Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondol egy mai HR-es egy...

Mit gondol egy mai HR-es egy diplomás emberről akinek 20 év alatt 1 db munkahelye volt? Olyan „langyosvíz“ kategóriás hely?

Figyelt kérdés

Mit gondol a mai pörgős job hopper világban a HR-es egy ilyen jelentkezőről?

20 éve végezte el az egyetemet, rögtön ahogy végzett még abban a hónapban el is helyezkedett. Azóta is ott van ugyanazon a helyen 20 éve, egy kis nevesincs KKV szektoros cégecskénél ugyanabban a semmi kis admin jellegű munkakörben, aminek ugyan van köze a diplomájához, tehát épp rá lehet fogni hogy na ... szakterületen helyezkedett el de kicsit erőltetett.

Azóta meló mellett még 2 diplomát letett de „minek“ mert egyikkel se kezdett semmit, maradt ahol volt.


És azért 40 felett van az ürge. És most váltana--csak hova...

Mit gondol egy ilyen életrajzról egy HR-es ? Instant trash?


2020. febr. 12. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Rossz irányból közelíted meg.

Nem neked kellene feszengened, hogy jajj, mit gondolnak rólad.

Nekik van szükségük munkaerőre. Te szívességet teszel nekik, ha jelentkezel.

2020. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolnám, hogy megbízható, lehet rá építeni és nem fog egy hét után lelépni, mert nem tetszik neki az irodája tájolása vagy valami hasonló hülye indok miatt :D
2020. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

„Nekik van szükségük munkaerőre. „


Nekem meg az új állásra .... és ők egy helyre 100 jelentkezőt is összegereblyéznek, de én örülhetek ha valaki is visszajelez egyáltalán. Kinek kell akkor jobban a másik?

2020. febr. 12. 10:47
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Az életkoroddal nincs semmi baj, ezt csak te gondolod hogy van. Én ugyanígy voltam, nagyon nehéz váltani, nem előny beleragadni egy munkahelybe évtizedekig. Nagy nebezen méltóztattak felvenni valahova, de volt pl. olyan interjúm is, hogy azonnal sejtettem hogy eszük ágában sincs felvenni engem, csak érdekelte őket hogy milyen szemléletű az akinek egyetlenegy helye volt eddig.

Mondanom sem kell, ezután eltelt úgy 2 év, hogy most vagyok az 5. munkahelyemen.

Ez van.

2020. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

„Mondanom sem kell, ezután eltelt úgy 2 év, hogy most vagyok az 5. munkahelyemen.“


Hát akkor marha sikeres 2 évet tudhatsz magad mögött.... már bocs.

Leírod hogy a korommal nincs semmi baj, majd leírod hogy de azért a fél világot bejártad mire nagy nehezen valahova fel is vettek... hát? Ellentmondás?

2020. febr. 12. 10:58
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Nocsak Balázska rászántad magad a váltásra?
2020. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Félreértesz, nem az életkorom volt a gond sehol sem, hanem az, hogy egy helyen dolgoztam eddig. Nehezen felvettek az új helyre, de utána 1 kivételével a többi helyen én mondtam fel. Nem mondtam egy szóval sem hogy ez siker lenne, inkább tapasztalat, hogy jóval korábban kellett volna ezt megtennem hogy váltok.

Az eredeti kérdésed az volt hogy mit szól a hr-es, azt meg leírtam.

Viszont ebből az 5 munkahelyből sok tapasztalatot szereztem, nekem ez megérte.

2020. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
egy szó: Megalkuvó
2020. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából 5 évente érdemes munkahelyet váltani,mert különben bele fásul az ember.

Ha váltasz akkor új feladatok, új helyzetek és új emberek várnak rád.


Nem tudnék 20 évig egy munkahelyen dolgozni. 5 év távlatban pedig látható a tovább lépés lehetősége, az pedig egy újabb szempont hogy az ember ne húzzon le 20 évet ugyanazon a helyen.


Általában a nagyon régi dolgozók azok akik bármit képesek elviselni, és bármihez alkalmazkodnak.

Ez pedig egy idő után a munkáltató szemét módon ki is fogja használni.


Megalkuvás, pont ahogy az előző is írta.

2020. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Írd rá a CVdre nagy piros betűkkel, h "MUNKAÜGYI TROLL".


Az segít.

2020. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!