Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről, aki folyton munkahelyet vált?

Figyelt kérdés

A volt kollégám még fiatal, az első munkahelyén egy évet dolgozott, utána átjött hozzánk, ahol 1,5 évig volt. Állítólag mindig azért vált munkahelyet, mert így többet kereshet, illetve mivel egyre több a tapasztalata egyre felelősségteljesebb munkákat kap.

Nemrég összefutottunk és rákérdeztem, hogy milyen az új munkahelye, mire azt válaszolta, hogy annyira nem tetszettek neki a feladatok, de "szerencséjére" az első héten keresték egy másik helyről, ahol korábban volt interjún és átment oda.

Mit gondolnátok egy ilyen munkavállalóról, aki folyton oda száll, ahol épp jobbak a körülmények?


2020. máj. 7. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Semmit, ha ezzel úgy érzi tud fejlődni, előrébb lépni, akkor miért ragadjon le egy helyen.
2020. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Megteheti. Gondolom nem egyedül nevel 3 gyereket hogy becsicskuljon egy sz.r munkahelyen is.

Altalaban kötetlen fiatalokra jellemzö hogy ha vmi nem tetszik megis mi akadalya felmondani? Semmi :)

2020. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vinni fogja valamire.
2020. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez fiatalon teljesen érthető, és elfogadható stratégia.


Sok helyen bebetonozzák az embert, nincs előrelépési lehetőség, pedig idővel tényleg egyre többet tud.

Fiatalon sokan szeretnének lóvéval is jobban haladni, kéne egy lakás, egy autó, egy felújítás, stb stb...

Sokaknál még család sincs, tehát van idő hajtani a munkát, építeni a karriert, keresni olyan helyet, ahol vagy az aktuális tudást fizetik meg, vagy reális lehetőség van előrelépésre.


Idősebb korban az ember általában "beérkezettebb" , van egy stabil háttere, szakmájában olyan nagyon már nem tud hova fejlődni, van egy hely, ahol megbecsülik, megfizetik, ott a család, olyankor már nem is ugrál annyira az ember otthagyva a biztosat a bizonytalanért.


Ezek általános dolgok. Semmi rosszat nem gondolok arról ha valaki ezt csinálja.

Sőt!

Inkább nézném meg az érem másik oldalát! Mármint azokat a munkahelyeket, amiket otthagyott, hogy ha annyira érdemes volt otthagyni, akkor nem e véletlenül a munkahellyel volt a probléma!


Persze ezt is túlzásba lehet vinni, én is ismerek olyan embert, aki jól is keres, jól is érzi magát a munkahelyén, de ha máshol 10-20 ezerrel többet fizetnek, lazán otthagyja a munkahelyét.

Na mondjuk az ilyen az egy idióta.

De hát minden embernek megvan a maga értékrendje...

Majd úgy veszik hasznát az értékrendjüknek.

2020. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten én is megértem. Nálunk annyira nem magasak a fizetések és tavaly végbement egy vezetőségváltás, amivel a szakmai színvonal is erősen lecsökkent. Én már 40 felett vagyok, de hogy őszinte legyek én is elgondolkodtam a váltáson.

Csak azt nem értettem, hogyha elkezd valahol dolgozni, azért legalább 2-3 évet kibírhatna, mert az sem néz ki jól hosszú távon, hogyha az önéletrajza 10 év munkaviszony után 5 oldalas.

2020. máj. 7. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem, bárcsak én is meg merném tenni. Első munkahelyemen vagyok a végzettségemmel de utálom, viszont mindig attól félek hogy más helyen még rosszabb lenne, plusz a költözésből is elegem van.
2020. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért bírjon ki 2-3 évet ha rossz? Mert másnak is rossz? Mindenki otthagyná a gyászba a rossz helyeket, előbb vagy utóbb megszűnnének :) Jól teszi, tapasztalatot gyűjt, megismeri a világot a szakmát és önmagát, lehet hogy pár év múlva már a saját cégét vezeti
2020. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Aki nem képes megmaradni a munkahelyén, folyton vált, az szerintem gáz. Mert ha egy helyen nem jó, oké, hát lépjen tovább, na de sehol se jó? Szerintem az ilyen ember totál megbízhatatlan.
2020. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az nyer, aki mer, bátraké a szerencse, stb :)
2020. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól teszi. Bár én is ezt tettem volna, de ott ragadtam az elsőt munkahelyemen már lassan 6 éve és gyűlölöm a munkám. Maga a munkahely egész jó, főnök sem rossz a kollégák is rendesek az iroda is szép a céges programok is jól szoktak sikerülni. De maga a feladat egyre borzasztóbb. Igazából jelenleg azt sem tudom, hogy mit dolgoznék szívesen,ezért lett volna jó mondjuk 2 évente váltani, akkor már több tapasztalatot szerezhettem volna más területeken is. A koronavírus válság után komolyan elgondolkodom a váltáson.
2020. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!