Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanulságos élettapasztalat ha...

Tanulságos élettapasztalat ha valaki vagontakarítóként többet keres mint előtte a diplomás munkakörben kapott, noha a vagontakarítás „aljameló“?

Figyelt kérdés

Miket produkál az élet. Egyik ismerősömet elérte a válság, leépítés volt, elküldték. Diplomásként dolgozott ennek megfelelő munkakörben. Mivel ilyen állást most találni kb lehetetlen, ezért másfelé nézelődött-betanított fizikai meló.

Felvették a MÁVhoz személyvagon takarítására. Semmi se kell az álláshoz csak a 8 általános.

Nem egy álommeló, valljuk be, aljamunka. De azonnal kérdés nélkül felvették ő meg ment.

És jön a hidegzuhany: noha aljameló és 8 elemi kell hozzá, többet keres mint előtte szellemiként a diplomájával. Na nem sokkal többet, de azért érdekes élettapasztalat nem?

Valaki sok év után feláll-kénytelen- az addigi irodai diplomás székéből és elmegy egy olyan aljamelóra amit korábban elképzelhetetlennek tartott-és még ott is többet keres...

Érdekes.


De azért mondani se kell minden vágya hogy újranyissák a pozikat és ahogy csak lehet vissza akar kerülni a régi helyére, és újra kapni a szar bért. De legalább irodában lesz.


2020. máj. 13. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

És mennyi az annyi? Ennyire jól keresnek a vagontakarítók? Vagy ennyire rosszul keresett a korábbi munkájával? Csak kíváncsiságból. Jó lenne tudni, hogy az én irodai munkámhoz képest is jól fizet-e.

Egyébként valóban nem csak a pénz számít, hanem a munkakörülmények, a beosztás, a munkaidő, stb.

2020. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Gar bérmint kapott irodistaként, most ehhez képest + 10.000 nettóval többet +erzsike.


Nem sokkal több de már az önmagában döbbenet hogy diplomát elváró irodai meló nem fizet annyit mint egy 8 elemis takarítás.

2020. máj. 13. 09:37
 3/15 anonim ***** válasza:

De az mennyi?

Gondolom, diplomásként más a bérminimum.

2020. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

„Gondolom, diplomásként más a bérminimum.“


Már miért lenne más? nincs olyan hogy diplomás meg nem diplomás bérminimum. Bérminimum van, ami érvényes minden szakképzettséget igénylő munkakörre. Hogy az a szakképzettség az egy biztonsági őr OKJ vagy egyetemi diploma vagy akár akadémiai nagydoktori az mindegy.

Egyetlen bérminimum van. jelenleg bruttó 210/nettó 140.

Jogszabálytárban megtalálod (nem kell elhinni, utána kell nézni)

Nem jár senkinek egy forinttal se több csak azért mert „diplomás“. Az is csak szakképzett munkaerő ahogy szakképzett a szakmát végzett villanyszerelő (pl).

2020. máj. 13. 10:15
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám annak. Sosem kezeltem úgy, hogy diplomásként van szakmám, hanem hogy van x papírom és y tudásom, illetve van z munka, amit vállalnék helyzettől függően és ezeknek a metszete az, amivel tudok pénzt keresni.


Sok dologhoz értek. Nem mindegyikhez szakmabeli szintjén, de annyira igen, hogy fizessenek érte, ha úgy van. Vállaltam már alja melót is, de diplomásként dolgozom, mert értékes tudást adott a papírom. Szerintem téved mentalitás bekorlátozni magad. Megragadod azt a lehetőséget, ami épp a legjobb és csinálod. Ha pénz kell, akkor azt, ha karrier kell, akkor mást választasz. Jobb esetben van átfedés, rosszabb esetben nincs.

2020. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt, nem minden a bér. Ha egész nap ülök az irodában és 6-ra hazaesek, nem érzem magam fáradtnak. Ha 3-ig fenn vagyok, akkor is el tudom látni másnap a feladataimat. Nekem nem ér annyit +50 vagy +100 havonta, hogy minden mást elvegyen tőlem, mert fizikai munka és abba belerokkani meg belefáradni lehet.
2020. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Most ez miért újdonság? Én orvos leszek, közismert tény, hogy kb a 16 éves mekis diákmunkás krumplisütő vagy a 8 általánost végzett gyári munkás keres annyit (vagy többet), amennyit én fogok rezidensként 6 év kőkemény tanulás után, orvosi diplomával, dr-rel a nevem előtt. Ettől függetlenül nem mennék el sem a mekibe, sem egy gyárba dolgozni. Nem mindenkinél a fizetés az elsődleges szempont.
2020. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem mindenkinél a fizetés az elsődleges szempont."


de amikor jön a csekk és be kell fizetni akkor csak azt lehet költeni ami van... ezért üres nulla szöveg ez, dehogynem a pénz számít.

2020. máj. 13. 13:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira a pénz számítana, nem lennének orvosok és tanárok, sem kutatók idehaza.


A oenuegy szintig számít, de nem mindenkinek az istene. Nekem sem az, ellenben elég magas elvárásaim vannak a munkakörnyezettel a szakmai előremenetellel és az időbeosztással kapcsolatban.

2020. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* a pénz egy szintig számít
2020. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!