondta a hibákat stb.


ennek ellenére igen sűrűn felhangzott a fentebb idézet "dehát ezt neked tudnod kéne" felkiáltás...apróságok, mint pl. a pontatlan parkolás, hisz amikor az első oktatónál parkoltam, ő sosem mondta, hogy rossz lenne.


emitt meg például volt egy vitám is, rámkiabált, hogy nekimentem a szegélynek, pedig nem is, mondtam nézze meg...kinézett, tényleg nem mentem neki, szóval mindenen felkapta a vizet.

"hála istennek" az utolsó vizsgám előtt lesérült, és sérülten nem oktathatott, ezért ideiglenesen kaptam egy nyugdíjazott oktatót, aki az utolsó vizsgámra nyugodtan, segítőkészen felkészített, és érdekes módon egyből átmentem hiba nélkül...


szóval azért sok múlik a nyugodt légkörön is, de a legfontosabb, hogy ismerd a hibáidat, az sem jó, ha mindenben helyesel az oktató.

2016. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!