Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az üzletvezetők máshol is...

Az üzletvezetők máshol is külön világnak tekintik magukat?

Figyelt kérdés
Nem egy nagy áruházról beszélek, mint a Metro vagy a Tesco, hanem egy ruhaüzletről vagy egy szupermarketről. Hogy mindent lepasszolnak a helyettesekre vagy a műszakvezetőkre, ők még beülnek az irodába, és arra sem veszik a fáradtságot, hogy megtanulják a dolgozók nevét. Nem az ilyen az "irodaimunkanemmunka" sértettség beszél belőlem, hanem a tapasztalat, hogy a főnök sokszor a saját telefonján, tehát nem a cégestelefonon telefonozik, vagy cigizik, vagy kávézik hátul, míg a többiek megszakadnak a munkában, a helyettesei sokkal kompetensebbek nála, és néha a vezető munkáját is ők végzik.
2020. márc. 25. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen, máshol is vannak ilyenek, még az osztályvezetők közében is.
2020. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én anno fodrászként dolgoztam, volt mellettünk egy ruhaüzlet. Az üzletvezető átjárt hozzánk. Egyszer kérdezte a főnökünket, hogy mennyit keresünk ésbteljesen felháborodott, hogy ő üzletvezetőként nem keres ennyit. Én csodálkoztam, mert semmi extra munkát nem láttam az ő munkájában, mint az ott dolgozó alkalmazottaknál, csak ő dirigált és ugráltatott mindenkit és járt munkaidőben fodrászhoz.
2020. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Én vezetökkel dolgozom sima alkalmazottként. Làtom hogy mikben döntenek milyen szàlakat futtatnak miket csinàlnak az mellett hogy külsösnek ugy tünik hogy passziànzoznak a gépen vagy soha nincsenek bent sehol személyesen.


Mivel egy rakàs mindent én viszek, belelàtok mi az ami nekik kell, néha én sem tudom nekem hol àll màr a fejem(nemhogy nekik), ès ezen felül ök nem csak az én vonalamon mozognak(pénzügy), hanem intézik az ügyvitelen felül az üzletvitelt, a különbözö osztàlyok közti logisztikàzàst, összehangolàsàt, minden osztàly bogarait elvàràsokat hatàridöket, problemamegoldasokat etc

Amikor lehetetlen teljesitéseket làtok, amikor beüt vmi nagyobb gixer és mondjuk éppen akkor lesz elérhetetlen pl a könyvelés, es ügyfelek vagy szerödött beszàllitok alvàllalkozok felmondàssal,vagy maga az àllam àll neki büntetesekkel fenyegetözni stb, àtlàtom a problemakat A-Z ig, a megoldasi lehetöségeket es az azokbol adodo ujabb problemakat hogy igazabol egyik sem jo de hataridö van, es amikor nem tartom magam hülyének es ugy làtok zsàkutcàkat màr es error, hogy ez aztàn màr katasztrofa tragedia, mindig meglep hogy ök képesek akkor is mindent vinni higgadtan, kézben tartani és megoldani, hihetetlen együttmüködö rugalmas csapatjàtékosok is (mindenféle hatalommania éreztetès, statuàlàsok es orditàs nelkül is), akkor ugy tisztelni is tudom öket.


Nem egy cégröl es vezetöiröl ill ügyeiröl van szo, akikkel dolgozom.

Csak én sem tudom sokszor ill keverem a nevüket mivel àltalàban cégneveket osztàlyneveket is hasznàlok es leginkàbb elektronikus értekezünk es maga az Emberek a munkavégzés mögött nekem is szàzadrangu.

Nem véletlenül vezetök. Egy ember nem birnà el egyedül ami egy cégmüködössél jàr. Nem sajnàlom tülük pl a sielést meg céges bandàzàsokat vagy bàrmi, amiket szoktak csinàlni, mert nagyon ott vannak amikor kell, es megoldják azt is ami nekem keményem feladja a leckét.

Eddig azt látom hogy még mindig nem tudok felnöni hozzâjuk,de pedig nem hátráltatnának semmiben, söt nyitottak a köreik, azaz szivesen veszik ha fejlödik több lesz es minèl magasabb szinten áll mellettük, vagy partner, társ stb. Èn mint cég is együttmüködhetnék velük, ha csinálnèk céget(ha tudnék), ez amolyan "flow-élmèny" vagy felfelè huzo erö. Kb ahhoz hasonlo minel többen vannak benne annal nagyobbra tud nöni az egész.


