Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ez? Mit gondoltok?

Miért van ez? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy legtöbb céget, csak a profit hajtja. Senki nem foglalkozik azzal, hogy a stresszes munkatárs dobálja a termékeket, vagy hogy az embertársain vezeti le a feszültséget. Amíg nincs komolyabb baj sehol, addig az emberek nem foglalkoznak semmivel. Az ember naponta kapja a környezetétől a sok negatìv tapasztalatokat, nem èrtékelik, lebecsülik, nem kapja meg a tiszteletet, rosszul viselkednek vele... Ezt is annyival eltudják az emberek intézni, hogy nevetni kell mindenen, nem szabad vele foglalkozni. Csak mikor, azt láttod, hogy valaki rosszul van, akkor elgondolkozol, hogy kinek van a legnagyobb problémája? Neki/nekem?
2020. ápr. 20. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha neked saját céged lenne, számodra nem a profit lenne a fő cél...????


Ember, alapvetéseket próbálsz megkérdőjelezni!

2020. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed?
2020. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen a HR közgazdász istenbarmaiból vagy képzetlen pinákból áll össze szervezetpszichológusok és kifejezetten humán erőforrásra szakosodott szakemberek helyett. Ez alapjaiban meghatározza a kiválasztást és sok esetben ugyanez a pronbléma a menedzsmenttel.


Alapvető dolgokat húznak keresztben az agilis módszertanban és azt hiszik, hogy ma még mindig a pénz a fő motiváló erő egy multi alkalmazottainak életében. Egyszerűen hülyék az emberhez, ezért marad a kényszerítés, a hajtás, a folyamatos kontroll és az, hogy józan paraszti ésszel hülyeségnek titulálnak mindent és fölöslegesnek, aminek csak közvetve van kapcsolata a profittal.


Persze, nem lehet mindenkire tekintettel lenni és mindenkit babusgatni sem, mert egy munkahely nem erről szól. De úgy, hogy másoddiplomásként dolgozom multinál (és az első diplomám konkrétan ilyen területen szereztem), néha lekarmolom magam...

A másik oldal pedig az, hogy sok cég inkább bízik a poros céges kultúra évtizedes "bevált" módszereiben, minthogy kipróbáljon hatékonyabb módszereket, mert attól tart, hogy elesik az addig stabil profitjától ahelyett, hogy növekedést érne el.

2020. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A cégek jol tudjàk milyen a human eröforras a cég költsegveteseiben vannak kalkulalva pl a raktari lopàsok, hiàny-többlet jegyzökönyvek vannak vezetve, ebédnél pl desszertekkel IS mint pszichikai rahatas probaljak ezt csökkenteni azontul hogy levonassal jar.

A cégmüködesbe kalkulàlva vannak a kàrok megvan a szabalyzat dolgozoi kàrokozàsokra hogyan kell eljàrni. Stb

Nem hülyék a cégek.


A hatékonyabb modszerek technologia pedig gyakran a költsegvetèsbe nem fèr bele mert pl 5-10 mulva hoznà xsak meg a befektetést es onnanstol lenne csak növekvö profit, ugyanakkor ilyen stadiumokban beüthet barmely mas területen deficit is, azaz az is eselyes hogy 5-10 ev mulva nem profitot termelne hanem csak kiegyensulyozna csak egy deficitet viszont lehet nem is lenne erre az egyensulyozasra szükseg ha esetleg mas területen ugyanakkor növekedes van. Uj technologia modszerek stb nem csak olyan kerdeskör hogy vegyünk fel 10 indormatikust meg egy uj gépet oszt jonapot.

2020. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Navárjmár.jpg


Én ha alapítok egy céget, akkor a fő célom a profit termelése lesz, nem az, hogy Gizike adminunk éppen mennyi thétánt halmozott fel. A cég termeli a pénzt, hogy fennmaradhasson, illetve az összes dolgozója megkapja a jussát.


Azért viszont, hogy megtartsa a cég a bevállt munkaerőt, na azért már érdemes beleszólni a dolgokba. De ahhoz kiérdemelt értékes munkaerőnek kell lenni.

2020. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően a profit érthetően az első. Inkább a módszer a kérdéses. Kicsit tenni az alkalmazottakért, hogy többet melózzanak vagy tojni rájuk és kényszerítve hajtani őket? Az a helyzet, hogy ebben az országban tökéletesen működik a 2. eset, mert elég szolgalelkű nép vagyunk, besúgókkal és hasonlókkal.

És hozzá kell tennem, hogy akárhol dolgoztam, nem tudtam sajnálni a többséget. 10-ből kb. 7-8 munkatársam arra volt alkalmas, hogy hajtsák őket. Nem tudtak volna máshogy dolgozni. Ha nagyobb teret vagy figyelmet kaptak volna, akkor nem ment volna az egész. Ezt úgy értsd, hogy egy csomóan, amint tehetik, áttolják másra a munkát és panaszkodnak, ha újra nekik kell csinálni. Ahol lehet bármikor kávézni, ott pl. óránként kétszer mennek sokan. Én úgy mentem minden melóhelyemre, hogy felveszem a ritmust és megmutatom, hogy megy nekem a meló. Mindenhol 1-2 hét/hónap után vissza kellett vennem, mert rám akartak tolni egy csomó dolgot úgy, hogy elvárás lett már és a munkatársaim sokszor szinte semmit sem csináltak belőle.

Plusz vegyük hozzá, hogy rengetegen képtelenek magukért kiállni. Sokszor láttam, hogy így meg úgy szidták a főnököt, hogy ilyen meg olyan helyzetben ők majd megmondják neki. Nos, amikor ki kellett volna állni magukért, egyből elkussoltak. Őszintén szólva, én nem szomorkodom azért, hogy az ilyen szintű embereket egyszerű droidokként kezelik, mert tényleg csak azok.

2020. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában mindenki azt kapja amit megérdemel.

Valójában az ilyenek mögött ott húzódik, hogy a másik fél is tehet a kialakult helyzetről.


Le leszek pontozva, mert itt mindenki tökéletes, és egyoldalú áldozat, de valójában néhány, valóban kifejezetten rosszindulatú, rossz természetű embert leszámítva, nem g/cizik senki senkivel csak azért, hogy a másiknak rossz legyen.

2020. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!