Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Home office: ennyire evidens...

Home office: ennyire evidens lenne hogy van otthon nyomtató és scanner is? Meg se kérdezik van-e csak csináld ahogy tudod?

Figyelt kérdés

A cégnél sose volt home office még alkalomszerűen se, most lett.

És meg se kérdezik kinek milyen eszközei vannak otthon csak ömlesztik a feladatot és oldd meg ahogy akarod.

mert az hogy számítógép és net van az alap (bár épp egy borsodi faluban ezt lehet másképp gondolnák, merrt van ahol még áram sincs nem internet).


De megkérdezem: a nyomtató és scanner is alap hogy legyen mindenkinél?

Mert meg se kérdezik van-e csak nyomtassak ki ma 100 oldalt holnap másik 100at ezt scenneljem be azt scenneljem be...

de miért alap hogy van otthon nyomtató és scanner?


Uis nekem nem volt úgy kellett kölcsönkérnem és kérdés ki fizeti majd a papírt és a tonert, mert a nyomtatás nem olcsó ám, egy toner 10.000 ft és pikkpakk elfogy ha napi 100 oldalak jönnek ki! ezt ki fogja kifizetni????


2020. ápr. 10. 09:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Én hiába írom, hogy kérek a cég nevére számlát, beküldöm, és kifizetik."


Na én is pont ennyit várnék el. Ennyit és nem többet. Csak értésemre adták hogy ha problémázok ezen, kiveszik a melót a kezemből és fizetetlenre tesznek.



De ha ez az ábra lehet jobb is lesz így, mert akkor bevállalok X akármi más melót amiért fizetnek, ezt meg végezze az akinek belefér 10.000-es toner saját zsebből a 130 nettós bérből.

Nekem lehet nem fér bele.

2020. ápr. 10. 10:59
 12/28 A kérdező kommentje:

"Nem alap, de ha valaki előre gondolkodik,"


És madárkám, az előre gondolkodás a papír és festék kérdésére milyen megoldást ad hm?


Ha én előre gondolkodom attól lesz inygen papír és toner vagy hogy?

2020. ápr. 10. 11:00
 13/28 anonim ***** válasza:
51%
Ezt miért nem a főnöködtől kérdezed meg?
2020. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Ezt miért nem a főnöködtől kérdezed meg?"



Mert már túlvagyok ezen: le is írtam a válaszát.

2020. ápr. 10. 11:26
 15/28 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ez a 22-es csapdája: a cég home office-ra kötelezett, a munkához elengedhetetlen a multifunciós nyomtató. Erre neked az ergya fizetésből nem telik, sőt, költeni sem akarsz rá annak tekintetében, hogy a cég tudtodra adta, hogy nem ad támogatást és ha pattogsz akkor fizetésnélkülire tesznek.


De a munkát el kell végezni, ha nem végzed el, kirúgnak. Nincs megfelelő eszközöd hozzá, beszerezni sem akarod/tudod, így nem tudod elvégezni a munkát. De a munkát el kell végezni...


Megszoksz vagy megszöksz. Nem mindegy ebben a helyzetben, hogy önként mondasz fel és intesz be a főnöknek vagy ő fog kirúgni mert nem végzed el a munkát? Mindkét esetben elveszted az állást és a fizetést. Mert nem akarsz/nem tudsz beruházni egy nyomtatóra meg "etetni" is a gépet X ideig.

2020. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Egyébként mi az a munka, amihez home office-ban is napi 100 oldalakat kell nyomtatni/szkennelni? Nem maradhat digitális formában? Ha azért kell nyomtatni, mert kézzel ki kell tölteni és azt szkennelni, nincs rá program? Meg ezekkel a nyomtatásokkal mit kezdesz? Elviszi valaki tőled?
2020. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Nem mindegy ebben a helyzetben, hogy önként mondasz fel és intesz be a főnöknek vagy ő fog kirúgni mert nem végzed el a munkát?"


Abszolúte nem mindegy mert ha ő rúg ki akkor jön nekem 60 napos fizetett felmondási idővel és 3 havi bérnek megfelelő végkielégítéssel.

Ami 5 havi bér a kezembe.


És kérdés a kirúgás indoka mi lenne, mert az hogy nem voltam hajlandó saját zsebből etetni a nyomtatót hogy aztán kizárólag céges anyagot nyomtassak vele, na ez nem lehet kirúgási ok.

A munkaeszközt feltételeket eleve nem nekem kell biztosítani hanem a cégnek.

Azért ott még nem tartunk hogy egy printer a háztartás evidens kelléke legyen.

És ha valakinek nincs? Ugyan miért lenne?

2020. ápr. 10. 11:43
 18/28 anonim ***** válasza:
Szia, Balázska!
2020. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Akkor mondj fel!
2020. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szia Balázska, hogy telnek az ünnepek? Látom sok a munka, az alapitványi iskola megvan még?
2020. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!