Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek hogy vált be a home...

Nektek hogy vált be a home office?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen :)
2020. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én egyetemista vagyok és távoktatás, de talán hasonló a szitu.


Eleinte örültem neki, sokkal kényelmesebb volt.


De már hiányzik azért pörgés, itthon sokszor nem tudok annyira produktív lenni, szétfolynak a napjaim. :/

2020. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Semennyire.


Vidéken lehetnék anyámmal, de arra totál nem vágyom. Albérlet meg egy kis lyuk panel, a felső szomszéd egész nap zajong, a ház előtti parkban nappal, este megy a kiabálás, nappal családok, fiatalok, este részegek. Az egész hely maximum arra jó, hogy haza érjek és aludjak.


Szóval szívesebben megyek be melóba.

2020. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, már megbeszéltem a főnökkel, hogy ha lecseng az egész, max heti 1x megyek majd be. Sok minden hiányzik, de az irodai környezet és az egész napos emberzsizsegés nem hiányzik.
2020. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem érezetem ilyen jól magam, jobban tudok haladni, mint valaha, sokkal kevesebb stressz, nincs napi 3 óra bkv és van helyette rengeteg szabadidő.
2020. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem is engedték, csak kivételes esetekben (valakinek pici gyereke van otthon, valaki idős, beteg emberrel él együtt)


Én egyik kategóriába sem tartozom. De nem is akarok otthonról dolgozni, mert addig is nem golyózok be a folyamatos otthon üléstől, nem tereli el semmi a figyelmem, és nem kapok meg kétszer annyi melót, ömlesztve. (Alapból be tudom osztani szépen minden napra, otthon sokat kapnék rövidebb távra)

2020. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bevált, imádom :) csak előnye van, komolyan. Sokkal jobban haladok, mivel kipihentebb is vagyok, hiszen nem megy el minden nap 3 óra az utazással (másfél oda, másfél vissza). Ráadásul párom is itthon dolgozik, kutyusommal is többet lehetek. Imádom, és a munkám is :)
2020. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált, egyedül ebből a szempontból nem várom a járvány végét. Bőven ráérek 1,5 órával később felkelni, hiszen 5-10 perc bőven elég arra, hogy összeszedjem magam és leüljek a laptop elé. Nyugodtan reggelizés közben el tudom olvasni az e-maileket, az aznapi teendőket átgondolni. Sokkal kipihentebb vagyok, hazafele nem kell a közlekedés miatt sem idegeskedni. Mivel nem megy el utazással az idő, sokkal több szabadidőm is van, amit kertészkedéssel, illetve a kutyámmal töltök.


Persze megértem azokat is, akik csak aludni járnak haza, mert katasztrofális a lakásuk (kicsi/zajos/rossz környéken van/stb), de ugyanakkor sajnálom is őket, hogy a munkahelyükre kénytelenek menekülni és nincs egy kis fészkük, ahol kipihenhetik magukat.


Az megint más kérdés, hogy vannak, akik alkalmatlanok a home office-ra, mert nincs önfegyelmük, vagy totál társasági emberek. Én szerencsére nem tartozom ezek közé, így nagyon jól elvagyok itthon.

2020. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Van néha meeting, amivel annyi csak a probléma, hogy nem lehet érteni sokszor, miről van szó, mert ott vagyunk elég sokan és, MINDEN behallatszik a mikrofonokba, ami eléggé zavaró (valaki gépel, valaki telefonál, valakinek a TV megy a háttérben), arról nem is beszélve, hogy néha akadozik a vonal.


De utána pptben megkapjuk az egész meetinget szerencsére.


Ezt leszámítva jó, hogy végre van időm.

2020. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Nekem is nagyon bevált,de sajnos jövő héttől vissza kell menni :( Én is csak előnyét látom a home officenak. Kényelmes reggeli, ebéd, nem kell korábban kelni és nem kell utazni.

Jobban tudok dolgozni a saját nyugis környezetemben mint az irodában másik 6 emberrel összezárva, ahol mindig pofázik valaki, egész nap zúg a hátam mögött a nyomtató és 10 percenként bemászkálnak. A munkám teljesen lehetővé tenné a home officet mert mindent el tudok itthonról végezni. Így, hogy nem kellett naponta 50 km-et autózni csak azért, hogy bent üljek az irodában sokkal töb maradt a fizuból is. Ami még jó volt, hogy végre olyan nyugodt voltam. Semmi stressz nem ért, és nem volt meg az a rossz érzés, hogy folyton figyel a főnök...és mégis minden elkészült időben.


Én is ki szeretném harcolni azt, hogy hetente egyszer max kétszer kelljen bemenni, de félek, hogy kapásból nemet mondanak, no meg arra is rá kell venni magamat, hogy megkeressem ezzel a főnököt. Nem tudom, hogy milyen ütős érvvel tudnám meggyőzni.

Egy tipikus magyar vállalkozásnál sajnos nem éppen rugalmasak. Pedig ha már fizetés emelés sosincs akkor ennyit igazán adhatnának.

Ti hogy próbálnátok meg rávenni a főnököt, hogy belemenjen?

2020. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!