Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell irigykedni mert...

Miért kell irigykedni mert itthonról dolgozok?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél dolgozok, én vagyok csak alkalmazott. Mától már home office van nekem is. Több ismerősöm is irigykedik, gúnyolódik. Az egyik egy csirkefeldolgozóban dolgozik, neki sajnos mennie kell. Tegnap elmondta ezerszer, milyen jó nekem mert aludhatok sokáig, nem fogok csinálni semmit. Nem lehet felfogni,hogy ugyanúgy dolgozok itthon 8-tól? Igaz sajnos már érezhetően mincs annyi munka mint korábban, de ami van azt csinálnom. Miért aludnék sokáig?

A másik ismerősöm egy nagy vállalatnál dolgozik irodában, neki is otthon kellett maradnia, de neki rengeteg a munka van. Mondja nekem ma, irigy rám mert nekem nincs olyan sok minden.

Én meg örülnék ha sok minden lenne, mert azt se tudom, hogy fogok fizetést kapni ha nem lesz bevétele a cégnek. Mikor ezt elmondom nekik, az a reakció.. "Jaaa tényleg".

Miért kell irigykedni? Örülnék ha nem lenne ez az egész vírusos dolog és normálisan lehetne járni dolgozni,normális fizetésért. Senki nem jókedvéből maradt otthon szerintem.


2020. márc. 19. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert sokaknak ez a dolog ismeretlen.
2020. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor gondolkodjanak el a dolgokon. Aki otthon van, senki nem boldogan a szabadságát tölti és nyugodtan pihenget szerintem...

Rengetegen örülnénk, ha maradt volna minden a régiben.

2020. márc. 19. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Savanyú a szőlő.
2020. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen? És mire irigykedik? Hogy nem fogok kapni fizetést? Ennyire senki nem lehet agyatlan.
2020. márc. 19. 09:48
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

"Akkor gondolkodjanak el a dolgokon."

Sajnos a gondolkodás képessége nem adatott meg mindenkinek...

Egyébként meg tipikus irigy közép-európai hozzáállás. Hogy miért jellemző ez sok emberre? Egyrészt társadalmunkba ivódott ez a hozzáállás (hasonló, mint "a szomszéd tehene is dögöljön meg" jelenség), másrészt sokan ahelyett, hogy a saját életüket próbálnák jobbá tenni, ezzel vezetik le a frusztrációikat.

2020. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Engem kirúgtak mindkét munkahelyemről, lehet, hogy nem is élik túl a járványt a cégek (idegenforgalmi terület, sosem vetette fel egyiket sem a pénz), de azért mindenkit buzdítanak, hogy az őrület végével várnak vissza szeretettel. Szóval én most perpillanat kb mindenkit irigylek, akinek van bármilyen munkája 🤷‍♀️

Egyébként sokan nem tudják hova tenni a home office életformát. Meg vannak, akik tényleg csak pihizgetnek otthon meg elmennek vásárolgatni. Ismerős csaj mindennap posztolja pl, hogy milyen király dolgokat talált a plázában, holott elvileg ő is szorgalmasan dolgozik otthonról. Túl sok negatív példát lát sok ember, míg pozitívat nem nagyon, elvégre azt nem fogja senki megosztani, hogy hány cég könyvelését intézte el vagy ilyesmi.

2020. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
Én is irigykedtem, amíg ma haza nem engedtek minket is. Egyszerűen azért mert aki otthon van az kevésbé van kitéve veszélynek,ha figyel, a családját is kevésbé vezsélyezteti és lehet itt írni, hogy ugyanúgy dolgozik mindenki otthonról is, de azért csak kényelmesebb. Az embereknek most elsősorban ez jut eszükbe, mert erről szól most minden. Az összetartásról, a családról, az egészségről. Most még a többség azért aggódik, hogy mindenki rendben legyen a szerettei közül, a gazdasági következmények miatt utána fogunk, ha csak nem személyesen érint. Ettől nem vagyunk butábbak, rosszabbak vagy kevesebbek nálad. Csak emberek mi is.
2020. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen szűklátókörű emberek miatt nem tud terjedni a home office lehetősége Magyarországon, mert szerintük "nem munka", amit otthon csinálsz, miközben számos cégnél bejött, és a dolgozóknak nagyobb a hatékonysága otthon, mint bent a cégnél, ahol percenként csörög a telefon, beszél hozzád valami kolléga. Persze nyílván ez nem lehet mindenhol kivitelezni, de nem kéne lenézni azt, akinek ez bejött.
2020. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jo dolog a home Office ha tudom olyat tanulok ami ebben megoldható ,hiába van két szakmám egyiksem ilyen sajnos.

De nem irigykedem csak banom h nem azt tanultam.

Bar ez sem egyseges ,van több ismerősom aki irodai dolgozo és bejárnak ugynaugy dolgozni.

2020. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert még nem dolgoztak otthonról. Ha dolgoztak volna, tudnák, hogy még keményebb, mint az irodában lenni, és nem lehet sokáig aludni, meg pizsamában heverészni, hanem határidőre kell dolgozni.
2020. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!