Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mennyire kerültetek nehéz...

Ti mennyire kerültetek nehéz helyzetbe anyagilag a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül számszerűsítve!!


Titeket hogy érint anyagilag a vírus? Elsősorban azok válaszára lennék kíváncsi, akik már most nem tudnak dolgozni járni. Jár ugyan úgy a fizetés? Van félretett pénzetek? Hozzá kell nyúlni esetleg olyan tartalékokhoz, amit konkrétan gyűjtöttetek valamire? Most, hogy “szórakozási lehetőség nincsen” mire és kb mennyit költötök? Van köztetek olyan, aki esetleg albérletben él és gondot okoz ezentúl kifizetnie? Ilyesmikre lennék kíváncsi ha lehet korral együtt :)


2020. márc. 23. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Hàt nagyon, vendéglàtàsban dolgoztam, Àllítólag màjustól lesz munkàm, addig 500euró minden vagyonom.
2020. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
tik-tak, tik-tak ... es meg csak az elejen tartunk
2020. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Vállalkozó vagyok élelmiszeriparban (húsipar). Én nem éltem vissza a kereslettel és nem emeltem árat, mint az áruházak, de így is sokat nőtt a bevételem. Eddig nincs okom panaszra, de nemsokára szerintem bezárnak a piacok, akkor nem fogok nagyon pénzt keresni pár hónapig. De nem érdekel mert költségeim se nagyon vannak, teli vagyok hússal, meg van pénztartalékom.
2020. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Szinte azt tudom mondani hogy minimalisan pozitivan erintett.

Ugyanugy jarok munkaba, csak mivel nem jarok most minden nap bavasarolni, igy kevesebbet koltok ha egyszerre bevasarolok egy hetre.

2020. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

Fura, de én is pozitívban jövök ki.

Home office, hetente kétszer megyek el a szüleimhez, az egyik alkalommal be is vásárolok mindannyiunknak. Másra most nem költök.

2020. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Tavaly végeztem a főiskolán, csak utána kezdtem el dolgozni.

Múlt héten elküldtek a munkahelyemről.

Ugyanúgy eltartanak a szüleim, mint előtte. :(

Nem vagyunk jómódúak.

Most ez nekem lelkileg rossz, és majd később rossz lesz az önéletrajzomban pályakezdőként a lyuk.

Csak ételre kell költenem, másra nem is lenne pofám költeni a szüleim pénzét. :(

2020. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon.

Én vállalkozó vagyok, és nagyon úgy néz ki, hogy az összes ügyfelem le fog lépni. A párom munkahelye is ki tudja, meddig marad meg, hiszen ő nem tudja online végezni a munkáját.

Megtakarításunk egyáltalán nincs.

2020. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
En dolgozhatnék, de tokkre orulok, hogy mondhatok nemet … ezert aztán a vírusra hivatkozva lehuztam a rolot es elvezem a szabadsagot.
2020. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Segédmunkás vagyok...anyámmal élek...el vagyok adósodva...fogazatom is hiányos...oááá 😭
2020. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Semennyire. Ugyanúgy folyik a munka, csak otthonról. Tartalékom is van, ha beütne valami, persze, nem lenne jó felélni.

On a side note: nekem a fodrászom panaszkodott, hogy mindennap sír, mert be kell zárniuk a szalont és most mi lesz vele. 26000 forintért festett hajat, egyszerre párhuzamosan kettőt is. Alig lehet hozzá időpontot kapni, annyi sok vendége van. Tehát ki lehet számolni nagyjából 30-40 ezer forintos órabérért dolgozik, amiből lejön a székbérlés és az anyagköltség. Számlát soha nem ad, és egyébként emellé még van pofája nyújtani a markát a borravalóért. Most ő rinyál a legjobban, hogy mi lesz vele. Komolyan?

Vagy kit sajnáljak még? Akik elmennek vendéglátásba FEKETÉN vagy szürkén dolgozni? Bocs, de az ilyeneket nem sajnálom!

Azokat sajnálom, akik tisztességesen adóztak, nem kaptak borravalót sem, pedig ugyanúgy rendesen ellátták a munkájukat és most munkanélküliek lettek. Őket sajnálom.

2020. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!