Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha csak érettségim van tényleg...

Ha csak érettségim van tényleg csak gyárban tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 5. 13:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Lehet menni irodára is, de csak az érettségi a mai világban kevés. Érdemes szakmát tanulni, akár valami irodait, mint pl a logisztika, fuvarszervezés, esetleg nyelvvel lehet még nagyot dobni.

Egy gyárba is meghetsz 8 általánossal is, de feljebb lépni nemtudsz egy műszak vagy csoportvezetőnek is elvárás egy középfokú végzettség, aztán ha még magasabb papírod vagy szakmán belül vagy, akkor a termelésben is lehet feljebb mászni.

Irodai és irodai munka közt is nagy különbség van.

2020. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
45%

A mai diplomások nagy része, régen csak segédmunkásnak lett volna elegendő. Erre még rátesz, hogy nyelvvizsga nélkül odaadják a diplomákat. Pedig vannak jók, de sajnos nagyon sok iszonyat gyenge.

Attól hogy diplomája van valakinek, az nem jár azzal együtt, hogy tud gondolkodni és önálló munkavégzésre képes.

Munkahelyen sorba dobáljuk ki ezeket a papírdiplomásokat.

2020. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%

Férjemnek az esküvői tanújának az apukája


Ez aztán a rokoni kapcsolat!

2020. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
51%
Hát ha ilyen kérdést felteszel, valószínűleg igen, csak addig fogsz eljutni....
2020. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Diplomásként is lehet gyárban kikötni, nem feltétlen csak érettségivel.

Kell szerencse is,meg ismeretség, hogy nagy eséllyel ne csak ott tudj elhelyezkedni.

2020. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
94%

Troll on:

Egyrészt, nem értem mi a probléma a gyárral. Ott is vannak irodai munkakörök...egy gyárigazgató kifejezetten jól keres.

Troll off:

Másrészt, teljesen mindegy, milyen végzettséged van. Érts valamihez, de ahhoz nagyon. Legyél kitartó és legyél igényes az elvégzett munkádra. Sajnos a tanulást nem úszod meg, folyamatosan képezned kell magad.


Érettségivel és kitartással jelenleg szakértő pozícióban dolgozom egy nagy multinál IT területen. Diplomás bért kapok, hozzáteszem kellett hozzá 12 év. Ismerek olyat akinek ez sosem jött össze és olyat is akinek sokkal hamarabb. Rengeteg "csak" érettségizett ismerősöm keres nagyon szépen.


A jó hír, hogy ez elérhető (Sokszor kellett hozzá szerencse is.), a rossz hír, hogy a diplomás és nem diplomás bérek között van egy kisebb szakadék a legtöbb helyen.


Szóval, ha nem vonz a főiskola vagy az egyetem, akkor hagyd, majd később rájössz, hogy jobb elvégezni. Én most koptatom a padot két gyerek mellett. Az iskola így sok év tapasztalattal a hátam mögött sokkal egyszerűbb, mint azoknak akik érettségi után jöttek. Látom mennyit küzdenek azért, ami nekem csípőből megy. Viszont család mellett, kevesebb idővel tudsz gazdálkodni.

2020. máj. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 librikus ***** válasza:
Nehogy valaki tőzsdézni kezdjen! A Tőzsde egyenlő a szerencsejátékkal! A tőzsdén meggazdagodni egyenlő a lottón a főnyeremény megütésével.
2020. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!