Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért? Ha a csapból is az...

Miért? Ha a csapból is az folyik, hogy MARADJ OTTHON, akkor miért vannak NYITVA A FODRÁSZOK? Ahol közvetlen kontaktus van?

Figyelt kérdés
Azt kérik, lehetőleg mindenki maradjon otthon, KERÜLJÜK A KÖZVETLEN KONTAKTUST, egy temetésen max 10 ember vegyen részt, a balatoni strandokat bezárták, a boltok bezárnak, de a FODRÁSZOK, ami NEM LÉTSZÜKSÉGLET, most is nyitva vannak, dolgoznak, stb. Ennek így mi értelme?
2020. ápr. 3. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:

55:

A kopaszig lett volna még pár lépcsőfok :-)


De határozottan jobb lett, mint előtte, mivel kezdett már igénytelenné válni.


A munkahelyemen ha nem lehetne home office-ozni, akkor sem sokat számítana, nem szolgálok ki ügyfeleket, leszámítva egy megrendelőt, akivel néha skype-on beszélek, de ő meg tudja mi a dörgés, mert 2 hétig karanténban volt Németországban. Nem olyan a munkám, ahol a megjelenés számítana, ennek ellenére nem szoktam igénytelenül megjelenni sehol, és itthon sem vagyok igénytelen. Szemben a lakótelepi suttyó barátunkkal, aki most attól érzi igényesnek magát, hogy vészhelyzet idején sem tudja megállni, hogy elmenjen fodrászhoz, el tudom képzelni milyen frizura lehet az...

2020. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
100%

60:

A maszk nem nyújt 100% védelmet, főleg hogy jó eséllyel házi vagy sebészi maszk. Az arcod közelében is nyulkál a kesztyűvel, ami szintén nem nyújt 100% védelmet, és bármihez utána hozzáér, azt továbbadja. Arról nem írtál emellett, hogy rajtad van-e maszk, mert ha nincs, akkor te könnyen megfertőzheted őt.


Emellett ugye az adott helyen egy csomó ember megfordult, ha utána egyből nem teljes ruhacsere és fürdés, akkor a sajat és mások egészségét is kockáztatod, hiszen bármely felületről átvehetted a vírust.


A maszk nagyjából arra való, hogy ha tartjuk a megfelelő távolságot, akkor jelentősen csökkenti az esélyét, hogy egymást megfertőzzük. De egy 20 perc - 3 órán át tartó közeli kontaktus esetén nem véd meg.

2020. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező!

Fentebb azt írtad, hogy LÁTTAD, ahogy egy fodrász kesztyű és szájmaszk nélkül 2 cm-re (KÉT CENTIRE!) állt a kliensétől. Láttál egy (egyetlen!) fodrászt. Ez nem minden fodrász ám!

Ezek szerint Te is lófráltál a városban! Ja, tudom: patikába mentél. És mit kerestél a fodrászüzletben? Ja, nyitva volt az ajtó és benéztél...

Értem: amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek...

2020. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:

63-as, igen, képzeld, LÁTTAM :-)

Ha hiszed, ha nem, én sem levegőből élek, se nem napfénnyel táplálkozom, így egy héten egyszer elmegyek vásárolni: maszkban, kesztyűben, amit hazaérve rögtön leveszek és kimosom.


És az, hogy a közértben a legkevésbé forgalmas időszakban kb. 10 perc alatt, másoktól 1-2 méteres távolságot tartva megveszem, amire szükségem van, az nem ugyanaz, mint ha fél - 1 órán keresztül matatnak RAJTAM :-)


És igen, láttam a fodrászomat, ugyanis az ember általában nem csepelre jár fodrászhoz, ha Újpesten lakik - ergo a közértből hazafelé jövet BELÁTTAM az üvegajtón - húú, micsoda bűnt követtem el :D

2020. ápr. 3. 16:54
 65/86 A kérdező kommentje:
*Csepel
2020. ápr. 3. 16:58
 66/86 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
38%
Folytassátok már még, olyan jókat nevetek. :D Zárassatok már be mindent. De aztán fél-egy év múlva nem rinyálni, hogy nincs pénz kenyérre!
2020. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
75%

66

De azért ha lehet választani xd inkább éhes legyek mint halott.


Mondom ezt úgy én voltam fodrásznál de most már 3honapra letudva addig felé se nézek,máskor havonta jártam.

2020. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:

Sic Semper, 66-osnak.


Kicsit úgy érzem most magam, mint amikor január végén egy kérdező elutazott Sanghajba, az akkor már köztudottan fertőzött Kínába, és mi voltunk a hülék, akik le akarták beszélni az utazásról, holott nincs itt semmi gond kérem... Azóta sincs semmi hír róla...

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__azsia__10294649-holna..

2020. ápr. 3. 19:30
 69/86 anonim ***** válasza:
100%
Bakker. Ide most írok elsőnek. Tudjátok mit is írhatna sok ember? ÉN ÉN ÉN ÉN DE ÉN.... nem fogják fel sokan, hogy terjeszthetitek, pffff Fodrász... ez is csak rólad szól kedves Hölgyem vagy Uram. Ha most a főnöködnem ez a legnagyobb problémája menjen a gec ibe az ilyen. Örülnie kell, hogy valaki bemegy hozzátok.... mint láttam tán a dolcse gabana boltban STÍLUSOS ilyen arcvédő maszkot kell hordjanak... persze alulról fullra nem fedett. Csak jelzem eddig 32 halott és kitudja ki halt meg emiatt csak nem tudták.....
2020. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
Atyaég, 32 halott? :OOOOOO Tényleeeeeeeeg? :OOOOOOOOO Maláriában idén eddig 400 ezer körül járunk, de ez a korona, 32, hát dzsíszuszkrájszt ómájgád
2020. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!