Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt kell a munkahelyen...

Mièrt kell a munkahelyen értékelést készìteni az alkalmazottakról, amikor nincs értelme?

Figyelt kérdés
Régen volt egy főnököm, aki készìtett a munkámról ilyet. Nem annyi %-ot értem el akkor, mint szerettem volna, holott sok mindenből kivettem a részem. Barátnőm, akkor simán jobb értékelést kapott, mikor fizuemelés volt, akkor is többet kapott, holott egyformán jól dolgoztunk. Igazából, nem számìtott a pénz, ahogy most sem. Csak, mikor látta, hogy most más cégnél is milyen jól maszekolok, akkor bántotta a dolog, hogy nem értékelt engem.
2020. ápr. 19. 18:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te azt se tudod miről beszélsz...

Az értékelést nem a frissen felvett, "pár napos" dolgozóról csinálják.

Sok helyen van persze próbaidő végén értékelés, de az inkább arról szól, hogyan sikerült beilleszkedni, átvenni a tudást, és merre kell tovább fejlődni, hogy olyan tagja legyen valaki a csapatnak, mint a munkáltató elvárja.

A rendszeres időközönként elvégzett értékelés meg mindkét fél érdeke. A dolgozó kap visszajelzést a teljesítményéről és arról milyen területen mit várnak el tőle, milyen irányba halad a fejlődése, karrierje stb stb. A cég pedig kap egy visszajelzést a dolgozótól a céges ügyekre vonatkozólag.

Persze én megértem, hogy annak, aki lehúz 40 évet a tápláléklánc alján és sem tudása, sem hajlandósága kitörni erről a szintről, az frusztrációnak éli meg, hogy túlnőnek rajta és elment mellette az idő, az emberek, és a világ úgy összességében. De ilyenkor szoktam azt mondani, hogy aki nem hajlandó sem az együttműködésre, sem az előrejutásra, annak csinálhat az ember bármilyen értékelést, fejlesztési tervet, vagy bármit, annak semmi se lesz jó, de nem is fog jutni sehova.

2020. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Persze én megértem, hogy annak, aki lehúz 40 évet a tápláléklánc alján és sem tudása, sem hajlandósága kitörni erről a szintről, az frusztrációnak éli meg, hogy túlnőnek rajta és elment mellette az idő, az emberek, és a világ úgy összességében. De ilyenkor szoktam azt mondani, hogy aki nem hajlandó sem az együttműködésre, sem az előrejutásra, annak csinálhat az ember bármilyen értékelést, fejlesztési tervet, vagy bármit, annak semmi se lesz jó, de nem is fog jutni sehova."

Megkérdezheted hová jutottam el és törtetés nélkül... szívesen megadom az adataimat, érdeklődzhett felőlem!

Amennyiben ez a 'sehová', irtó jól érzem magamat benne. :))))))))))

2020. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor mégis minek kínlódsz meg vergődsz azon, ha értékelnek? Na mert ugye, ha olyan messzire jutottál, akkor nyilván az értékelés is pozitív eredménnyel kellett, hogy záruljon
2020. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez így volt. Nem vergődöm, csak véleményt alkottam.
2020. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, ahogy a 10 millió fociedző országa vagyunk, úgy máshoz is ért mindenki
2020. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem állítottam, hogy értek hozzá, ám van 50+ tapasztalatom. :)
2020. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nyilván nem dolgozó értékelésben
2020. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Befejetem ezt a témakört, elnézésedet kérem. :)
2020. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!