Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell irigykedni mert...

Miért kell irigykedni mert itthonról dolgozok?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél dolgozok, én vagyok csak alkalmazott. Mától már home office van nekem is. Több ismerősöm is irigykedik, gúnyolódik. Az egyik egy csirkefeldolgozóban dolgozik, neki sajnos mennie kell. Tegnap elmondta ezerszer, milyen jó nekem mert aludhatok sokáig, nem fogok csinálni semmit. Nem lehet felfogni,hogy ugyanúgy dolgozok itthon 8-tól? Igaz sajnos már érezhetően mincs annyi munka mint korábban, de ami van azt csinálnom. Miért aludnék sokáig?

A másik ismerősöm egy nagy vállalatnál dolgozik irodában, neki is otthon kellett maradnia, de neki rengeteg a munka van. Mondja nekem ma, irigy rám mert nekem nincs olyan sok minden.

Én meg örülnék ha sok minden lenne, mert azt se tudom, hogy fogok fizetést kapni ha nem lesz bevétele a cégnek. Mikor ezt elmondom nekik, az a reakció.. "Jaaa tényleg".

Miért kell irigykedni? Örülnék ha nem lenne ez az egész vírusos dolog és normálisan lehetne járni dolgozni,normális fizetésért. Senki nem jókedvéből maradt otthon szerintem.


2020. márc. 19. 09:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Eddig nem is tudtam hogy ezt irigylik màsok.

Nekem helotom van attol hogy a sajat otthonomban sem vagyok szabad es hozzam van növe a laptop lefekvésig meg a sajat otthononban zargatnak hogy ez kell meg az kell es lelkiismeretfurdalas nelkül nem tudok semmit csinalni mert nem irhatom azt bocsi föztem azert valaszolok kesön nem lattam hogy irtal még "jobb"ezt a cégvezetök felé leközölni, hogy elnézést kérek hogy megvàrattam...

2020. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én telemarketingeztem otthonról még annak idején, kb. 1 hónapig, mikor beteg voltam. Rendes volt a főnöknőm, megengedte, a hívólistát mindig hozta-vitte egy kollégám tőlem. Mai napig hálás vagyok neki, mert lehet, hogy más főnök elküldött volna, nem lett volna tekintettel a helyzetemre.

Én nem vagyok irigy arra, aki otthonról dolgozik, ezt hozták a jelenlegi körülmények.

Egyébként nem rossz otthonról dolgozni, nyugaton ez már bevett szokás, csak errefelé új: talán, mert nincs meg a bizalom a vezetők részéről az alkalmazott felé.

És nem henyélésről van szó: amíg anno otthonról telefonálgattam én is folyamatosan csináltam a dolgom, hiszen teljesíteni kellett, ugyanúgy, mintha a melóhelyen lettem volna. Ez érvényes mindenkire, aki otthonról dolgozik, mint pl. az egyik barátnőm. Folyton jönnek az e-mailek, a feladatok, a kérdések. Hiába nincs ott a főnök az ember háta mögött. El kell végezni a munkát.

2020. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!