Habár lehet tényleg vmi nyikhaj cègekröl szol csak a kérdès ès nem kompetens a válaszom. Csak sajnálom kitörölni, hamàr bepötyögtem ennyi hirtelen

2020. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megmondtam, hogy nem egy nagy cégről beszélek, ahol embertelen felelősség van, hanem olyan főnökökről, akik úgy kerültek be, hogy valakinek a valakije, és tényleg olyanokat megengednek maguknak, mint munkaidőben magáncélú beszélgeteséket folytatnak vagy kijárnak fodrászhoz munkaidőben pl. És nem tulajdonosok, hanem csak vezetők.
2020. ápr. 13. 12:54
 5/7 A kérdező kommentje:
És ahogyan írtam, a középvezetők takarítanak utánuk, de mivel kifele jól teljesítenek, ezért nem szállnak rá.
2020. ápr. 13. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek felsöbb vezetöi hibàk, ha nincsenek kihasznàlva az osztàlyvezetök, és nem hozzàertöket helyeznek poziciokba.öngólokat rugdosnak sajàt maguknak. Plàne ha nem is ellenörzik, vagy lehet csak stagnàlàs a céljuk pl fenntartani x normàt es 10 èv mulva is ugyanezt az x normàt vinni. Ha ez hülyékkel is kivizelezhetö es nincsenek elvàràsok az alsobb vezetök felé és fizet a lézengésért tulajdonképpen, akkor a lézengés a feladat magyaràn. Most intelligencia függvénye hogy ezzel fenn hordja e az orràt vki vagy nem.

Gyakorta a müszakvezetöknek is max szakmai tudàsuk van, vezetöi nincs, hanem csak parasztok tuskok a beosztottakkal. De amugy a legalsob szinten ebböl is ertenek csak az emberek, akik ha rajtuk mulna csak igy dolgoznànak,hogy jo'van az ugy.


Szoval sok helyen megy ez. Kevés az értelmiségi manapsàg is.

2020. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vendéglátásban/szórakoztatóiparban láttam már sokféle vezetői hozzáállást, ennek általában oka van.


A külsős főnök


Nem tudja megcsinálni az alárendeltjei feladatait, nem is lát bele, ezért bár próbál segíteni ha áll a bál, sok haszna nincs.

Általában viszont ha rendes, akkor azt mondja, tudjátok mit srácok, mondjátok meg mi oldja meg a problémát, és én kiharcolom a nagyfőnöknél. Egyébként meg nyugi van, mert kevésbé ugat bele minden pitiáner semmiségbe.



A szakmán belül előléptetett


Ez a típus általában nagyon kompentens napi szinten, és be tud állni ahova csak kell. Ha a konyha, ha a kávégép ha a koktél részleg van elhavazva, látja és segít.

Ugyanakkor józan paraszti ésszel tudja, hogy jobban jár ha szombat este inkább a kezdő pincérnőt kavarja át mosogatni és ő a terepen hasznosabb lesz, mert két részleget is el tud vinni.



A hands on tulaj


Na ez vagy agyfåsz, vagy nagyon jó, családias csapat lesz.

Egyrészt ne gázolj bele az egójába, és ne oktasd ki, akkor se ha totál hülyeségeket kér.

Másrészt általában ismeri a céget és nem kér hülyeségeket, és egy idő után megbízik benned.

A másik véglet, amikor a személyzetet mint fogyóeszközt tartja számon, úgy van vele, hogy nem fontos neki ki marad meg, a lényeg, hogy legyenek testek akik csinálnak valamit, aztán addig egrecíroztatja őket, amíg mindenki retteg tőle. Mindenből dráma van, a tökéletes nem létezik, ami meg nem az, az nem elég jó...és mivel minden kapitális bűn, abból van kirugással fenyegetőzős balhé, hogy a szívószál a saját dobozában van, és nem külön tartóban. (Ez aki nem tudná, a gyakorlatban nem oszt, nem szoroz, a pultban senki nem látja...)

De ő úgy érzi képben van, jól helyretette a dolgozókat.



De szvsz az nem zavaró ha néha kimegy ügyet intézni, ha amikor kell, lehet rá számítani.

Inkább vonuljon el ha nincs dolga, mintsem, hogy unalmában gyártsa nekünk a hülyébbnél hülyébb problémákat.

2020. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!