Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért? Ha a csapból is az...

Miért? Ha a csapból is az folyik, hogy MARADJ OTTHON, akkor miért vannak NYITVA A FODRÁSZOK? Ahol közvetlen kontaktus van?

Figyelt kérdés
Azt kérik, lehetőleg mindenki maradjon otthon, KERÜLJÜK A KÖZVETLEN KONTAKTUST, egy temetésen max 10 ember vegyen részt, a balatoni strandokat bezárták, a boltok bezárnak, de a FODRÁSZOK, ami NEM LÉTSZÜKSÉGLET, most is nyitva vannak, dolgoznak, stb. Ennek így mi értelme?
2020. ápr. 3. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
62%

Csak így zárójelben megjegyzem:

-Nem érdekel idegen emberek élete, a saját kényelmemet nem áldoznám fel miatta soha

-Ugyanúgy eljárok fodrászhoz, ugyanúgy eljárok edzeni és pontosan ugyanúgy azt próbálom csinálni, amit eddig, és nem érdekel, másnak ebből lesz-e baja vagy sem.


Peace.

2020. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:

"Atyaég, 32 halott? ... Maláriában idén eddig 400 ezer körül járunk"


Kérlek ezt támaszd is alá, ne csak a levegőbe beszélj!

2020. ápr. 5. 09:29
 73/86 anonim ***** válasza:
100%
Mint az uccsó előtti is írta pontosabban SAJNOS AHOGY ÍRTA sok mindenki xarik a másikra. Ezért rart ott a világ ahol... kár bármit is mondani még ide.
2020. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
Mindenki figyeljen oda saját magára. Az öregeknek semmi keresnivalójuk az utcán, kivéve ha 9-12 közt vásárolni mennek. A betegek tegyenek ugyanígy.
2020. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
80%

Nem én írtam ugyan, de itt egy amerikai cikk:

291 000-646 000 halál évente sima influenzának köszönhető, a korona vírus eddig: 65 711

Ebből az USÁban évente 12 000 - 61 000 között van az influenza halálos áldozatainak a száma, koronavírus ugyanitt: 8 503.



[link]


Ez sem sokkal rosszabb, mit egy influenza, csak nagyobb cirkuszt kerítenek köré. Míg otthon ülünk, csak lassítjuk a vírust, ellenszere még nincs, viszont örökre nem ücsöröghetünk otthon, mert összeomlik a világgazdaság. Az emberek éhezni fognak (egyes helyeken már éheznek, ahol szigorú a karantén, pl Olaszban)elveszítik a munkájukat és sokkal rosszabb lesz a helyzet, mintha most az egészségügy felturbózásán és a mindennapi élet folytatásán lenne a hangsúly. Az idősek, betegek maradjanak otthon, nekünk kéne rájuk vigyázni, de ennyi. Ez a hisztéria nevetséges és sehova sem vezet.

2020. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
100%
Végül is nem tiltott amunka. Kus cégeknél is mint ahol én vagyok mehetünk... érdekes módon 3 hete megtiltotta a főnök, mihelyst bxtatták a megrendelők minket már küld is. A fele brigád ment s, engem letett pár nap hiába próbálkozása után 4 órába pedig a home office t is felajánlottam. Szerintem a sima influenza nincs egyszerre jelen 5 földrészen mint ez. Ez a probléma...
2020. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 A kérdező kommentje:

"Ez sem sokkal rosszabb, mit egy influenza, csak nagyobb cirkuszt kerítenek köré."


Tényleg? Csakhogy az influenzába a lakosság 1 %-ánál kevesebb hal bele, míg a koronavírusnak a halálozási aránya jelenleg 5 % a regisztrált fertőzöttek között.


[link]


Tegnap este 3/4 7-kor írta valaki, hogy a halottak száma 65 ezer 711, nos, most alig múlt el reggel hét óra - azaz 12 óra múltán - viszont már majdnem 70 ezer nél tart a halottak száma!, 69.487 fő. Nem 24 óra alatt, hanem 12 óra alatt!! Hát ez a baj...


"Míg otthon ülünk, csak lassítjuk a vírust, ellenszere még nincs, viszont örökre nem ücsöröghetünk otthon, mert összeomlik a világgazdaság."


Ha nem ülünk otthon, akkor meg az egészségügy omlik össze - lásd olaszok, ahol nem foglalkoztak eleinte a vírussal, élték tovább az életüket.


"Az emberek éhezni fognak (egyes helyeken már éheznek, ahol szigorú a karantén, pl Olaszban)elveszítik a munkájukat és sokkal rosszabb lesz a helyzet, mintha most az egészségügy felturbózásán és a mindennapi élet folytatásán lenne a hangsúly."


Igen, így van, az emberek már eddig is éheztek, csak az a kutyát nem érdekelte (eddig) lásd afrikai és itthoni vidéki mélyszegénység.


" Az idősek, betegek maradjanak otthon, nekünk kéne rájuk vigyázni, de ennyi. Ez a hisztéria nevetséges és sehova sem vezet."


Nos, látod ÉPP ERRŐL SZÓL - többek között ez a kérdés, hogy én hiába maradok otthon, ha közben a hozzátartozómat behívják dolgozni és Ő meg esetlegesen, mint fertőzött, de talán tünetmentesen is, hazahozza a vírust. Arról nem beszélve, hogy Olaszországban 51 orvos halt meg a vírusos betegek kezelése miatt - szóval nem, nem csak az idősekre veszélyes, még ha ezt akarják elhinteni is. olasz kórházi videón 40-es férfiak is bőven voltak lélegeztetőgépen, halt már meg 5 éves is koronavírusban, stb.

2020. ápr. 6. 08:12
 78/86 A kérdező kommentje:

"Végül is nem tiltott amunka. Kus cégeknél is mint ahol én vagyok mehetünk... érdekes módon 3 hete megtiltotta a főnök, mihelyst bxtatták a megrendelők minket már küld is."


Nos, pont ez van nálunk is: első héten nem mentek, de azóta - mivel sok fodrász nem zárt be - jönnek a megrendelések és be kell menni dolgoznia a hozzátartozómnak. Akkor én meg cseszhetem, hogy itthon vagyok 3 hete (heti egy, kb. 10 perces bevásárlással) :-(

2020. ápr. 6. 08:16
 79/86 A kérdező kommentje:

"Ebből az USÁban évente 12 000 - 61 000 között van az influenza halálos áldozatainak a száma, koronavírus ugyanitt: 8 503."


Ezt írtad tegnap este 3/4 7-kor, most, 13 órával később 9.618. 12 óra alatt 1.100-al több halott !!

Ezt kéne már megérteni, hogy itt a vírus fertőzésének a gyorsasága a probléma!!!

Amúgy Amerika pont nem jó példa, mert ott még csak most kezdődik a dolog, tulajdonképpen az első durvább hétnél tartanak.

2020. ápr. 6. 08:21
 80/86 anonim ***** válasza:
100%
Olyan úgysincs hogy mindenki leáll...Elég ha a családban van egy ápolónő vagy egy bolti eladó,rendőr,mentős,postás,teherautó sofőr ....vagy pl apósom buszsofőr több a műszakja mint a vírus előtt mert nincs elég ember.Ezért nincs értelme a maradj otthonnak mert képtelenség egységesen betartani.
2020. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!