Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El tudnám csípni ezt az...

El tudnám csípni ezt az állást negyen évesen?

Figyelt kérdés

[link]


Egész életemben betanított munkás voltam. Ez a cég üzemelteti üzemelteti a LiveJasmint, azért tetszik ez az állás.


250 kilométerre lakok Budapesttől. Arra gondoltam, hogy ha megkérdezik meg tudom-e oldani a lakhatást, akkor nem azt mondom, hogy persze, kiveszek egy szobát, sima ügy, se kutyám, se macskám, se gyerekem, mert akkor úgyis elküldenek melegebb éghajlatra, hanem azt, hogy barátnőm angol-német szakos tanár és tíz percre lakik onnan egyedül egy három szobás lakásban, oda fogok költözni, éppen azért jelentkeztem és augusztusban lesz az esküvőnk. Aztán pedig ha felvesznek, kiveszek egy szobát.


Miket lenne még érdemes hazudnom?



2020. márc. 15. 09:57
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
58%

Úgyse fogod megkapni, ha ennyire kétségbeesetten hazudozni kényszerülsz.

A korod a legkevesebb, a probléma inkább minden más.

2020. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

#1: Úgyse fognak megválasztani miniszterelnöknek, ha ilyen kétségbeesetten hazudsz!


Hahaha.

2020. márc. 15. 10:18
 3/52 anonim ***** válasza:

Mivel ez customer service, es te meg betanitott munkas voltal, erdemes lenne valami olyat hazudni, hogy azert emberekkel foglalkoztal. Legalabb egy ilyen allas legyen az oneletrajzodban. Elado, recepcios, valami amire epithetsz, hogy tudsz emberekkel banni.


Ismersz valakit Pesten? Akinek a cimet megadhatnad nekik? Mar ha total biztosra akarsz menni.

Mert vannak cegek akiknek ok, ha csak most koltozol, de van aki ranez az oneletrajzra es egybol kuka, ha nem ott laksz.

Ennyire reszletekbe amugy nem mennek bele, mert senkit se erdekel, hogy mikor lesz az eskuvod.

Az angolt mar meg se kerdem, hogy hogy allsz.

2020. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
Pesten laksz? Igen. A többi körítés nem kell.
2020. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

"Mivel ez customer service, es te meg betanitott munkas voltal, erdemes lenne valami olyat hazudni, hogy azert emberekkel foglalkoztal."


Oké, akkor recepciós vagy ügyfélszolgálatos voltam, azok sem értenek semmihez.


"Ismersz valakit Pesten? Akinek a cimet megadhatnad nekik? Mar ha total biztosra akarsz menni."


Csak az utca nevét adom meg. Minden jelentkezés előtt szétnézek Google Mapson és olyan helyet választok, ami max 15 perc sétára van.


"Mert vannak cegek akiknek ok, ha csak most koltozol, de van aki ranez az oneletrajzra es egybol kuka, ha nem ott laksz."


Igen és ha állásinterjún mondom, hogy költöznék akkor is kuka, szóval nagyon komolyan kell hazudni.


"Az angolt mar meg se kerdem, hogy hogy allsz."


Ezért is mondom majd, hogy angol-német szakos a barátnőm, hogy plusz ponttal induljak ezen a téren is. Egyébként szoktam néha írkálni gamer fórumokra.


"Pesten laksz? Igen. A többi körítés nem kell."


Dehogynem. Minél közelebb kell laknom a munkahelyhez, azzal maximalizálom az esélyeimet. Van ahol bele is írják a hirdetésbe, hogy max 20 percre lakhatsz.

2020. márc. 15. 10:57
 6/52 anonim ***** válasza:
82%

Az angol-nemet szakos baratno se erdekel senkit.

Te tudsz angolul?

Ezt le fogjak tesztelni.

100%, hogy az interju legalabb egy resze angolul lesz.

2020. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy a "barátnőd" milyen nyelveken tud? Nem ő fog dolgozni helyetted. XD

Neked kell tudnod angolul, minimum egy B2-es szinten. Ezt a tudásodat valószínűleg be is kell majd mutatnod, szerintem az egész interjú angolul fog zajlani, ahol nem lesz meggyőző a makogásod.

2020. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
#6: Majd meglátjuk 6-os, majd meglátjuk. Mindenesetre mindig ilyen munkakörhöz igazított barátnőt fogok hazudni, mindent meg kell tenni a siker érdekében. Egyébként még csak két hónapig volt barátnőm életem során, de ezt ők nem tudhatják.
2020. márc. 15. 11:03
 9/52 A kérdező kommentje:
Egyébként meg azt fogják gondolni, hogy barátnőm úgyis ad ingyen különórákat szükség esetén, szóval ez mindenképpen plusz pont.
2020. márc. 15. 11:08
 10/52 anonim ***** válasza:
63%

Miért kérdeznének a barátnődről és az ő foglalkozásáról?

Az interjú rólad szól, és ha te nem tudsz angolul, akkor el is köszönnek tőled. Náluk csak az akkor mutatott tudásod fog számítani, senkit nem érdekel, hogy a jövőben mire lennél képes

2020. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!