Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha csak érettségim van tényleg...

Ha csak érettségim van tényleg csak gyárban tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 5. 13:25
1 2
 1/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
32%
Férjemnek az esküvői tanújának az apukája 8 általánossal létezik, és milliárdos. Nagyon nagyon jól tőzsdézik/befektet. Leggazdagabb ember, akit mi ismerünk. Roppant okos, és értelmes, bölcs bácsi. Szóval nem, nem lehetetlen az, amit kigondolsz magadnak. Nem mindig a diploma a kulcs, hiába van nekem is, a fizumba dob max bele. Ha egyszer pályát váltanék, valszeg még egy diplomát kéne szerezzek, de ez is azét van, mert én nem vagyok túl kreatív, az iskolarendszerben tudok csak gondolkodni, és birka mód, már nézegetem a felsőoktatási honlapokat a lehetőségekért.
2020. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy. Nekem nyelvvizsga miatt nem volt meg a diplomám tavaly, ìgy csak érettségim volt addig. Irodában dolgoztam. Igaz a fizetés nem volt magas, de míg kikaptam a diplomát tökéletesen jó volt.

Ismerős nélkül, normális interjúval kerültem be, tehát protekcióm sem volt.

N

2020. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

"Férjemnek az esküvői tanújának az apukája 8 általánossal létezik, és milliárdos. Nagyon nagyon jól tőzsdézik/befektet."


Egy millióból talán akad egy ilyen ember, erre nem érdemes alapozni egy életet...

2020. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
57%

Nem statisztikai számadatokat kért a kérdező, hanem egy kérdést, amire úgy érzem, bátorítást kért.

Persze, könnyebb lóbálni a diplomát, meg nyugodtabban hajtom a fejem este a párnára, hogy biztos alap, de mégse leszek sose milliárdos sose, diplomával a kezemben :D

Egy példát írtam, mert van rá példám, ennyi :)

2020. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem... Lehetsz ügyintéző, adminisztrátor, meg ilyenek.

Viszont ha nem is akarsz egyetemre menni, jó lenne ha elvegeznel valami képzést.

2020. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlenül, attól függ mellé még mit tudsz felmutatni. Ha pl. jól beszélsz angolul és még egy nyelven mellé, akkor bármelyik SSC tárt karokkal fog várni és az megnyithat pár kaput, cég által finanszírozott továbbképzéseket, stb. Én ezt csináltam anno, mostanra keresett szellemi szakmám lett, ami nagyon jól fizet.
2020. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
83%
Kérdező, ha viszont te nem érzed elégnek, vannak OKJ-s 2 éves tanfolyamok, meg nyelvet otthon is tudsz tanulni, és egy nyelvvizsga jó alap sok helyre.
2020. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak gyárban.

Sok munka van, amit így végeznek. Szakmunkáknál is inkább a gyakorlat számít.

Az én ismerősöm külföldre ment vendéglátózni érettségivel.


A parlamentben is ülnek olyanok,akiknek csak érettségijük van.


Mivel szeretnél foglalkozni?

2020. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Az egy tévhit, hogy az érettségi csak szalagmelóra elég, általában olyanoktól, akik az első diploma után már lefele néznek a "csak" érettségizettekre.

Tény, hogy képesítés nélkül kisebb a lehetőség, de egy rakás hely van, ahová legfeljebb az érettségi a követelmény. Call-center - diszpécser, ügyintéző, adatrögzítés, adminisztráció, üzletkötő - értékesítés stb, stb. Ezek jellemzően irodai munkák.

Persze minden képesítés, amit az évek során hozzá teszel, több lehetőséget nyit majd meg. Egy nyelvvizsga, jogosítvány, esetleg OKJ képzés, és - bár agysebész nem lehetsz - gyárat sose látsz.

2020. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

@13:42


Én is ebben a kategóriába tartozom amiről te írsz, érettségivel. Igaz hogy csak egy műszakba kell dolgoznom és a hétvégék szabadok, valamint most is home officeba dolgozok, de 50-100ezer Ft-al kevesebbet is keresek, mint egy normálisan megfizetett gyári munkás.

2020. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!